واقعا تو چرا این‌جایی؟
وقتی امسال از بودن یک سری چیزها در یک جاهایی، شاخ‌ در آوردیم

واقعا تو چرا این‌جایی؟

نویسنده :

در ادبیات عرب وقتی واژه­ای در یک جمله نقش دستوری خاصی نداشته باشد؛ اصطلاحا می‌­گویند محلی از اعراب ندارد؛ مثل بعضی آدم‌­های 96 که خوب یا بد قطعا جای‌شان آن‌جایی نبود که بودند! البته اگر بخواهیم بار منفی حرف‌مان را کمتر کنیم باید به بعضی افراد بگوییم که: «واقعا شما چرا این‌جایی؟»

پژمان جمشیدی

شاید همان‌­طور که برای من اولین بار است که از پژمان به بزرگی و شان یاد می­‌کنم برای شما هم اولین بار باشد که درباره­‌اش چیزی تحسین‌­آمیز می­‌شنوید. پسری که چهار سال پیش یک شوخی بیشتر نبود با تلاش و از رو نرفتن حالا به یک بازیگر جدی و پرکار و محترم تبدیل شده که نامش بین نامزدان سیمرغ بازیگر مکمل مرد دیده می‌­شود و  تئاتر کار می‌­کند و خودش را با تمام وجود بالا می‌­کشد تا برسد به جایی که شنیدن نامش، نقش خنده بر لب­‌ها نزند و زبان تحسین آدم­‌ها را باز کند. او با درخشش در سال گذشته ما را مجبور کرد که از او هم در شماره آخر جیم نام ببریم.

بهنام بانی

باگز بانی، خرگوش همیشه برنده با ژست‌­های عجیب و پرش­‌های بلند و سرعت بالا و سبیل­‌های کمی از خرگوش­ه‌ای عادی پرپشت­‌تر که همیشه هویجی در دست داشت. بهنام بانی هر چند سبیل و پرش و ژست­‌هایش خیلی شبیه هم‌­نام کارتونی‌اش است اما علاوه بر این‌­ها، چند وقتی است در صدر جدول محبوب­‌ترین خواننده‌­های ایرانی، جایگاه خوبی برای خود دست و پا کرده و بلیط کنسرت­‌هایش در کمتر از 15 دقیقه فروش می­‌رود و در تعداد کنسرت­‌ها با حامد همایون رقیب شده و طرفدار چند آتشه پیدا کرده و در ماشین­‌ها ­(که قله موسیقی ایران است) شنیده می‌شود و همه این‌­ها را در کمتر از یک سال به دست آورده، اما او واقعا چرا این‌جاست؟ یعنی واقعا صداش شاخه؟!

گشت ارشاد2، نهنگ عنبر2،و...

فیلم پرفروش یا سینمای بدنه یا سینمای تجاری یا فیلم آبگوشتی یا اصلا هرچه که شما اسمش را می­‌گذارید؛ محصولی است برای فروختن. برای کمک به چرخیدن چرخ صنعت، تکرار می‌کنم صنعت سینما. همه جای دنیا هم وضع همین است. فیلم‌­های کمدی یا موزیکال یا اکشن در صدر فهرست فروش هستند. ما دو ژانر آخر را نداریم اما کمدی که داریم و بودن‌شان در صدر هم محل از اعراب دارد اما نه گشت ارشاد2، نه نهنگ عنبر2، این­‌ها هیچ‌­جوره جای‌شان در صدر سینمایی که دو اسکار دارد نیست؛ باز هم هر جور خودتان صلاح می‌دانید.

فدراسیون فوتبال

فوتبال ما اصولا یک دهه‌­ای هست که می‌‌خندد. رییسش که یک مدت طولانی می­‌خندید. هوادارش به گزارشگر می‌­خندد. گزارشگرش به فوتبالیست، فوتبالیستش به دلال، دلالش به مدیر و دوباره مدیر می­‌خندد. اما نکته عجیب این است که این فوتبال خنده‌­دار الان سه سال است که بر بام آسیا نشسته و می‌­خندد. 

رضا پرستش

«توصیه من به جوون­‌ها اینه که تلاش کنن و هدفی برای خودشون تعیین کنن و برای رسیدن به اون هدف تلاش کنن تا موفق بشن» این جملات نقل به مضمون یکی از مصاحبه­‌های رضا پرستش بدل ایرانی مسی بود که به علت شباهت به مسی ریش‌دار (یعنی مسی ریشش را بزند کار تمام است) معروف شده و به جوان­‌ها افاضه می­‌کند که تلاش کنند تا موفق شوند! حالا این­‌که او چه می­‌گوید مهم نیست مهم این است که رضاجان شما چرا اسپانیا می‌روی؟ می‌روی در نیوکمپ جلوی ماشین برای مسی واقعی دست تکان می‌­دهی؟ همه برنامه‌­های تلویزیونی را قبضه می‌کنی؟ خب ما واقعا خندیدیم آن اول، خودت هم خوشت آمد، اما همه جا که نباید بروی دوست عزیز. قطعا جای شما آنجا نبود عزیز دل برادر!

نظرات کاربران
کد امنیتی