مفاهیم ارزنده پراید
پایان نامه

مفاهیم ارزنده پراید

نویسنده : سعید برند

اگر نشنیده‌اید بشنوید که سازمان تاکسیرانی اعلام کرده است که از سال تحصیلی آینده، «پراید» از سرویس مدارس حذف خواهد شد!

واقعا بنده احساس می‌کنم این اوضاع دلار، آن قدر روی اعصاب برخی مسئولان تاثیر گذاشته و از بس شبانه‌روز به این مسئله فکر می‌کنند که دچار تاب‌زدگی مخچه شده‌اند و تصمیمات عجولانه می‌گیرند. چرا که یقینا حذف پراید از سرویس مدارس باعث می‌شود کودکان ما با مفاهیم اصلی زندگی نامانوس باقی بمانند.

ممکن است با خود بگویید پراید از سرویس مدارس حذف شده و از زندگی ما که حذف نشده لذا کودکان می‌توانند در خانواده با این مفاهیم مانوس شوند اما غافل هستید که پراید از سبد خانوار ایرانی نیز عملا حذف شده چون دیگر کسی وسعش به خرید پراید نمی‌رسد. 

همچنین ممکن است با خود بگویید که مگر پراید حاوی چه مفاهیمی است که کودک باید با آن‌ها مانوس شود که اینجانب عرض می‌کنم اولا این قدر با خودتان حرف نزنید چرا که شما نیز دچار تاب‌زدگی در ناحیه مخ خواهید شد، دوما اینم مفاهیم ارزنده پراید:

در روزگاری که کبریت از زندگی ما حذف شده و همه اجاق‌ها فندکی شده‌اند، تنها جایی که کودک می‌توانست با مفهوم «قوطی کبریت» مانوس شود همین پراید بود. روانشناسان معتقدند اگر کودکی نتواند در کودکی با قوطی کبریت آشنا شود، آتش درونش وی را در جوانی به سمت پیک‌نیک و سایر ملزوماتش از جمله سیخ، سوق خواهد داد!

همچنین پس از این که همه ما روغن‌مایع خور شدیم، باز فقط پراید بود که برای کودکان ما مفهوم «حلب روغن» را تداعی می‌کرد. روانشناسان  بیم‌ناکند که نکند به خاطر فقر آهن، کودکان ما در جوانی به سمت حلبی آبادها گرایش پیدا کنند.

نگرانی دیگر کارشناسان این بود که با حذف پراید از سرویس مدارس، دانش‌آموزان ما با مفهوم «لگن» نیز انس نمی‌گیرند که بنده از همین جا این نگرانی را کاملا کذب دانسته و رد می‌کنم چرا که خوشبختانه با تدبیر مسئولان و متولیان اقتصاد کشور، هنوز لگن از سبد خانواده حذف نشده و کودک می‌تواند با این مفهوم در خانواده آشنا شود!

ببخشید ظاهرا در ادامه خبر آمده است که «تیبا» جایگزین پراید می‌شود لذا کلیه نگرانی‌ها بی‌مورد بوده است.

نظرات کاربران
کد امنیتی