کشششششدار و مریض
درباره سریال‌هایی که با فصل دوم‌شان خاطرات خوب‌مان را خراب کردند

کشششششدار و مریض

نویسنده : الهام حبشی

الهام حبشی- بالاخره «پایتخت 5» هم با تمام حرف و حدیث‌ها، سانسورها و سوتی‌هایش ختم به خیر شد. می‌گوییم ختم به خیر چون با تمام مشکلاتش باز هم دلمان نمی‌آید، آرزوی ساخت سری جدیدش را نکنیم. پایتخت از این جهت امیدوارکننده است چون تا دلتان بخواهد در همین تلویزیون خودمان سریال‌هایی بودند که با ساخت سری جدیدش نه تنها خاطرات خوب اولین فصل خود را در ذهن‌مان نابود کردند بلکه به کلی ما را نسبت به فصل دوم هر سریالی ناامید کردند. بگذارید با هم چند نمونه از آن‌ها را مرور کنیم.

ستایش

فصل یک سریال ستایش داستان جذاب و پر کششی داشت و به قول معروف خیابان خلوت کن بود اما بعد از کشته شدن طاهر و ورود به فصل دوم قصه‌‌ ستایش وارد گردابی از ناکامی‌ها شد. فصل دو با کشدار شدن بی‌مورد و داستانی بی‌منطق و روی اعصاب نه تنها باعث خراب شدن نام این سریال شد، که کاراکتر اصلی سریال یعنی خود ستایش را از یک شخصیت مثبت و دوست‌داشتنی تبدیل به زنی کرد که فرزندانش را بدون هیچ دلیل قانع کننده‌ای در سختی و نداری پرورش داده است و بیشتر از هر کاری گریه کردن را بلد است.

در حاشیه

نوروز 94  مهران مدیری بعد از سال‌ها دور بودن از تلویزیون با سریال جنجالی «در حاشیه» برگشت اما پخش «در حاشیه» که به مذاق پزشکان خوش نیامده بود، متوقف شد و پس از پخش سریال «شمعدونی» با داستان و فصلی دیگر که کاملا زیر و رو شده بود، برگشت. «در حاشیه 2» بدون حضور مهران مدیری باز هم جذابیت خودش را داشت اما برای مردمی که فصل اول این سریال را در ذهن داشتند، راضی کننده نبود تا درحاشیه هم با خاطره بدی به کار خودش در تلویزیون پایان دهد.

پادری

«پادری» یا «دودکش2» هم به خوبی فصل اول خود نبود. تنها چیزی که ما از این سریال به یاد داریم، شوخی‌هایی خالی از خلاقیت که مدام بین دو شخصیت اصلی داستان، فیروز و نصرت شکل می‌گرفت، است. با این‌که بین دو فصل سریال «دودکش» حدود 3 سال فاصله افتاد تا تیم سازنده بتواند با خیال راحت‌تری به برنامه‌ریزی تولید بپردازد ولی خبری از بینندگان پرشمار فصل اول نبود که نبود تا محمدحسین لطیفی را هم به فهرست کارگردانانی که گرفتار سندروم فصل دوم می‌شوند اضافه کنیم.

دردسرهای عظیم

«دردسرهای عظیم 2» به کارگردانی برزو نیک نژاد، از آن دست سریال‌هایی بود که در فصل اول بسیار موفق ظاهر شد و خبر ساخت فصل دوم آن، همه‌ کسانی را که طرفدار این سریال بودند خوشحال کرد. اما متاسفانه قصه‌ای که برای این فصل تدارک دیده شده بود به خوبی فصل اول از آب درنیامد و احتمالا اگر طنازی‌های تکراری و همیشگی جواد عزتی در کار نبود، دیگر کسی میل و رغبتی برای دنبال کردن ادامه‌ سریال پیدا نمی‌کرد.

پرستاران

بین تمامی سریال‌هایی که در فصل دوم شان به خوبی فصل قبل نبوده‌اند، سریال «پرستاران» کم سرو صدا و بی‌حاشیه‌ترین آن‌ها است. فصل اول این سریال به کارگردانی علیرضا افخمی در سال 95 از شبکه یک سیما پخش شد. با وجود این‌که سریال «پرستاران» مخاطب چندانی نداشت، فصل دومش هم کلید خورد و سال 96 روی آنتن تلویزیون رفت و با تعداد اندکی از مخاطبان ادامه پیدا کرد تا به همان آرامی که این سریال وارد تلویزیون شد، به کار خود پایان دهد.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
شگرد

چطور بدون اجازه در اینستاگرام تگ نشویم؟

٩٧/٠٧/٢٦
فتوچاپ

فتوچاپ 553

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

نانِ توریسم را آجر نکنید

٩٧/٠٧/٢٦
شاخ هفته

پیراهن پیچ اسکن گل‌گلی

٩٧/٠٧/٢٧
5 قدم و چند نکته در مدیریت مصرف مواد غذایی

چطور مفید و به صرفه بخوریم؟

٩٧/٠٧/٢٧
تلگجیم

تلگرام طلایی 553

٩٧/٠٧/٢٦
نگاهی به افزایش دوربین های موبایل و کاربردشان در عکاسی

#camera_phone

٩٧/٠٧/٢٦
آنتن

ای دودی که می­روی به حلقم ...

٩٧/٠٧/٢٦
یادداشت

دروغ فروشی

٩٧/٠٧/٢٦
پایان نامه

ما و این همه ورزش پنهانی

٩٧/٠٧/٢٦
کاروان پاراآسیایی کشورمان با مجموع 136 مدال، حسابی درخشید

خودباوری در حد تیم ملی

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

با آقای جابز آشنا شوید

٩٧/٠٧/٢٦
دو جریان خبری پرحاشیه که از توئیتر نشات گرفت

توییتر به مثابه بلندگوی سخنگو

٩٧/٠٧/٢٦
به بهانه محبوبیت فصل سوم سریال دلدادگان

جادوی آقای هادی

٩٧/٠٧/٢٧
ساختنیجات

زمانی برای زیبایی پرده‌ها

٩٧/٠٧/٢٦
یادداشت

درباره رفتار غیرحرفه‌ای لیندا خانم کیانی

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

کنار قدم‌های جابر (قسمت سوم)

٩٧/٠٧/٢٧
جارچی

جارچی 553

٩٧/٠٧/٢٧
چهره هفته

چهره هفته 553

٩٧/٠٧/٢٦
این روزها نه تنها اینستاگرامرها و توئیتری‌ها رابطه دوستانه‌ای با هم ندارند که گاهی لشگرکشی هم می‌کنند

توئیت علیه پست

٩٧/٠٧/٢٧