ما شاد و خوشحالیم
پایان نامه

ما شاد و خوشحالیم

نویسنده : سعید برند

بر خلاف تصور همگانی، دغدغه اصلی مردم در ایام نوروز خرید کفش و لباس نو نیست بلکه این است که چکار کنند تا شاد باشند و البته کمی تا قسمتی کیفور از نوع بی‌خطرش!

طوری که انگار نه انگار این 14-13 روز عید هم به سرعت برق و باد می‌گذرد و باز روز از نو و قسط از نو! آن‌چنان برای شاد بودن برنامه‌ریزی می‌کنند که گویی همه مشکلات مملکت حل شده است. فرقی هم نمی‌کند ته حسابشان 638 هزار تومان موجودی باشد یا امکانات پخت و پز در خانه داشته باشند یا نداشته باشند، در هر صورت مردم در ایام نوروز شاد و شنگول هستند. لذا عده‌ای از مردم دقیقا صبح خروس خوان دوم فروردین (روز اول فرودین بی‌خطر است و پس لرزه‌های یورش نوروزی فقط در خانه پدربزرگ‌ها احساس می‌شود) گازش را می‌گیرند سمت شمال! مدیونید اگر فکر کنید برای خلاص شدن از پسته عید این‌کار را انجام می‌دهند! بلکه فقط برای شاد بودن مجبورند به دل جاده بزنند. همچنین آن دسته از افرادی که خودرو ندارند یا پراید دارند و در هر صورت نمی‌توانند به مسافرت بروند، پشت عدسی در منزل پناه گرفته و هر چقدر مهمانان زنگ می‌زنند در را باز نمی‌کنند، باز هم مدیونید اگر فکر کنید برای فرار از موز عید این نقشه شوم را کشیده‌اند! خیر صرفا برای شاد بودن این کار را انجام داده‌اند.

فقط در هنگام شادی کردن به این روش، دقت کنید که اینترنت تلفن همراه‌تان خاموش باشد و گرنه موقعیت شما توسط مهمانان رصد شده و شادی‌تان زهر مارتان می‌شود!

اما شاد بودن آن قدرها هم که فکرش را می‌کنید سخت و عجیب و غریب نیست. امروزه دانشمندان که چه عرض کنم، اعضای شورای شهر راه‌های ساده‌تری برای چگونه شاد بودن کشف کرده‌اند، مثلا یکی از اعضای شورای شهر تهران گفته است، خرید از دست‌فروشان باعث ترویج شادی و خوشحالی در جامعه می‌شود. یحتمل این عضو شورای شهر نه با خودرواش سر چهارراه پشت چراغ قرمز توقف کرده، نه سوار مترو شده است و نه حتی اینستا و تلگرام دارد تا برخی کلیپ‌ها را ببیند، لذا کلا شاد و خوشحال می‌باشد!

نظرات کاربران
کد امنیتی