عکس‌های خوب خوب بگیرید
شگرد

عکس‌های خوب خوب بگیرید

نویسنده : مریم شیعه زاده

این روزها می‌شود به سادگی هر چه تمام، لذت لحظات‌تان‌ را ثبت کنید. آن هم به وسیله‌ یک دوربین عکاسی که هر بار با دیدن تصاویرش، تمام خوشی آن روز را به خاطر بیاورید و لبخند روی لب‌تان بنشانید. بهار و تعطیلات خاطره‌انگیز نوروز پیش روست و بد نیست با هم ترفندهایی را مرور کنیم که باعث می‌شوند، عکس‌هایی که ثبت می‌کنید؛ دوست داشتنی‌تر و جذاب‌تر به‌نظر برسند. 

اولین قدم دور ریختن ژست‌های خشک و بی‌روح است. لحظه‌ها را همان‌طور طبیعی به تصویر بکشید. وقتی که خانواده می‌خندند، عیدی می‌دهند، همدیگر را می‌بوسند، شادباش می‌گویند و... عکس بگیرید. 

 اگر می‌خواهید عکس خانوادگی دور سفره هفت‌سین بیندازید، رنگ‌های شاد بپوشید. رنگ‌های زنده‌ای که به عکس‌تان جان می‌دهند و اصلا چه بهتر که ست بپوشید! 

  کادرتان را ببندید. هرچند عکس‌های تمام قد زیبا هستند اما عکس‌هایی با کادر بسته، احساسات بیشتری را به تصویر می‌کشند و مفاهیمی چون عشق، مهربانی، خجالت و... را بهتر نشان می‌دهند. این‌طور می‌توانید رابطه بین اعضا خانواده و فامیل را بهتر نشان دهید، مثل محبت بین همسران و یا عشق مادر را.

 برای عکس دسته‌جمعی سوژه‌ها را بچینید اما نه به ترتیب قد! دست‌ها را دور گردن هم بیندازید و از زاویه تند پایین عکاسی کنید. نه فقط پایین! بلکه هر زاویه متفاوت و پرانرژی دیگری. 

 اگر در سفر هستید و یا دورهمی در محیطی باز و در ساعات شب است، به سایه روی صورت سوژه توجه ویژه داشته باشید و تا می‌توانید از فلش استفاده نکنید. چون از بین بردن سایه‌ها، چهره‌ای بی‌روح به شما می‌دهد. سعی کنید سوژه‌ها نرم باشند و نه تیز و خشن تا چهره‌ای مهربان‌تر داشته باشید. 

 سراغ پس‌زمینه‌های شلوغ نروید و دنبال خوشگل‌هایش باشید! اگر در محیطی بودید که خوبش پیدا نمی‌شد، از عمق میدان بکاهید و پشت سر را مات کنید. 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها