پر حاشیه مانند فهرست بازیکنان حاضر در روسیه
تا جام جهانی

پر حاشیه مانند فهرست بازیکنان حاضر در روسیه

نویسنده : مجید حسین زاده

 فهرست تیم ملی فوتبال کشورمان با انتقادها و حاشیه‌های زیادی برای حضور در جام‌جهانی 2018 اعلام شد. علاوه بر زمان اعلام شدن این فهرست که شب بازی‌های آسیایی 3 نماینده کشورمان بود و باعث اعتراض پرسپولیس و ذوب‌آهن شد، دعوت نشدن آقای گل لیگ‌برتر و مدافع پرسپولیس که 5 بار در تیم منتخب هفته لیگ قهرمانان آسیا در سال جاری قرار گرفتند به همراه مرتضی تبریزی و ... هم حاشیه‌هایی داشت. با این حال و در عین ناباوری تنها 21 روز تا شروع جام‌جهانی باقی‌مانده است و این یعنی تا کمتر از 30 روز دیگر، تکلیف تیم‌ملی کشورمان برای صعود یا حذف از این گروه مرگبار مشخص خواهد شد.

جام بیست‌و‌یکم
 غایبان بزرگ معرفی شدند
فهرست نهایی همه تیم‌های ملی برای حضور در جام‌جهانی 2018 روسیه اعلام شده است. فهرست‌هایی که جاهای خالی بازیکنان بزرگی در آن به چشم می‌خورد، بازیکنانی که توقع فیکس بودن‌شان در جام‌جهانی هم دور از انتظار نبود اما باید جام‌جهانی 2018 را از تلویزیون تماشا کنند. چند نفر از این بازیکنان عبارتند از: «جو هارت» گلر اول سابق تیم‌ملی انگلیس، «الکس ساندرو» مدافع برزیلی و آماده یوونتوس، «ماریو گوتسه» هافبک تهاجمی باتجربه آلمان، «کریم بنزما» مهاجم فرانسوی رئال‌مادرید و «زلاتان ایبراهیموویچ» سوئدی که یک تنه می‌تواند نتیجه یک بازی را تغییر دهد.
ترین‌ها 
 احتمال تغییر مسن‌ترین بازیکن جام‌جهانی
تیم ملی مصر امسال با درخشش محمد صلاح بعد از 28 سال موفق به راهیابی به جام‌جهانی شد و حالا با توجه به اعلام فهرست این تیم برای حضور در روسیه و وجود نام «اسام الحداری»، او عنوان باتجربه‌ترین بازیکن همه ادوار جام‌جهانی را از آن خود خواهد کرد. «اسام الحداری» 45 ساله با حضور در فهرست 29 نفره اعلام شده توسط مربی تیم‌ملی مصر می‌تواند رکورد «فراید موندراگون»، سنگربان تیم‌ملی کلمبیا که در جام‌جهانی 2014 برزیل با 43 سال در تیم ملی کشورش حضور داشت را از آن خود کند.
خاطره بازی 
 فاشیستی‌ترین جام‌جهانی
جام‌جهانی ۱۹۳۴ سیاسی‌ترین جام جهانی محسوب می‌شود. از اتفاقات سیاسی در این جام می‌توان به شرکت نکردن اروگوئه قهرمان دوره قبل به دلیل حکومت فاشیست ایتالیا اشاره کرد. برزیل و آرژانتین نیز بهترین بازیکنان خود را به دلیل ترس از آسیب‌دیدگی و ایجاد حاشیه در خانه نگاه داشتند. با این حال، تیم ایتالیا با وجود استفاده از چهار بازیکن بومی آرژانتینی باز هم بهترین تیم جام نبود و مشکلات زیادی داشت اما با کمک داوران به قهرمانی دست یافت تا فاتح فاشیستی‌ترین جام جهانی لقب بگیرد.
خاص و عجیب 
 اعتراف به دستکاری در قرعه کشی
رئیس فرانسوی سابق یوفا در اظهارنظری شگفت‌انگیز و در فاصله  27 روزه تا شروع جام جهانی 2018، پرده از رازی 20 ساله برداشت و همه فوتبال دوستان را درباره سلامت جام‌جهانی به شوک فروبرد. «میشل پلاتینی» در مصاحبه با رادیو فرانسه فاش ساخت که در قرعه‌کشی جام جهانی 98 حقه‌ای ترتیب داده بود تا فرانسه و برزیل فقط در بازی نهایی به یکدیگر برخورد کنند و فرانسه عمدا در گروهی قرار گرفته بود تا قبل بازی نهایی به برزیل برخورد نکند! فرانسه در سال 1998 با شکست 3-0 برزیل در بازی پایانی توانست جام را بالای سر ببرد.
حریفان ایران
 وضعیت تیم‌ها طبق آخرین رده‌بندی فیفا
فیفا در فاصله کمتر از یک ماه باقیمانده تا شروع جام‌جهانی، آخرین رده‌بندی تیم‌های ملی را اعلام کرد. طبق این رده بندی، تیم‌‌های ملی آلمان و برزیل در رده اول و دوم هستند و شانس‌شان برای قهرمانی از بقیه تیم‌ها بیش‌تر است. در این رده‌بندی، تیم ملی پرتغال در رده چهارم، اسپانیا در رده هشتم، تیم ملی کشورمان در رده سی و ششم و مراکش در رده چهل و دوم قرار داد. تنها شانس تیم‌ملی کشورمان در این دوره از جام جهانی این است که فوتبال غیرقابل پیش بینی است وگرنه وضعیت تیم‌های صعود کننده این گروه از سال‌ها و حتی شاید قرن‌ها قبل مشخص و تابلو بوده است.
ستاره
 پرحاشیه و تکنیکی
«نِیمار دا سیلوا سانتوس جونیور» معروف به نیمار، عضو باشگاه پاری‌سن‌ژرمن و تیم‌ملی فوتبال برزیل است که در پست مهاجم بازی می‌کند. این فوتبالیست خوش تکنیک که با ثبت رکورد گران قیمت‌ترین بازیکن جهان از بارسلونا راهی پاری‌سن‌ژرمن شد، خبرهایی درباره انتقالش به رئال‌مادرید هم به گوش می‌رسد. او این شانس را دارد تا با درخشش در جام‌جهانی، نامش را بیش از پیش در تاریخ فوتبال جهان ماندگار کند.
نظرات کاربران
کد امنیتی