انگیزه مطالعه زیر یک نور نرم و یواش!
ساختنیجات

انگیزه مطالعه زیر یک نور نرم و یواش!

نویسنده :

برای این روزها که کتاب‌نخوانی دامان همه ما را گرفته باید به دنبال انگیزه‌های متفاوت برای مطالعه بود تا  حتی شده با بهانه‌­ای، صفحه‌­ای تازه را ورق بزنیم و چشمان‌­مان با آگاهی کتاب آشتی کند، شاید بد نباشد که با ساخت و تزیین یک چراغ مطالعه، لذت خوانش یک کتاب محبوب را در زیر نور آرام و ملایم به خودمان هدیه کنیم. حتما فرق دارد که زیر نور مناسب در گوشه دنج اتاق­مان زیر یک چراغ مطالعه زیبا کتاب بخوانیم یا در شرایطی که دوستش نداریم. 

 

چراغ مطالعه‌ای برای اهالی طبیعت

شاید برای این‌که یک چراغ مطالعه دلخواه داشته باشیم هیچ چیز مناسب‌­تر از این نباشد که یک چراغ کهنه را با روش­های مختلف به روزرسانی کنیم. البته اگر کمی دقیق­تر باشیم وسایل زیادی هستند که شاید بدشان نیاید مدتی را هم به عنوان پایه چراغ مطالعه در خانه ما ایفای نقش کنند. فقط کافی است نگاه کنیم تا ببینیم با یک سبد و یک سیم می­شود یک چراغ زیبا داشت. شاید یک تنه کوچک درخت و مقداری شاخه خشک شده بدشان نیاید گوشه اتاق دنج ما دلبری کنند. فقط کافیست کمی سیم‌کشی بلد باشید.

 

چراغ مطالعه‌ای برای ساده‌پسندها

این چراغ مطالعه مدلی است که به راحتی و با چند ورقه مقوا هم می‌تواند ساخته شود. ‌یک قطعه چوب خوش تراش، یک سیم بلند و یک تکه مقوای ضخیم تنها وسایلی است که برای ساختن این چراغ نیاز دارید. البته برای پایه آن‌که محل قرار دادن کتاب یا موبایل هم هست می‌توانید از چوب یا یک فلز نازک رنگ شده استفاده کنید. ‌

 

چراغ مطالعه رمانتیک برای فانتزی‌پسندها

همان طور که از شکل این چراغ پیداست در حقیقت این یک چراغ ساده است که دورش را یک مقوای طراحی شده گرفته. به همین راحتی! کافی‌است با سلیقه خودتان طرح مورد نظرتان را روی مقوا بیندازید. مقوا باید نازک باشد تا نور در حد امکان از آن عبور کند و البته جنس آن هم باید طوری باشد که با نور زیاد لامپ آن قدر گرم نشود که آتش سوزی راه بیندازد. به این کاغذها می‌گویند نسوز.

 

 

 

 

نظرات کاربران
کد امنیتی