از آقای گل تا خواهران ووشوکار
جنجال‌آفرین‌ترین (!) ورزشکاران امسال چه کسانی بودند؟

از آقای گل تا خواهران ووشوکار

نویسنده : مجید حسین زاده

فوتبال، وزنه‌برداری، ووشو و والیبال در سال 96 چهره‌هایی داشتند که بیش‌ترین جنجال را به پا کردند. چهره‌هایی که انگار مجبور بودند هر روز تا قبل از شب شدن، یک جنجال جدید بیافرینند! در ادامه به 6 مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کیانوش رستمی، وزنه‌بردار
این وزنه‌بردار در اوایل سال جاری با پیشنهادی عجیب، فدراسیون وزنه‌برداری را شوکه کرد. ابتدا گفت نمی‌خواهد در تیم‌ملی سرمربی داشته باشد. فدراسیون هم پذیرفت و سجاد انوشیروانی هم بی سر و صدا کنار رفت. سپس برادرش را به عنوان مربی اختصاصی بدن‌سازی خود انتخاب کرد و حتی او را با خودش به مسابقات جام‌جهانی وزنه‌برداری هم برد! با این حال، او در مسابقات جام‌جهانی مدال نقره را کسب کرد تا نتوان به او و تصمیمش انتقادی وارد کرد. اخیرا هم از او پرسیده شده که آیا به تمرینات تیم‌ملی برمی‌گردد یا همچنان با برادرش تمرین می‌کند که پاسخ داده همان روند گذشته را تکرار می‌کند.
علی کریمی، مربی فوتبال
شاید بعضی فوتبالی‌ها بتوانند ادعا کنند که امسال را با جنجال‌ها و افشاگری‌های علی کریمی سر کردیم. اختلاف شدید با مالک باشگاه نفت بر سر مطالباتش و نحوه برکناری او از تیم نفت که با استناد به یک پیامک عملی شد و جنجال گسترده‌ای را رقم زد. کریمی هم درباره جهانیان مالک نفت و هم درباره حمید درخشان جانشین خود مصاحبه‌هایی آتشین کرد. جنجال‌های او در سال 96 با انتشار سلسله مطالبی در رابطه با افشاگری درباره فدراسیون فوتبال ادامه یافت. سپس در برنامه نود حضور یافت و رو در روی محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال قرار گرفت تا به افشاگری‌هایش ادامه بدهد. آشتی با دایی و طغیان علیه داوری دیگر جنجال‌های او در سال 96 بودند.
خواهران منصوریان، ووشوکار
مقام‌آوری خواهران منصوریان در مسابقات قهرمانی آسیا در سال جاری شهرت آن‌ها را چند برابر کرد. شهرت این خواهران ووشو باز که هر 3 نفرشان از توانایی فوق‌العاده‌ای برخورد هستند، باعث شد درباره زندگی‌شان فیلم ساخته شود و پای‌شان به برنامه ماه عسل هم باز شود، برنامه‌ای که در آن از سختی‌های شدید زندگی خود گفتند و روایت سال‌ها دوری از پدر خود را بگویند که ناگهان رهایشان کرده بود. فیلم صفر تا سکو که درباره زندگی این 3 خواهر است، جوایز قابل توجهی در جشنواره مختلف برنده شد.
بهداد سلیمی، وزنه بردار
وزنه‌بردار تیم‌ملی ایران در رقابت‌های جهانی به امید جبران ناکامی رقابت‌های المپیک رفته بود اما باز هم داوری علیه او بود. برای او هیچ چیز باقی نماند جز افسوس و مصاحبه علیه رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری و البته درآوردن مدال از گردنش. او فقط طلا می‌خواست و باز هم به آن نرسید. در شبی که خیلی‌ها تصور می‌کردند که کار را در همان حرکات ابتدایی تمام کند، با 3 چراغ قرمز داورها، صبح موفقیت او طلوع نکرد.
مهدی طارمی، فوتبالیست
آقای گل 2 دوره لیگ‌برتر، همان‌قدر که برای پرسپولیس مفید بود، ضرر هم به این تیم زد. پرونده حجیم و جنجالی فسخ قرارداد غیرقانونی طارمی با ریزه‌اسپور درست قبل از دیدار نیمه‌نهایی با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا گریبانگیر او و پرسپولیس شد. طارمی با چهار ماه محرومیت و پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شدند. هنوز محرومیتش تمام نشده بود که علنا به باشگاه اعلام کرد نمی‌خواهد بماند و راهی الغرافه قطر شد تا موج اعتراض نسبت به خود را بار دیگر برانگیزد. افشاگری در برنامه نود دوباره برای او جنجال ساز شد. حالا هم گلزنی‌هایش در کنار اسنایدر، خبر ثابت هر هفته لیگ قطر است.
عادل غلامی، والیبالیست
در روزهای پایانی سال، عادل غلامی کناره‌گیری خود از تیم‌ملی والیبال را اعلام کرد. اوج درخشش تیم ملی در مسابقات معتبر و لیگ جهانی در دوره‌ای بود که غلامی هم در تیم حضور داشت. او در مرداد امسال و در حرکتی حاشیه‌ساز و جر و بحث با سید محمد موسوی اردوی تیم ملی را ترک کرد. هرچند سپس عذرخواهی کرد اما هیچ‌گاه رابطه‌اش با مربی تیم‌ملی خوب نشد. با این حال و بعد از این خداحافظی، کولاکوویچ مدعی شد که همکاری و ارتباط خوبی با عادل غلامی دارد و پس از سپری کردن دوران استراحتش اگر روزی تیم ملی به او نیاز داشت، می‌تواند دوباره به تیم بازگردد.
مجتبی جباری، فوتبالیست
زمانی که به استقلال برگشت، امید زیادی برای داشتن یک خط هافبک قدرتمند و جذاب برای طرفداران استقلال در لیگ برتر و آسیا به وجود آمد. با این حال، نوع رفتن او از استقلال از یاد هواداران نمی‌رود. جباری با بی‌مهری از استقلال رانده شد و وداع بدی با این تیم داشت. این اتفاق هم فقط به دلیل اختلاف او با افتخاری مدیرعامل آبی‌ها بود و شاید سال‌های آینده، پشت پرده‌های متفاوتی درباره آن منتشر شود.
نظرات کاربران
کد امنیتی