جارچی 546
جارچی

جارچی 546

نویسنده : ایمان فروزان نیا - فرانک باباپور

خاطرات خدمت عمه جان

مژده به شما دوست عزیز و گرامی که همیشه نشسته‌ای و داری به چیزهای اطرافت گیر می‌دهی و به هر چیزی غر می‌زنی، از موجودات زنده و جاندار بگیر تا غیر زنده، از شوهر عمه گرامی‌تان گرفته تا پایه میز.  خدمت با سعادتتان عارضم که در خبری آمده که طرحی در مجلس مطرح شده است که بر اساس آن خانم‌ها هم بتوانند خدمت سربازی بروند، البته نه این‌که تفنگ دست‌شان بگیرند و نه برای انجام فعالیت‌های نظامی بلکه برای آموزش نکات بهداشتی و آشنایی با فضای جنگ نرم. حالا فکرش را بکنید که علاوه بر خاطرات سربازی شوهر عمه و باجناق باباجان و دایی کوچیکه، باید به خاطرات خدمت عمه گرامی و دختر خاله جان و زن دایی کوچیکه هم گوش بدهید، بعد تازه جلسات تحلیل مامان‌تان درباره خاطرات عمه‌تان هم به صورت ۲۴ ساعته در خانه‌تان برگزار می‌شود که بعدا با رویکرد تاثیر وراثت در خدمت سربازی و بررسی نمونه عینی (که خود شما هستید) به صورت کارگاهی قابل ارائه است.

بکش و رندم کن

از خدا که پنهان نیست، از مادرم هم پنهان نیست، از پدرم هم احتمالا پنهان نیست چون خودش رفته شناسنامه‌ام را گرفته، پس از شما چه پنهان، بنده در یک روز خیلی خاص به دنیا آمده‌ام که همانا روز 30 اسفند است! واقعا این از خود گذشتگی که مادر و پدرهای امروزی برای فرزندانشان انجام می‌دهند قابل ستایش است! همین‌که بچه‌هایشان را دیرتر یا زودتر به دنیا می‌آورند تا روز تولدشان رند باشد که پس فردا دوست و آشنا تاریخ تولدشان را یادشان باشد و از هیچ تبریک و هدیه‌ای دریغ نشوند. بعد هم توی شناسنامه‌شان با خط خوش تاریخ خوش تولدشان را بنویسند! حالا درست که احتمال مرگ بچه‌ها زیاد است، ولی آدم به دنیا نیامده بمیرد خیلی بهتر از این است که روز 30 اسفند به دنیا بیاید تا هر 4 سال برایش تولد بگیرند و آن هم تازه اگر یادشان باشد! حالا این رندی تولد غیر از این، فواید دیگری هم دارد مثل این‌که می‌توانند در فرم استخدام تاریخ تولدشان را درشت بنویسند و دورش خط هم بکشند، این حتما توی قبولی‌شان در مصاحبه شغلی تاثیر دارد. یا بانکی که تویش حساب دارند هر سال وقتی پیامک تبریک تولد می‌زند، آخرش می‌نویسد: «وای قربون مشتری گلمون بریم ما با این تاریخ تولد رندش، تولد رند کی بودی تو؟» البته این سری آدم‌ها در انتخاب رمز اول و دوم کارت بانکی‌شان یک مقدار به مشکل می‌خورند و از آن‌جایی که دیگر خیلی رند هستند پیشنهاد می‌کنیم از تاریخ تولدشان به عنوان رمز هیچ چیزی استفاده نکنند، مخصوصا رمز پورتال دانشجویی!

هشدار به همه حیوانات باغ وحش مشهد

حتما شما هم کلی خاطره با باغ وحش مشهد دارید، از آن خاطراتی که مدرسه رضایت‌نامه می‌داد و شما به جای والدین امضا می‌زدید و کلی چیپس و پفک می‌خریدید که قرار است اردو بروید باغ وحش. بعد به ماهی‌های توی آکواریوم هم رحم نمی‌کردید و تا بهشان چند دانه پفک نمی‌خوراندید ول کن نمی‌شدید که مبادا چشم‌شان توی پفک‌ها مانده باشد! والا ما هم از این خاطرات زیاد داریم! ولی نسل بعد از ما باغ وحش نرفتند و اصلا نمی‌دانند مشهد باغ وحشی هم داشته! اتفاقا مسئولان محیط زیست هم نمی‌دانسته‌اند انگار، چون هفته قبل خبر مردن شدن 8 ببر بنگال در یک سال اخیر منتشر شد و چندین پوست ببر و پلنگ در باغ وحش کشف شد و در این هفته هم خبر سر بریدن بدون مجوز 4 قوچ خارجی رسیده است! بعد هم خبر شناسایی یک ویلای شخصی در وسط باغ وحش بود که تنمان را لرزاند! یعنی ببینید یک نفر رفته آن‌جا برای خودش ویلا ساخته و به خیالش در جنگل‌های آمازون زندگی می‌کند و هر روز برای خودش به شکار هم می‌رفته و حیوانات داخل قفس را به نحوی می‌کشته، بعد هیچ کس خبر نداشته! والا ما که رسما از مسئولان این حوزه قطع امید کرده‌ایم، تنها کاری هم که می‌توانیم بکنیم این است که چندتا سی‌دی از روی انیمیشن ماداگاسکار بزنیم و به صورت مخفیانه در باغ وحش و بین حیوانات پخش کنیم تا خودشان ببینند و یاد بگیرند چطور از باغ وحش فرار کنند!

ترکش های یک توییت

 در هفته گذشته رئیس جمهور سابق‌مان، الکی مثلا گفته‌اند اسمش را نبریم و الکی مثلا شما هم نمی‌دانید چه کسی را می‌گوییم، توییتی انگلیسی به ترامپ زده و از او خواسته لیست بستگان مقام‌های ایرانی را در آمریکا منتشر کند. همان‌هایی را که گرین کارت دارند و ژن خوب و آقا زاده‌اند و بعله! البته این توییت چندتا ریپلای و کامنت هم داشته که اگر سری به توییتر ایشان بزنید می‌بینید، ولی چون مطمئننم حوصله ندارید، ما برایتان منتشر می‌کنیم:

سیدمهدی صدرالساداتی (مصاحبه کننده با آقازاده حاشیه ساز با ماشین 400 میلیونی): آقا لیست که رسید دستت بده من یکی یکی با همه‌شون یک لایو بگیرم کلی سوال دارم بپرسم. 20 گیگ اینترنت 2 تا 7 صبح دارم که مونده همینجوری.

محمدجواد آذری جهرمی (وزیر ارتباطات): من حاضرم لیست ارز دولتی بگیران رو با لیست گرین کارت‌داران عوض کنم، دو میلیون هم سر می‌دم!

دونالد ترامپ: اکسکیوز می! دِ لیست ایز این یور کاپشن پاکت ، آی هَو نات دَت کاپشن! بی‌زحمت گیو می اِ راهنمایی!  

 

 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
جارچی

جارچی 559

٩٧/٠٩/١٥
حکایت هفته

اندر حکایت مریدان و خاموشی چراغ

٩٧/٠٩/١٥
اینستادونی

اینستادونی 559

٩٧/٠٩/١٥
فتوچاپ

فتوچاپ 559

٩٧/٠٩/١٥
درباره «آستیگمات» دومین ساخته مجید رضا مصطفوی

تراکم خنده‌دار بدبختی

٩٧/٠٩/١٥
برای ابوالفضل زرویی نصرآباد که نوشته‌هایش را دوست می‌داشتم و جاده ناهموار طنز را برای نسل ما صاف کرد

اسطوره سبیلوی من

٩٧/٠٩/١٥
یادداشت

نگاهی کوتاه به زندگی و افتخارات اصغر فرهادی از ابتدا تا به امروز

٩٧/٠٩/١٥
یادداشت

بده بستون های سینمایی

٩٧/٠٩/١٥
چهره هفته

چهره هفته 559

٩٧/٠٩/١٥
پایان نامه

کتاب، چمبه، حمید هیراد!

٩٧/٠٩/١٥
شگرد

فالوورهایتان را بترکانید (قسمت دوم)

٩٧/٠٩/١٥
بیفور ویژه

زوج دیکتاتورِ جیمی

٩٧/٠٩/١٥
یک پرونده پر و پیمان درباره اصغر فرهادی و سبک فیلم‌سازی منحصر به ‌فردش که اسمش این هفته با انتشار همه می‌

سرِّ فرهادی

٩٧/٠٩/١٥
#توئیتری_ها

توئیتری ها 559

٩٧/٠٩/١٥
ناصرخان اکتور سینما

ببخشید شما؟

٩٧/٠٩/١٥
کدام کارگردان‌ها بیشترین شباهت را به فرهادی دارند؟

فرهادی‌بازها، فرهادی‌سازها، فرهادی شده‌ها!

٩٧/٠٩/١٥
هــمه چــیز درباره مهــم‌تــرین ارز ایــــن روزهــای دنــیــای تکــنولوژی

#ETHEREUM

٩٧/٠٩/١٥
دستپخت آخر آقای کارگردان، زیر ذره‌بین نقد

همه چیز درباره دانستن است

٩٧/٠٩/١٥
دات کام

پت و مت بسازید!

٩٧/٠٩/١٥
تمام شواهدی که نشان می‌دهد فرهادی درحال تغییر رویه در مسیر فیلمسازی‌اش است

فاز نو

٩٧/٠٩/١٥