جنگجویان سرخپوش
این 3 مرد تاثیرگذارترین نقش را در قهرمانی پرسپولیس داشتند

جنگجویان سرخپوش

نویسنده : مازیار حکاک

پرسپولیس برای اولین بار در طول لیگ حرفه‌ای توانست دبل کند و البته این چهارمین دبل سرخ‌ها در لیگ ایران است. با این قهرمانی تعداد قهرمانی‌های پرسپولیس در لیگ حرفه‌ای هم به عدد 4 رسید که پرسپولیس بالاتر از استقلال و پایین‌تر از سپاهان با 5 قهرمانی از این حیث در جایگاه دوم قرار گرفت. قهرمانی سرخ‌پوشان در لیگ هفدهم قطعا پیامد کار گروهی این تیم در طول این فصل است. با این حال در این قهرمانی نقش 3 نفر پررنگ تر بوده ‌است که این مطلب را به آن‌ها اختصاص داده‌ایم.

برانکو؛ لجبازِ کار بلدِ دوست داشتنی
3 فصل حضور در پرسپولیس و 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی کارنامه درخشان برانکو در این تیم است. البته برانکو اواخر لیگ چهاردهم هدایت پرسپولیس را به عهده گرفت اما آن چند بازی را نباید را جزو کارنامه او حساب کنیم. سرمربی پرسپولیس با همین آمار حالا بالاتر از آلن راجرز و استانکو پرافتخارترین سرمربی خارجی پرسپولیس است. برانکو که تحصیلات آکادمیک در زمینه فوتبال دارد سطح بازی سرخ‌پوشان را با پاس‌های زیاد حسابی تغییر داده است. از سویی او بسیار به کار بدن‌سازی اعتقاد دارد و با بهره‌گیری از مارکو وقت زیادی را روی این قضیه می‌گذارد که نتیجه‌اش را هم در طول لیگ می‌بیند. جالب این که برانکو این فصل موفق شد تمام تیم‌های حاضر در لیگ برتر را حداقل یک بار شکست دهد و پدیده آخرین تیمی بود که به قهرست برانکو اضافه شد. هر چند بسیاری در خصوص بازی دادن محسن ربیع‌خواه، عدم استفاده از مسلمان و بشار رسن به او ایراد می‌گیرند و او را به نوعی لجباز خطاب می‌کنند اما او کارش را حرفه‌ای بلد است و می‌تواند با کنار گذاشتن هر بازیکنی نتیجه دلخواهش را بگیرد. شاگردان برانکو شانس این را دارند که رکورد بیشترین امتیاز در لیگ را به نام خود ثبت کنند که در صورت اتفاق فصل رویایی سرمربی کروات را خاطره انگیزتر می‌کنند. 
سیدجلال حسینی؛ دفاع مستحکم
پرسپولیس این فصل 3 شکست در کارنامه دارد که تنها یک مورد در حضور سیدجلال بوده است. همه می‌دانند که آمار بالای کلین شیت‌های پرسپولیس بیشتر از این که مرهون سیوهای بیرانوند باشد، مدیون هوش و تجربه سیدجلال حسینی در خط دفاعی است. سیدجلال که باشد خیال هواداران از گل نخوردن راحت است و این فصل شاید بیشتر از فصل گذشته نقش او در قهرمانی پرسپولیس احساس شد. شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری و محسن ربیع‌خواه بدون سید جلال نمی‌توانستند خط دفاع پرسپولیس را جمع کنند و واقعا نیاز بود بزرگ‌تری باشد که آن وسط داد بکشد! کاپیتان با تجربه پرسپولیس حالا با 6 قهرمانی آقای قهرمانی در لیگ برتر نیز هست. او پیش از این یک قهرمانی با سایپا، 3 قهرمانی با سپاهان و یک قهرمانی با پرسپولیس را در کارنامه داشت و حالا با جا گذاشتن محرم نویدکیا در این زمینه رکورددار شد، رکوردی که الحق شایسته آن است.
علی علیپور؛ گلزن قهار
شاید اول فصل کسی شانسی برای علی علیپور در بین مهاجمان پرسپولیس قائل نبود. علیپور اگرچه در بازی سوپرکاپ و بعد از آن در بازی الاهلی گلزنی کرد اما باز هم همه برای گادوین منشا و طارمی شانس بالایی قائل بودند. با این حال مهاجم پرسپولیس آهسته آهسته پیش آمد، خوش درخشید و پشت بند هم گل زد تا جایی که حالا آقای گل لیگ برتر است. وقتی طارمی به دلیل شکایت ریزه اسپور محروم شد همه نگران خط حمله پرسپولیس بودند اما علیپور آن قدر در خلا او خوب کار کرد که جای خالی او احساس نشد که هیچ حتی باشگاه هم به راحتی اجازه داد طارمی به قطر برود. علیپور همان مهاجم دلخواه هوادران پرسپولیس است. اول این که بر عکس طارمی از حیث از دست دادن موقعیت روی اعصاب نیست. کمتر با توپ ور می‌رود و با یکی دو ضربه کار را تمام می‌کند و از همه مهم‌تر این که اهل حاشیه نیست و سرش به فوتبال و زندگیش گرم است. قطعا قهرمانی سرخ‌ها مدیون گل‌های پرشمار او در این فصل است. مهاجمی که برای پرسپولیس کلا 550 میلیون آب خورد.
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

آمار عادل خراب شده؟

٩٧/١٠/٢٧
آیا تلویزیون بدون عادل فردوسی‌پور و با محمدحسین میثاقی توانسته تجربه برنامه‌سازی موفقی از شروع جام ملت

بدل عادل

٩٧/١٠/٢٧
آنتن

سوژه هست ولی کم است!

٩٧/١٠/٢٧
درباره شخصیت فیروز کریمی که او را نسبت به بقیه متمایز می‌کند

کمدین جدی فوتبال

٩٧/١٠/٢٧
جارچی

جارچی 565

٩٧/١٠/٢٦
آشنایی با کشتی‌گیر پهلوانی که یک قدم تا آرزوی بزرگ خود فاصله دارد

صادق‌زاده یک گام تا «پهلوان باشی»

٩٧/١٠/٢٧
بیفور ویژه

بیاین با هم تعامل کنیم!

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

ابد و هر روز

٩٧/١٠/٢٧
درباره آمار عجیب و غریب « فیروز کریمی» در سرمربیگری تیم‌های مختلف؛

مرد هزار تیم

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

گل‌های نخوردنی

٩٧/١٠/٢٧
نمایشـــــگاه CES با دنـــیایـــی از اختراعــــــات جدید در لاس‌وگــــاس به اتمـــام رسید

#Consumer_electronics_show

٩٧/١٠/٢٧
ناصرخان اکتور سینما

چی از جون تلویزیون می‌خواهید؟

٩٧/١٠/٢٧
ساختنیجات

صرفه جویی اقتصادی با لباس‌های قدیمی

٩٧/١٠/٢٧
جانونی

آینده‌ای که در تفاله‌های قهوه پیدا می‌شود

٩٧/١٠/٢٧
شاخ هفته

دوز احساس

٩٧/١٠/٢٧
درباره مسیری که میثاقی تا رسیدن به پرکارترین مجری ورزشی صدا و سیما طی کرد

کی بود؟ چی شد؟

٩٧/١٠/٢٦
پایان نامه

مبانی ویزیتوری یک

٩٧/١٠/٢٧
#توئیتری_ها

#رژیم_گرفتن

٩٧/١٠/٢٧