توقع هست اما کم است!
پایان نامه

توقع هست اما کم است!

نویسنده : سعید برند

اخیرا مد شده است که در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب، چمن‌های بلوارها و فضاهای سبز را شخم می‌زنند و به جای آن، «چمن کم‌توقع» می‌کارند البته به حق چیزهای ندیده و ایضا نشنیده! اگر چه بنده شخصا تا امروز همسر کم‌توقع شنیده بودم ولی چمن کم‌توقع نشنیده و ایضا ندیده بودم، اما همانطور که کسی تا امروز همسر کم‌توقع ندیده ولی در عوض چمن کم‌توقع شنیده و حتی زین پس می‌تواند ببیند!

بله آن‌طور که می‌گویند، نحوه آبیاری این گونه از چمن‌ها این طور است که وقتی مامور نگهداری فضای سبز، شلنگ به دست به سمت چمن‌های کم‌توقع می‌رود، نماینده چمن‌ها زبانش باز می‌شود و می‌گوید: «خیلی ممنون، آب ندید، ما تشنه‌مون نیست!» 

حتی در ادامه وقتی شهرداری می‌خواهد به آن‌ها کود بدهد نیز، دوباره نماینده‌شان در برنامه حالا خورشید می‌گوید: «ای بابا توی این گرونی کی از شما توقع کود داره مسئول عزیز. همین که درهای دست‌شویی پارک رو قفل کردید و بچه‌ها به چمن‌های پشت شمشادها سر می‌زنند برای ما بسه!»

این موارد نشان می‌دهد که ظاهرا نماینده چمن‌های کم‌توقع دنبال رانت‌بازی و سیاسی بازی نیست و در دل چمن‌ها حضور دارد و از درد و غم‌شان آگاه است، همچنین شنیده‌ها حاکی است وقتی خورشید خانم می‌خواهد بر چمن‌ها بتابد، نماینده‌شان دوباره در نطق پیش از دستور می‌گوید: «نتاب خورشید جان، همین که یک هاله نوری بر ما بتابد ما را کافیست» که دیگر شورش را در می‌آورد و کم‌توقعی هم حدی دارد! با این حال بد نیست حالا که #ما_توانسته‌ایم چمن کم‌توقع بکاریم، چیزهای کم‌توقع دیگری نیز تولید کنیم. مثلا برای صرفه‌جویی در مصرف بنزین، «پراید کم‌توقع» تولید کنیم که کمتر بنزین بسوزاند! یا برای صرفه جویی در میزان اختلاس‌ها، «مسئول کم‌توقع» استخدام کنیم که حداکثر به همان حقوق نجومی قانع باشد! برای صرفه جویی در هزینه کرد پول اینترنت نیز، «شرکت‌های اینترنتی کم‌توقع» ایجاد کنیم که به همان حجم‌خوری شبانه قانع باشند و دست از سر اینترنت روزانه بردارند.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها