جارچی 536
جارچی

جارچی 536

نویسنده : ایمان فروزان نیا - فرانک باباپور

 

 

پیکر یا یکدیگر، مساله این است؟

این هفته بهاره افشاری بازیگر سینما و تلویزیون از کشف یک سوتی خبر داد و در صفحه اینستاگرامش نوشت چطور تا الان مصرع «بنی آدم اعضای یک پیکرند» به اشتباه روی اسکناس 10 هزار تومانی «بنی آدم اعضای یکدیگرند» درج شده است؟ و در این سال‌ها کسی متوجه آن نشده است؟ مسئول ماستمالی جارچی در این رابطه به خبرنگار ما گفت: اولا چه توقعاتی دارن بعضیا (و با چشم به عکس بهاره افشاری اشاره کرد و یک اییییش غلیظ از ته دل کشید) مردم اگر هم بخوان چیزی بخونن، جوک و جملات عاشقانه روی اسکناس‌ها رو می‌خونن نه شعرای روی اسکناس رو. وی افزود: تازه خوب کاری کردن که «پیکر» رو برداشتن، «یکدیگر» گذاشتن، شما می‌دونی چند نفر ممکن بود با کلمه پیکر منقلب بشن؟ چرا وضعیت رو درک نمی‌کنید. این مقام غیرمسئول ادامه داد: آرم باشگاه رم که مربوط به پیکر گرگ بود سانسور شده، انتظار دارین این که پیکر بنی آدمه سرجاش باشه. مسئول ماستمالی جارچی در انتها با اشاره به این‌که نقش شیطان که بهاره افشاری در سریال «او یک فرشته بود» بازی کرده هم باید سانسور می‌شده، به خبرنگار ما گفت: شما خودت هم یه نمور داری منو منقلب می‌کنی، واستا تا سانسورت کنم که در همین لحظه ارتباط ما با خبرنگار اعزامی قطع شد.

ماجرای زن اسنودن شازده 

شاهزاده انگلستان زن گرفته و یک هفته است که ملت دست بردار نیستند و هر کدام از یک منظر کارشناسی زحمت می‌کشند و وظیفه خواهرشوهرانه-مادرشوهرانه توامان را بر عهده گرفته‌اند و انواع عیب و ایرادی که در توان‌شان است روی عروس بخت بر نگشته می‌گذارند. از این‌که چرا عروس یک‌بار دیگر شوهر کرده بوده، تا این‌که چرا دماغش را عمل نکرده و این‌که سه سال از شوهرش بزرگتر است و چقد لباس و آرایشش ساده بود. حالا همه این‌ها به کنار یک عده کولاک کرده‌اند و رفته‌اند کل خاندان سلطنتی را شخم زده‌اند و دختر خاله شاهزاده هری را درآورده‌اند و کمپین «#چرا_دختر_خاله_ات_رو_نگرفتی» و «#نه_به_ازدواج_با_غیر_دختر_خاله» راه انداخته‌اند. ما الان فقط نگران باجناق هری هستیم که ملت در پروژه بعدی می‌خواهند مورد نقد و بررسی قرارش بدهند و معلوم نیست چه گیرهایی به آن مادر مرده خواهند داد.

چگونه خواهیم مرد؟

 یعنی این خبر درمورد قارچ‌های سمی بود که باعث کشته شدن 15 نفر و بستری شدن 116 نفر شده بود، ما را نیز از وسط نصف کرد و سه عدد جان باخته دیگر به جان باخته‌ها افزود! شما ببینید یک مدت نه کشتی غرق شد، نه جایی زلزله آمد، نه ساختمانی آتش گرفت، دُز هیجانات ملت کم شد و ناگهان تعدادی قارچ در حالی که شنل مشکی انداخته بودند و نقاب زده بودند از راه رسیدند تا هیجانات ما را به تعادل برسانند! باز قبل از این می‌شد پروفایل کشتی آتش گرفته گذاشت، ولی وجدانا مرگ با قارچ سمی خیلی ستم است، آخر چرا هر چه بلا است دارد سر ما می‌آید، اینطوری پیش برود بعدترها معلوم نیست چطور بمیریم؟! من خودم فکر می‌کنم به یکی از راه‌های زیر خواهم مرد، مثلا مرگ به دلیل گزیده شده زبان‌ توسط زنبور، پریدن آب در گلو، آمبولی به دلیل خوردن انگشت کوچک پا به پایه میز! له شدن سر زیر پتو هنگام رد شدن مادر درحال جارو برقی کشیدن خانه، مرگ در اثر ذوق زیاد دیدن سریال‌های ماه رمضان و بیشترین احتمال هم مرگ به خاطر وصل نشدن فیلتر شکن و کندی اینترنت است.

مهم قبلاهست

 یک کلیپی پخش شده با کپشن «وقتی در برنامه زنده تلویزیونی معلوم می‌شه کت و شلوار نایب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی خارجی است!» نمی‌دانم شما کلیپ را دیده‌اید یا نه، ولی ما دیدیم و واقعا جالب بود! وقتی از ایشان پرسیده شد چرا کت‌تان خارجی است؟ جواب داده چون قبلا خریده‌ام! شما نگاه کنید، با همین جمله می‌شود خیلی از مشکلات را حل و فصل و بسیاری از سوالات را جواب داد. با همین فرمان علت ماشین خارجی سوار شدن برخی مسئولان و رئیس کارخانه‌های خودروسازی هم قبلا خریدن‌شان است، علت زندگی فرزندان برخی مسئولین در خارج، قبلا رفتن‌شان است و حتی علت بالا رفتن قیمت دلار، قبلا پایین بودنش است! البته برای بقیه هم هیچ دیر نیست و باز هم می‌توانند با این فرمان بروند و بگویند به هرحال از قبلا قصدش را داشته‌اند و همین‌که قصدش را داشته‌اند کفایت می‌کند. والا ما هم شاید جدیدا خونوک می‌نویسیم، ولی به جان خودمان قبلا بانمک‌تر بوده‌ایم!

نظرات کاربران
کد امنیتی