جشنواره گل‌های  «ساشا ایلیچی» در روسیه
تا جامِ جهانی

جشنواره گل‌های «ساشا ایلیچی» در روسیه

نویسنده : مجید حسین زاده

انتخاب بهترین گل ادوار جام‌جهانی که با نظرسنجی در سایت فیفا انجام شد، حاشیه‌های زیادی ایجاد کرد. در حالی که کمتر از 2 ماه تا سوت آغاز جام‌جهانی 2018 باقی مانده است، سایت فیفا یک نظرسنجی برگزار کرد و از هواداران فوتبال خواست تا بهترین گل تاریخ جام‌جهانی را انتخاب کنند. در این نظرسنجی، گل استثنایی مارادونا به انگلیس در جام جهانی 1986 نتوانست رتبه اول را کسب کند و گل مانوئل نگرته، بازیکن تیم‌ملی مکزیک که در جام‌جهانی 1986 مقابل بلغارستان به ثمر رساند، عنوان بهترین گل را از آن خود کرد که برای بسیاری از فوتبال دوستان در این روزهای منتهی به جام جهانی شوکه کننده بود.

جام بیست و یکم کیا هستن، کیا نیستن؟!
خبرها درباره بازیکنانی که احتمالا در جام‌جهانی روسیه بازی می‌کنند یا این مسابقات را از روی نیمکت تماشا خواهند کرد، در کمتر از 8 هفته مانده به شروع مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار است. از آخرین وضعیت «نیمار»، ستاره بی چون و چرای تیم‌ملی برزیل بگیرید که معلوم نیست از بند مصدومیت رهایی یابد تا «مائورو ایکاردی»، ستاره آرژانتینی اینتر که احتمالا به نیمکت تیم‌ملی‌اش هم نخواهد رسید. در این بین، خبرها درباره احتمال دروازه‌بانی «امیر عابدازه» در بازی مقابل تیم‌ملی پرتغال به دلیل درخشش در چند بازی اخیرش در لیگ پرتغال از عجیب‌ترین خبرها در این حوزه است چون مدت‌هاست او را درون دروازه کشورمان ندیده‌ایم اما هیچ چیز از کی‌روش بعید نیست!
ترین‌ها 
 بهترین گلزن در جام‌جهانی
«ژوست فانتین» فرانسوی که در جام 1958، 13 گل به ثمر رساند بهترین گلزن جام جهانی در یک دوره است. البته این عنوان به «رونالدو» برزیلی نیز می‌‎تواند داده شود که با 15 گل زده در 3 جام بیشترین گل را به ثمر رسانده است. پیش از او «گرد مولر» آلمانی با 14 گل زده در 2 جام رکورددار بود. عجیب و جالب این که تعداد گل‌های مسی و رونالدو در مسابقات جام‌جهانی روی هم به 6 گل هم نمی رسد!
خاطره بازی
 ضربه سر فراموش نشدنی
ضربه‌ای که زیدان در دقیقه 110 وقت اضافه بازی فینال جام جهانی 2006 به سینه مارکو ماتراتزی زد و با کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد، یکی از خاطره برانگیزترین اتفاقات جام جهانی است. در آن بازی ایتالیا در ضربات پنالتی با نتیجه 3-5 بر فرانسه غلبه کرد و قهرمان شد. آن بازی آخرین بازی زیدان به عنوان یک فوتبالیست حرفه‌ای بود. احتمالات زیادی درباره علت این حرکت او مطرح شد و هنوز بعد از سال‌ها از آن رویداد زوایای جدید از این ماجرا در رسانه‌ها مطرح می‌شود.
خاص و عجیب
جشنواره گل‌های ساشا ایلیچی در روسیه
«دخیا» که هفته پیش، وی را به عنوان یکی از ستارگان احتمالی جام جهانی روسیه مطرح کردیم، معتقد است که توپ این دوره جام‌جهانی، کابوسی برای دروازه‌بان‌ها خواهد بود. او در همین باره گفته: «این توپ‌ها باید خیلی بهتر ساخته می‌شد. مطمئن باشید حداقل 35 گل از فواصل دور در روسیه تماشا خواهیم کرد زیرا گرفتن این توپ‌ها خیلی دشوار است. انگار که با نگاتیو فیلمبرداری توپ پوشیده شده زیرا گرفتنش خیلی سخت است. دروازه‌بان‌ها مشکل زیادی خواهند داشت.»
حریفان ایران
 یکی جلوی مراکش را بگیرد
در حالی که مربیان اسپانیا و پرتغال هیچ دغدغه‌ای برای صعود از این گروه ندارند و مغرورانه برای مراحل بعدی حضور در جام‌جهانی برنامه‌ریزی می‌کنند و ما هم شاهد دعوای مربی تیم‌ملی با مربیان باشگاهی هستیم، مراکش در حال جذب بازیکن است! «مونیر الحدادی» که در اسپانیا متولد شده و دارای پدری مراکشی است، در آکادمی جوانان بارسلونا، جایی که او اولین بازی حرفه‌ای خود را انجام داد، رشد کرد و حالا در آلاوس عضویت دارد. او برای تیم‌ملی اسپانیا هم بازی کرده است. مراکش در تلاش است تا قبل از جام‌جهانی، تغییر تابعیت او را بگیرد تا ستاره دیگری به تیم ملی کشورش در روسیه اضافه کند. در این بین، درخواست این کشور برای میزبانی از جام‌جهانی 2026 با حمایت روبرتو کارلوس، خبر جالب دیگری درباره این کشور است.
ستاره
مدافعی که توپ ازش رد نمی‌شود
نبود یک مدافع تمام عیار حتی اگر تیم محبوب‌تان رئال‌مادرید پر ستاره باشد، باز هم ترسناک است. «سرخیو راموس» در بازی برگشت رئال و یونتووس نشان داد که چرخ قهرمانی رئال بدون حضور او نخواهد چرخید. رئالی‌ها در بازی رفت با یونتووس دروازه‌شان تهدید هم نشد ولی در بازی برگشت که راموس نبود به هیچ توپی نه نگفتند! حضور این مدافع که انتظار می‌رود بهترین مدافع جام جهانی باشد در کنار دخیا در تیم‌ملی اسپانیا باعث می‌شود تا برای بازی تیم ملی کشورمان در مقابل آن‌ها فقط یک آرزو داشته باشیم: هر دو نفر محروم یا مصدوم شوند تا بتوانیم با سانتر از جناحین یا ضربات ایستگاهی به گل برسیم ولا غیر!
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

آمار عادل خراب شده؟

٩٧/١٠/٢٧
آیا تلویزیون بدون عادل فردوسی‌پور و با محمدحسین میثاقی توانسته تجربه برنامه‌سازی موفقی از شروع جام ملت

بدل عادل

٩٧/١٠/٢٧
آنتن

سوژه هست ولی کم است!

٩٧/١٠/٢٧
درباره شخصیت فیروز کریمی که او را نسبت به بقیه متمایز می‌کند

کمدین جدی فوتبال

٩٧/١٠/٢٧
جارچی

جارچی 565

٩٧/١٠/٢٦
آشنایی با کشتی‌گیر پهلوانی که یک قدم تا آرزوی بزرگ خود فاصله دارد

صادق‌زاده یک گام تا «پهلوان باشی»

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

ابد و هر روز

٩٧/١٠/٢٧
درباره آمار عجیب و غریب « فیروز کریمی» در سرمربیگری تیم‌های مختلف؛

مرد هزار تیم

٩٧/١٠/٢٧
بیفور ویژه

بیاین با هم تعامل کنیم!

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

گل‌های نخوردنی

٩٧/١٠/٢٧
ساختنیجات

صرفه جویی اقتصادی با لباس‌های قدیمی

٩٧/١٠/٢٧
جانونی

آینده‌ای که در تفاله‌های قهوه پیدا می‌شود

٩٧/١٠/٢٧
شاخ هفته

دوز احساس

٩٧/١٠/٢٧
نمایشـــــگاه CES با دنـــیایـــی از اختراعــــــات جدید در لاس‌وگــــاس به اتمـــام رسید

#Consumer_electronics_show

٩٧/١٠/٢٧
درباره مسیری که میثاقی تا رسیدن به پرکارترین مجری ورزشی صدا و سیما طی کرد

کی بود؟ چی شد؟

٩٧/١٠/٢٦
ناصرخان اکتور سینما

چی از جون تلویزیون می‌خواهید؟

٩٧/١٠/٢٧
پایان نامه

مبانی ویزیتوری یک

٩٧/١٠/٢٧
#توئیتری_ها

#رژیم_گرفتن

٩٧/١٠/٢٧