«تی‌تک» حواسش به همه خوردنی‌ها هست
دات کام

«تی‌تک» حواسش به همه خوردنی‌ها هست

نویسنده : محمدحسین وکیلی

برای جلوگیری از قاچاق و همچنین تایید اصالت مواد غذایی، «سازمان غذا ودارو» برچسب‌هایی را طراحی کرد که برروی کالا قرار می‌گرفت و خریدار می‌توانست بارکد آن را خراش دهد و عدد درج شده را به سامانه پیامکی سازمان غذا ودارو ارسال کند. چند دقیقه بعد هم تایید آن کالا پیامک می شد. اما مدتی است، اپلیکیشن تی‌تک عرضه شده تا همین فرآیند بسیار ساده‌تر و دقیق‌تر انجام شود. تی‌تک چند بخش دارد که به شرح زیرخدمت رسانی می‌کنند.

 

 بررسی بارکد و UID: بر روی برچسب اصالت، کدی نوشته شده که نیاز به خراش نداد کافی است همان کد را در این قسمت وارد کرده ویا QR CODE آن را اسکن کنید تا محصولی که قصد خرید آن را دارید به صورت کامل معرفی کند. به این واسطه اگر در فروشگاهی قصد خرید دارد و اطلاعات فارسی کاملی در اختیارتان نبود به راحتی با یک اسکن کردن چند صدم ثانیه‌ای به تمام اطلاعات مورد نیازتان خواهید رسید.

 کنترل اصالت: کافی است قسمت مشکی را خراش دهید و کد نوشته شده را  ارسال کنید تا همان‌جا به شما جواب دهد که کالا به صورت قانونی وارد شده و تاریخ انقضا آن چه زمانی است.

اطلاعات دارویی: اسم دارو را جست‌وجو کنید تا شرکت‌های سازنده و اشکال مختلف آن را نمایش دهد.

 لیست داروخانه: لوکیشن گوشی خود را روشن کنید تا نزدیک‌ترین داروخانه‌ها را به شما پیشنهاد دهد.

خلاصه اگر اهل خرید مداوم دارو و یا خوردنی‌ها خارجی هستید به شما توصیه می‌کنم این اپ را نصب کنید تا از اصالت کالا همیشه خیالتان راحت باشد.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها