پیشنهادهایی برای کتاب‌بازهای کتاب به دست
ساختنیجات

پیشنهادهایی برای کتاب‌بازهای کتاب به دست

نویسنده :

خیلی‌وقت ها اتفاق می‌افتد که به‌خاطر خوردن غذا، زنگ در و تلفن، خواب یا ... مجبوریم صفحه کتاب را ببندیم و آن را یک گوشه بگذاریم. در این زمان‌ها نگرانیم که صفحه مورد نظر را گم کنیم، در نتیجه هرچیزی که دم دست باشد، از یک تکه کاغذ گرفته تا یک لنگ جوراب یا حتی بخشی از پایه مبل را لای کتاب قرار می‌دهیم و آن را می‌بندیم! در این متن قصد داریم به شما طریقه ساخت book mark را آموزش دهیم که به کمک آن می‌توانید راحت صفحه را ببندید و بعدا مطالعه را از همان‌جایی‌که تمام کردید، آغاز کنید. 

 

عروسک‌های مقوایی، برای خاص‌پسندها

اگر دلتان می‌خواهد وسایل‌تان فانتزی و منحصر‌به‌فرد باشد و توجه همه را به خود جلب کند، به شما عروسک‌های دسته‌دار را معرفی می‌کنیم. درست کردن آن هم ساده است و زمان زیادی نمی‌گیرد. کافی‌است یک تکه مقوا بردارید. خرگوش، خرس، گربه یا هر طرح دیگری را که دوست دارید مطابق شکل روی آن نقاشی کنید. بعد با قیچی دور‌تا‌دور طرح‌تان را ببرید. آن‌گاه با تیغ، محل دست، چشم و دهان آن را بریده و طرح بدهید. روی آن هم با ماژیک هرچیزی که دوست دارید بنویسید. 

 

نشانه بازیافتی، برای حامیان طبیعت

اگر از آن دسته افرادی هستید که بیرون ریختن وسایل بازیافتی برایتان سخت است. پیشنهاد می‌کنم از آن‌ها برای ساخت نشانه‌گذار کتاب استفاده کنید. برای ساخت این وسیله می‌توانید از چوب بستنی استفاده کنید. کافی‌است کمی رنگ، نقش و خلاقیت روی آن‌ها پیاده کنید تا نشانه‌گذارهایی حال‌خوب‌کن و زیبا داشته باشید. 

 

نشانه‌های بافتنی، برای هنرمندان

اگر هنر بافتن یا قلاب‌بافی بلدید، می‌توانید برای خودتان نشانه‌گذارهایی زیبا ببافید. البته اگر هم بافتنی بلد نباشید، استفاده از کاموا برای نشانه‌گذاری کتاب گزینه خوبی است. کافی است با پیچیدن مقداری کاموا دور چنگال، گره زدن و بریدن آن‌ها از وسط با قیچی، یک پم پم درست کنید و آن را لای کتاب بگذارید. نشانه‌گذاری که هم زیباست و هم هنرمندانه.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها