شغل‌هاي عجيب
شغل‌هايي که پرداخت حقوق براي آن‌ها واقعا عجيب به نظر مي‌رسد

شغل‌هاي عجيب

نویسنده :

ما در مقطع زماني جالبي زندگي مي‌کنيم. هميشه راه‌هاي عجيبي براي گذران زندگي و کسب درآمد وجود دارد، در سال‌هاي اخير شمار شغل‌هاي عجيب و باورنکردني افزايش زيادي پيدا کرده است اين روزها شغل‌هايي وجود دارد که درگذشته کسي حتي فکر آن‌ها را هم نمي‌کرد. جالب اين‌جاست بعضي از اين مشاغل درآمدهاي باورنکردني دارند که با انجام کارهاي معمولي هيچ وقت چنين درآمدي بدست نمي‌آيد. شايد الان که بعضي‌ها تازه دارند رشته تحصيلي‌شان را براي شغل آينده‌شان انتخاب مي‌کنند با خواندن اين مطلب نظرشان عوض شود!

روان‌شناس حيوانات خانگي
اصلا تعجب نکنيد، هر کس گاهي اوقات احتياج دارد که به او محبت شود و همه موجودات به کمک و توجه هم نياز داردند. يکي از نقش‌هاي روان‌شناسان حيوانات در قبال حيوانات خانگي اين است به آن‌ها کمک کنند تا رفتارهاي خشن حيوان اصلاح شود. کساني که حيوانات‌شان را دوست دارند ممکن است احتياج داشته باشند با يک تربيت کننده حيوان و يا روان‌شناس حيوان صحبت کنند. به عنوان يک بيمار، حيوان مي‌تواند رفتارهاي مخربي نشان دهد که برخلاف عاداتش باشد. براي همين روان‌شناس حيوان خانگي يک پزشک متخصص روان‌شناس است که سابقه کار در باغ وحش را داشته باشد.

بخند و با خنده پول جمع کن
يکي ديگر از شغل‌هاي جذاب و بامزه جهان «خنديدن» است. باورتان مي‌شود که يک آدم فقط براي خنديدن 8 هزار دلار در ماه حقوق بگيرد؟ اين افراد در جلسات گروه درماني يا فرد درماني افراد افسرده حاضر مي‌شوند و سعي مي‌کنند با خنديدن آن‌ها را شاد کنند. آن‌ها استعدادي دارند که مي‌توان آن‌را «خنده مسري» ناميد، خنده اين افراد ديگران را به خنده مي‌اندازد و با استفاده از همين استعداد يک زندگي عالي هم دارند. البته بايد توجه کرد اين شغل آن‌قدرها هم که به نظر مي‌رسد ساده نيست چرا که بايد هر روز چندين ساعت را صرف تمرين خنديدن و چگونه خنديدن کرد.

يک شغل ترسناک
يک قايقران چيني جسدهايي که در رودخانه‌ افتاده‌اند را پيدا مي‌کند و به خانواده‌هايشان مي‌فروشد. براي خانواده‌هاي عزادار که از يافتن اجساد عزيزانشان نوميد شده‌اند، آخرين چاره مراجعه به اين قايقران است. اين مرد 7 سال است که هر روز مسير رودخانه را تا رسيدن به پل موقت ويژه عابران پارو مي‌زند و تا کنون 500 جسد را از رودخانه بيرون کشيده است. بعضي از اين افراد به قتل رسيده بعضي خودکشي کرده يا در رودخانه غرق شده‌اند.

کسب حلال از طريق سوت زدن
شغل عجيب ديگر، شغل شريف سوت‌زني است. سوت‌زن‌هاي حرفه‌اي، امکان استخدام در گروه‌هاي موسيقي و سالن‌هاي اجراي موسيقي زنده و نيز گروه‌هاي نمايشي را دارند و حقوق خوبي هم به آن‌ها پرداخت مي‌شود. زماني افرادي که سوت مي‌زدند جزو بي‌کاران جامعه حساب مي‌شدند، اگر اين روزها مي‌بينيم که آمار بيکاري به شدت کاهش پيدا کرده است نبايد تعجب کنيم. چون سوت‌زني هم براي خودش يک شغل محسوب مي‌شود.

مورچه‌گيري شرافتمندانه
شايد شما هم جزو آن گروه از کساني باشيد که در کودکي به گرفتن مورچه و جابجايي آن‌ها علاقه داشتيد. جالب است بدانيد بعضي از اين مورچه‌ها متعلق به مزارع بسيار بزرگ هستند. مورچه‌گيرها با رفتن به مناطق جنگلي و بياباني، مورچه‌ها را جمع مي‌کنند و به مزارع بزرگ مي‌برند و در آن‌جا دفن مي‌کنند. واقعا تعجب‌آور است آن‌ها چه‌طور مي‌توانند اين حشرات را بگيرند و به صورت محموله دريايي به نقاط ديگر جهان ارسال کنند.

آدامس پاک‌کن
آدامس پاک‌کن‌ها افرادي هستند که بايد با کمک دستگاه‌هاي مخصوص توليد بخار، آدامس‌هاي چسبيده به پياده‌روها، نيمکت‌ها و کنارخيابان‌ها و هر جاي ديگري که به آن آدامس چسبيده باشد را تميز کنند. اين شغل در بين مشاغلي که تا حالا گفتيم سخت‌تر است و جذابيت فردي کم‌تري هم دارد ولي بالاخره خاص است.

چروک صاف‌کن
صاف ‌کردن کفش‌هاي چرمي گران ‌قيمت به وسيله آهن، يک شغل است. زيرا بهترين چرم‌هاي جهان هم پس از مدتي استفاده چروک مي‌خورند و متخصصان صاف ‌کردن اين چرم‌ها با آهن و صمغ و واکس اين کار را انجام مي‌دهند. شغلي که درآمد آن چند صد دلار در روز است. چرا که صاف‌کردن کفشي با صد هزار دلار قيمت گاه حتي هزار دلار دستمزد دارد.

جدا کننده جوجه‌هاي نر و ماده
براي مرغداران تشخيص اين‌که جوجه متولد شده ماده يا نر است اهميت دارد. اين موضوع باعث مي‌شود تا افرادي چنين شغلي را برعهده بگيرند. اين افراد بايد هر روز ميان خيل عظيم جوجه‌ تازه متولد شده بروند و جنسيت آن‌ها را تشخيص دهند و آن‌ها از يکديگر جدا کنند.

مغز خالي کن
منظور از مغز خالي کن آن قبيل آدم‌هايي نيستند که مدام سوال مي‌کنند و اطرافيان هميشه از دست آن‌ها کلافه‌اند بلکه مغز خالي کني شغلي رسمي و محترمانه است که فردي، چنين حرفه‌اي را انتخاب مي‌کند بايد هر روز در کشتارگاه‌ها حاضر شود و سر حيوان را به يک قلاب آويزان کند و سپس جمجمه را شکافته و مغز آن‌را در ‌آورد.

مردان خواب
افرادي در آمريکا هر روز صبح سرکار مي‌روند و به راحتي مي‌خوابند و در قبال خوابيدن حقوق دريافت مي‌کنند. اين افراد براي تحقيق در مورد پروسه خواب توسط پژوهشگران استخدام مي‌شوند. اين کارمندان پس از وصل شدن چند الکترود به سر شدن مي‌خوابند و هر وقت هم که بيدار شوند به خانه مي‌روند و براي اين کار درآمد خوبي هم دارند!

ساقدوش کرايه‌اي
در برخي کشورها داشتن ساقدوش براي عروس جزو جدانشدني مراسم ازدواج است و عروس خانمي که از داشتن دوستان و اقوام نزديک بي‌بهره است، براي اين‌که مراسم به خوبي برگزار شود و مراسم آبرومندي داشته باشد کافي است دست به جيب شود و چند ساقدوش براي اين مراسم کرايه کند. اين افراد به شغل شريف ساقدوشي مشغول‌اند و تمام مدت در مراسم عروسي کار مي‌کنند.

آزمايش کننده‌ها
آزمايش کننده‌ها شغل‌هاي زيادي را به وجود آورده‌اند، وظيفه اصلي اين افراد آزمايش محصول جديد است در که شرکت مورد نظر به تازگي ساخته شده است در ادامه چند شغل را که نياز به آزمايش دارد معرفي مي‌کنيم.

تخت‌هاي لوکس
دراز کشيدن و خوابيدن روي تخت تقريبا براي هيچ‌کس کار مشکلي نيست. يک دانشجوي دانشگاه بيرمنگام انتخاب شده است تا تخت خواب‌هاي لوکس را براي يک ماه مورد آزمايش قرار دهد و براي اين کار دستمزد دريافت کند. وي براي خوابيدن روي اين تخت خواب‌ها و امتحان هر روزه آن‌ها، ماهانه هزار پوند از طراحان اين تخت خواب‌ها دريافت مي‌کند.

دماغ‌هاي پولساز
افرادي هستند که استعداد غريبي در تشخيص بوهاي مختلف دارند و براي همين کمپاني‌هاي سازنده عطر و ادکلن و دئودورانت‌ها مبالغ بسيار بالايي به اين افراد مي‌پردازند تا بتوانند از استعداد آن‌ها، براي تعيين شباهت احتمالي محصولات جديد خود با محصولات قبلي ساير شرکت‌ها استفاده کنند. اين گونه شغل‌ها نياز به توانايي‌ ذاتي دارد.

سرسره‌هاي آبي
يک مرد ۲۹ ساله به عنوان آزمايش کننده سرسره‌هاي آبي با سرعت و ارتفاع متوسط کار مي‌کند تا تمام جنبه‌هاي ايمني آن‌ها را مورد بررسي قرار دهد. «لينچ» در سال ۲۰۰۸ سرسره‌هاي آبي اين شرکت در شهر بازي‌هاي مراکش، مصر، ترکيه، يونان، جمهوري دومينيکن و مکزيکو را مورد بازديد قرار داده است.

شغل خوش مزه
بستني خوردن شغل جديدي است که اخيرا در صنايع غذايي دنيا به وجود آمده است. متخصصان اين حرفه فرادي هستند که از ترکيب کردن بستني با انواع و اقسام مخلفات و شکلات‌ها و ساير شيريني‌ها بستني‌هاي جديدي مي‌سازند. بستني‌خورها براي ساختن بستني‌هاي جديد بايد دائما بستني‌هاي جديدي را که مي‌سازند امتحان کنند و براي همين بايد توان بستني خوردن آن‌ها بالا باشد.

آبنبات
يکي ديگر از شيرين‌ترين شغل‌هاي دنيا کاري است که يک پسر ۱۲ ساله، به عنوان آزمايش کننده ارشد در يک کارخانه آبنبات و شيريني انجام مي‌دهد. کار او اين است که بايد محصولات جديدي، که با دستور پخت کاملا محرمانه آماده شده‌اند مورد امتحان قرار دهد. شرکت‌هاي بزرگ شکلات‌سازي کارت‌هاي اعتباري مختلفي در اختيار اين آزمايش کننده نوجوان قرار داده‌اند تا بتواند هزينه‌هاي خود را تامين کند.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
مینیمال

مینیمال 535

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

من از شما می‌پرسم: آیا مشکل ما این است؟

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
درباره مهم ترین تکنولوژی روز یعنی دستیارهای شخصی که در حال تبدیل شدن به انسان اند

#virtual_asistant

٩٧/٠٢/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابن جیم و انبار پر خودروسازان

٩٧/٠٢/٢٧