برگشت به زندگی
آدم‌ها و چیزهایی که سال 96 از این رو به آن رو شدند

برگشت به زندگی

نویسنده :

 ما اسمش را گذاشتیم کامبک‌های سال 96! کسانی که درست در روزهایی که کسی امیدی به آن‌ها نداشت توانستند گلیم خودشان را از آب بیرون بکشند و دوباره سری در سرها برای خودشان دربیاورند. آن‌ها حقشان هست که سهمی از پرونده آخر سال جیم را به خودشان اختصاص دهند.

جواد خیابانی

مگر می‌شود خبرها و حواشی سال را پال پال کنیم و نامی از جواد خیابانی به میان نیاید؟ سوتی در حین گزارشگری که تا دلتان بخواهد از استاد شنیده‌ایم ولی اگر بخواهیم درباره کامبک او حرف بزنیم باید به سراغ موج کمک‌های خودجوش او به مردم کرمانشاه برویم. به شهر و روستاهای کرمانشاه رفت تا از نزدیک کمک‌ها را به مردم برساند. او آنقدر در بین زلزله‌زدگان محبوب است که چهره‌اش را روی کانکس‌های اسکان خود نقاشی کنند. خیابانی بزرگترین کامبک محبوبیت را در سال 96 زد.

رضا رشیدپور

او همه جا بود. بعد از یک ممنوع التصویری تقریبا طولانی که کسی نفهمید برای چه بود و برای چه برطرف شد. رشیدپور قدرتمندتر از قبل به صدا و سیما آمد. او برنامه حالا خورشید را صبح‌ها روی آنتن برد، مجری مصاحبه تلویزیونی با رئیس جمهور شد، برنامه هفت را در ایام جشنواره فجر اجرا کرد و البته در اختتامیه جشنواره هم روی سن رفت تا تقریبا درشت‌ترین کامبک ممکن در سال 96 را تجربه کند. نه به آن ممنوع التصویری و نه به این پرکاری رضاخان رشیدپور!

خندوانه 4

 همه چیز برای مرگ رامبد جوان و خندوانه در فصل چهارم آماده بود. جناب‌خان غیبش زده بود، مهمان‌ها حرف جدیدی برای گفتن نداشتند و خلاقیت تیم پشت صحنه به کف دیگ خورده بود تا شیب نزولی محبوبیت برنامه تندتر از قبل شود ولی به یک‌باره مسابقه خنداننده برتر کاری کرد کارستان! حضور کمدین‌های جوان برای رقابت و اجرای استندآپ کمدی مثل بمب ترکید تا خون تازه‌ای به رگ‌های برنامه تزریق شود. آن‌قدر مسابقه خنداننده‌شو جذاب و پربیننده بود که علاوه بر رای‌های میلیونی مردم، جوانان بی نام و نشان برنامه را به استارهای استندآپ کمدی تبدیل کند. حالا آن‌ها پا به پای کمدین‌های دیگر در کشور روی سن می‌روند و برنامه اجرا می‌کنند.

استقلال

چه کسی فکرش را می‌کرد که استقلال با آمدن شفر بدون کارنامه از این رو به آن رو شود؟ شفر هر کاری  را که منصوریان با تیم پرستاره‌اش انجام نداد را به سرانجام رساند تا برای خودش در جمع کامبک‌های سال جایی دست و پا کند. حضور در فینال جام حذفی، برد در دربی مقابل شاگردان برانکو، صدرنشینی در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا همه آن چیزی است که هواداران آبی‌ها با بودن منصوریان در خواب هم نمی‌دیدن ولی با شفر شد.

تلگرام

 زندگی بدون تلگرام هم جریان داشت ولی استخوان‌هایمان دیگر توان زندگی بدون کانال‌های رنگارنگ‌مان را نداشت. فیلتری که قرار بود چند روزه باشد ولی دو هفته طول کشید. دو هفته‌ای که باعث شد نام انواع و اقسام نرم‌افزارها هم به گوش‌مان برسد و پدر و مادرهایمان بفهمند که اینترنت چیزی به جز تلگرام است! آن روزها گذشت و فیلتر تلگرام برداشته شد تا عمومی‌ترین کامبک سال به این موضوع تعلق بگیرد.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
حکایت هفته

اندر حکایت مریدان و خاموشی چراغ

٩٧/٠٩/١٥
فتوچاپ

فتوچاپ 559

٩٧/٠٩/١٥
اینستادونی

اینستادونی 559

٩٧/٠٩/١٥
جارچی

جارچی 559

٩٧/٠٩/١٥
درباره «آستیگمات» دومین ساخته مجید رضا مصطفوی

تراکم خنده‌دار بدبختی

٩٧/٠٩/١٥
یادداشت

بده بستون های سینمایی

٩٧/٠٩/١٥
برای ابوالفضل زرویی نصرآباد که نوشته‌هایش را دوست می‌داشتم و جاده ناهموار طنز را برای نسل ما صاف کرد

اسطوره سبیلوی من

٩٧/٠٩/١٥
یادداشت

نگاهی کوتاه به زندگی و افتخارات اصغر فرهادی از ابتدا تا به امروز

٩٧/٠٩/١٥
شگرد

فالوورهایتان را بترکانید (قسمت دوم)

٩٧/٠٩/١٥
چهره هفته

چهره هفته 559

٩٧/٠٩/١٥
بیفور ویژه

زوج دیکتاتورِ جیمی

٩٧/٠٩/١٥
ناصرخان اکتور سینما

ببخشید شما؟

٩٧/٠٩/١٥
پایان نامه

کتاب، چمبه، حمید هیراد!

٩٧/٠٩/١٥
یک پرونده پر و پیمان درباره اصغر فرهادی و سبک فیلم‌سازی منحصر به ‌فردش که اسمش این هفته با انتشار همه می‌

سرِّ فرهادی

٩٧/٠٩/١٥
کدام کارگردان‌ها بیشترین شباهت را به فرهادی دارند؟

فرهادی‌بازها، فرهادی‌سازها، فرهادی شده‌ها!

٩٧/٠٩/١٥
هــمه چــیز درباره مهــم‌تــرین ارز ایــــن روزهــای دنــیــای تکــنولوژی

#ETHEREUM

٩٧/٠٩/١٥
دستپخت آخر آقای کارگردان، زیر ذره‌بین نقد

همه چیز درباره دانستن است

٩٧/٠٩/١٥
#توئیتری_ها

توئیتری ها 559

٩٧/٠٩/١٥
تمام شواهدی که نشان می‌دهد فرهادی درحال تغییر رویه در مسیر فیلمسازی‌اش است

فاز نو

٩٧/٠٩/١٥
دات کام

پت و مت بسازید!

٩٧/٠٩/١٥