جارچی 532
جارچی

جارچی 532

نویسنده : ایمان فروزان نیا - فرانک باباپور

کم تر لاف بیایید

این ماجرای حمله نظامی آمریکا به سوریه هم خنده‌دار شده است. سه تا کشور بلند شده‌اند قشون کشیده‌اند نزدیک خاک سوریه، از دور چندتا موشک زده‌اند که بیشترش خورده به سپر موشکی، بعد باد توی غبغب‌شان انداخته‌اند که آره داداش خوب زهر چشمی گرفتیم از بدخواها! خب اگر می‌خواهید حواس مردم کشورتان را از روی سوتی‌های‌تان به جای دیگری پرت کنید، لااقل این‌قدر لاف نیایید. پشت بندش ترامپ گفته که محبوبیتش از اوباما هم بیشتر شده و الان همه برایش توی آمریکا دارند می‌خوانند ای خوشگل‌تر از پریا تنها تو کوچه نریا... حالا از بلوک غرب که بگذریم واکنش‌های روسیه هم در نوع خودش جالب است، معاون وزير خارجه روسيه گفته «هر نوع حمله جديد آمريکا به سوريه با واکنش قوي‌تري روبه‌رو خواهد شد» خب داداش شما که اصلا توی حمله قبلی واکنش نشان ندادید. قوی از چی؟ از هیچی؟ البته یک نفر توییت نوشته بود که روسیه با سخت‌ترین سلاح یعنی بی‌محلی جواب آمریکا را داده، فکر کنم این دفعه پوتین توی توئیتر به ترامپ بنویسد «قهر قهر تا روز قیامت». خلاصه این‌که سوریه افتاده آن وسط؛ ترامپ و پوتین دارند هی برای هم لاف می‌آیند، خدا عاقبت کار را به خیر کند.

 خاوری بیا حکمت اومد

 این هفته یک خبر عجیب خواندم. نوشته بود: «محکومیت خاوری قطعی شد». احتمالا شما هم با شنیدن این خبر مثل من از خودتان می‌پرسید خاوری که چند سال قبل با کلی پول فلنگ را بست و رفت کانادا و کنار خانه سلندیون خانه خریده و عکسش از کافه‌های کانادا بیرون می‌آید، تازه حکمش قطعی شده است؟! خب جوابش بله است و اگر متعجب هستید باید بگویم حتی خود خاوری هم متعجب است و وسوسه شده بیاید حکمش را بگیرد و ببیند دقیقا چی قطعی شده؟ یا شاید چی قحطی شده؟ ماشاا... اینقدر فراری و در به در از وطن داریم که گویا یک مدت قحطی حکم بوده و تازه نوبت حکم خاوری رسیده! زینگ زینگ (صدای تلفن دفتر جیم) جان؟ چی شده؟ خبر رو اشتباه خواندیم؟ تیتر خبر این نبوده؟ یعنی چی؟ پس چی بوده؟ حکم خلافی یک خاور که از چراغ قرمز رد شده قطعی شده؟ خب که چی؟ قراره بره زندان؟ برای چراغ قرمز؟ پس اون خاوری چی؟ فضولیش به من نیومده؟ دست شما درد نکنه. لطف عالی مستدام، بای.

بدهیم امین حبیبی بخواند

«ارغوان! این چه رازیست که هر بار کریس، به عزای دل ما می‌آید؟» بله خیلی هم درست شنیدید و اصلا هم تعجب نکنید! این احتمالا شعر جدید علیرضا قربانی برای تیم ملی است که قرار است به اعضای تیم ملی در جام جهانی امید بدهد. والا تقصیر ما هم نیست! علیرضا قربانی و سالار عقیلی برای خواندن آهنگ‌های سرود تیم ملی ایران انتخاب شده‌اند. ما هم همین فکر را کردیم که خب این دو نفر با این‌که تحریرها را خوب رعایت می‌کنند ولی یک مقدار زیادی غمگین می‌خوانند. ما همین جوری قرار است توی بازی‌ها کلی حرص بزنیم و غصه بخوریم، بهتر نیست کمی آهنگ شاد بخوانند برای اعضای تیم ملی؟ این همه آهنگ شاد و پر مغز و معنا داریم که به آدم جنبش و تحرک می‌دهد و حتی ما که داخل خانه هستیم هم دل‌مان می‌خواهد دنبال توپ بدویم، مثل آهنگ زیبای «موشولینا کوجاعن» که در کنار آن شور و هیجان، باعث هنگ کردن بازیکنان تیم حریف هم می‌شوند. یا حتی اگر قرار است آهنگ محزون پخش کنیم، یک چیزی مثل امین حبیبی پخش کنیم، روی آشر که تاثیر خوبی داشته!

سگ ها را نباید دید

ببینید این آمریکا و هالیوود نا‌به‌کار، کار را به کجا کشانده! تا دیروز که می‌خواست با زن‌های بد لباس داخل فیلم‌هایش ما را از راه به در کند؛ که خوشبختانه نیرنگ‌شان با تیزهوشی سانسورچی‌ها و کمک آباژور و گلدان و پنکه دفع شد؛ حالا می‌خواهند با سگ وارد عمل شوند! بله همین سگ! چخه چخه! ولی خیال‌تان راحت باشد که این حیله هم باطل شد و سگ مذکور با یک درِ دو لت سانسور شد، خیلی هم جالب شد! حالا لازم نیست بگوییم که این سگ چه پوششی داشته و مشغول انجام چه کاری بوده! ولی بعد از این سانسور دیگر هیچ‌کس در خانه‌اش سگ نگه نمی‌دارد! از همین رو خواستار سانسور دیگر چیزهایی که بلای خانمان‌سوز و از بین برنده بنیان خانواده می‌شوند، هستیم. مثلا جای ماشین‌های مدل بالای فیلم‌ها پراید بگذارند که مردم حسرت نخورند. دلار را هم در فیلم‌ها سانسور کنند و به جایش یا از دلار اسحاقی استفاده کنند یا پانصد تومانی پاره بگذارند که مردم بفهمند چقدر ارزش پول خارج کم است. دست آخر هم کلا فیلم‌های آمریکایی را سانسور کنند و به صورت ترکیبی با سکانس‌های مختار، جومونگ و یوزارسیف پرش کنند تا حیله‌های‌شان بی‌اثر شود و مشکلات فرهنگی جامعه حل.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

آمار عادل خراب شده؟

٩٧/١٠/٢٧
آیا تلویزیون بدون عادل فردوسی‌پور و با محمدحسین میثاقی توانسته تجربه برنامه‌سازی موفقی از شروع جام ملت

بدل عادل

٩٧/١٠/٢٧
آنتن

سوژه هست ولی کم است!

٩٧/١٠/٢٧
درباره شخصیت فیروز کریمی که او را نسبت به بقیه متمایز می‌کند

کمدین جدی فوتبال

٩٧/١٠/٢٧
جارچی

جارچی 565

٩٧/١٠/٢٦
آشنایی با کشتی‌گیر پهلوانی که یک قدم تا آرزوی بزرگ خود فاصله دارد

صادق‌زاده یک گام تا «پهلوان باشی»

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

ابد و هر روز

٩٧/١٠/٢٧
درباره آمار عجیب و غریب « فیروز کریمی» در سرمربیگری تیم‌های مختلف؛

مرد هزار تیم

٩٧/١٠/٢٧
بیفور ویژه

بیاین با هم تعامل کنیم!

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

گل‌های نخوردنی

٩٧/١٠/٢٧
ساختنیجات

صرفه جویی اقتصادی با لباس‌های قدیمی

٩٧/١٠/٢٧
جانونی

آینده‌ای که در تفاله‌های قهوه پیدا می‌شود

٩٧/١٠/٢٧
شاخ هفته

دوز احساس

٩٧/١٠/٢٧
نمایشـــــگاه CES با دنـــیایـــی از اختراعــــــات جدید در لاس‌وگــــاس به اتمـــام رسید

#Consumer_electronics_show

٩٧/١٠/٢٧
درباره مسیری که میثاقی تا رسیدن به پرکارترین مجری ورزشی صدا و سیما طی کرد

کی بود؟ چی شد؟

٩٧/١٠/٢٦
ناصرخان اکتور سینما

چی از جون تلویزیون می‌خواهید؟

٩٧/١٠/٢٧
پایان نامه

مبانی ویزیتوری یک

٩٧/١٠/٢٧
#توئیتری_ها

#رژیم_گرفتن

٩٧/١٠/٢٧