جارچی 526
جارچی

جارچی 526

نویسنده : ایمان فروزان نیا - فرانک باباپور

نه به شیر مدارس

دبیر انجمن صنایع لبنی گفته که: «امسال ۲۰۰ میلیارد تومان برای توزیع شیر در مدارس بودجه در نظر گرفته شده بود که از طرف دولت تأمین نشد.» بابا امسال که گذشت، الان هر جا کار داشته باشی می‌گویند برو سال بعد بیا، دولت هم رسیده به حساب و کتاب آخر سالش و دیده 200 میلیارد توی حساب و کتابش کم آمده و گفته شیر مدارس را قطع کند. که اتفاقا تصمیم بسیار به جایی هم بوده. در این دوران بی‌آبی که آب هست ولی کم است، دیگر آب بستن به شیر مدارس درست نیست و از موارد اسراف محسوب می‌شود. به علاوه این‌که شیرهای مدارس عموما با بی‌میلی دانش‌آموزان مواجه می‌شوند و این موضوع اصلا برای روحیه شیرهای مدرسه خوب نیست و میزان پالم‌شان را می‌برد بالا. حتی بعضا دیده شده برخی از دانش‌آموزان سودجو به نشان «غیر قابل فروش» دقت نمی‌کنند و شیرها را هنگام توزیع در زنگ اول، احتکار کرده و در زنگ دوم با قیمت‌های گزاف به دانش‌آموزان دیگر می‌فروشند و این موضوع باعث نگرانی مدیران و بابای مدرسه شده است. خلاصه که باید به خاطر این هوش و ذکاوت، به مسئولین عزیز گفت دست مریزاد و «آفرین بر شَما، صد آفرین بر شُما!»

جمشید چهارپایه

با خبر هستید که دولت برای مبارزه با گرانی دلار، دلالان و آشوبگران بازار ارز را دستگیر کرده است. مطلع شدیم در یکی از همین عملیات‌ها فردی به نام «س» دستگیر شده است که جانشین جمشید بسم‌ا... یا همان جمشید چهارپایه معروف بوده است و 200 هزار یورو در جیبش ارز داشته!

برای دوستانی که جمشید چهارپایه را یادشان نیست باید بگویم همان دلال عزیزی (!) بود که در سال 91 بازار ارز ممکلت را برهم ریخت و با رفتن روی چهارپایه قیمت دلار را بالا کشید و با دستگیری‌اش همه چیز حل شد و ما فهمیدیم اصلا دولت مقصر نبوده است. به نظر می‌رسد این دولت هم بر عکس این‌که می‌گویند همیشه در حال تخریب دولت‌های قبل است، این چاره‌اندیشی دولت‌های قبل را الگوی کارش کرده و از آن‌جا که جمشید چهارپایه در زندان است، به خیابان رفته و جمشید چهارپایه2 را دستگیر کرده است. البته می‌شود به جای دستگیری افراد بالای چهارپایه، آن چهارپایه را برداشت ولی متاسفانه کسی حواسش نیست و افراد با هوش و درایت مثل بنده هم دارند اینجا هرز می‌روند.

فوتبال شائولین

«سرمربی تیم ملی ووشو به کادر فنی تیم ملی فوتبال اضافه شد!» آن هم با این استدلال که «مربیان پرتغالی برای ایجاد روحیه جنگندگی و بالا بردن عکس‌العمل‌های بازیکنان فوتبال از مربیان ورزش‌های رزمی استفاده می‌کنند.» حالا درست که کی‌روش خودش یک زمانی سرمربی پرتغال بوده و چم و خم کارشان را بلد است، ولی وجدانا پرتغال هم دیگر تا الان متدش را عوض کرده. اصلا به بازیکنان تیم ملی ایران می‌خورد عکس العمل‌شان پایین باشد که بخواهند با تمرین ووشو ببرندش بالا؟ نمونه‌اش علیرضا حقیقی! والا خیلی عکس‌العمل می‌خواهد به سمت مخالف توپ پریدن، آخرش هم نفهمیدیم چرا دعوت نشد تیم ملی. بعد این‌ها زیر تمرین‌های ووشو دوام نمی‌آورند، همین بیرانوند با دستکش‌های دروازه بانیش روی هم 40 کیلو نمی‌شود، بعد ووشو هم تمرین کند نا نمی‌ماند برایش. یا مثلا طارمی همین الان خودش فن «پخ پخ از گلو» را بلد است، فن‌های ووشو را هم یاد بگیرد مادر بازیکنان تیم مقابل می‌آیند بچه‌های‌شان را از زمین بازی جمع می‌کنند و می‌برند خانه که یک وقت با طارمی روبه‌رو نشوند! یا حتی کریم انصاری فرد... این طفلی اول ازدواج است و روحیه لطیفی دارد و برایش خوب نیست دیگر...

اصلا ما خود ونزوئلاییم

یک خبری خواندیم از ونزوئلا که دل‌مان برای مردمش کباب و ایضا کتلت شد! شرکت امنیتی اطلس در ونزوئلا برای استخدام کارمندان جدید، مشوق غیر نقدی در نظر گرفته است. به این صورت که ماهانه 144 دانه تخم‌مرغ به آن‌ها می‌دهد! یعنی قانون کاری که ما داریم را در نظر بگیرید، آن‌ها همان را با تخم مرغ دارند! مثلا اگر یک کارمند ماهیانه به طور متوسط 160 ساعت کار کند، یعنی در هر ساعت 0.9 تخم مرغ حقوق می‌گیرد! خلاصه که آن‌جا تخم مرغ به اندازه تخم طلای جک و لوبیای سحرآمیز ارزش دارد و دانشجوهای‌شان به امید راه انداختن مرغداری می‌روند دانشگاه درس می‌خوانند. راننده تاکسی‌ها به مرغداری‌دارها فحش می‌دهند و می‌گویند: «مسئولان کشور ونزوئلا مرغداری زده‌اند و بعد هم تخم مرغ را گران کرده‌اند که خودشان سود ببرند... همش کار خودشان است». رئیس بانک ملی‌شان 3000 میلیارد تخم مرغ اختلاس می‌کند و می‌خواهد فرار کند برود کانادا که متاسفانه در فرودگاه به خاطر اضافه بار و شکستن نیمی از تخم مرغ‌ها و جوجه شدن نیمی دیگر شناسایی و دستگیر می‌شود. در دوره ریاست جمهوری سابق ونزوئلا یک مرغداری به طور کامل گم می‌شود و رئیس جمهور فعلی قول می‌دهد قیمت تخم مرغ روی 4000 بولیوار (واحد پول ونزوئلا) بماند ولی یکهو می‌شود 5000 بولیوار! خلاصه که برویم خدا را شکر کنیم، هنوز به ریال حقوق می‌گیریم و با حقوق‌مان می‌توانیم هر شب یک املت مشتی با پیاز بزنیم. 

 

 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
پایان نامه

پذیرایی به سبک دولتی

٩٧/٠٦/٢٢
خواندنی‌هایی جالب درباره مسابقات والیبال قهرمانی جهان که امید زیادی به درخشش تیم‌ملی کشورمان داریم

در آرزوی رتبه‌ای بهتر از ششمی

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

برای چه گریه می‌کنیم؟

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

هر کسی کو دور ماند از اصل خویش

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

این برهه حساس کنونی

٩٧/٠٦/٢٢
جارچی

جارچی 549

٩٧/٠٦/٢٢
فتوچاپ

فتوچاپ 549

٩٧/٠٦/٢٢
جارچی

منطقی‌ترین استدلال حال، گذشته و آینده

٩٧/٠٦/٢١
یادداشت

بعضی خواب‌ها معطرند

٩٧/٠٦/٢٢
به بهانه 21 شهریور روز ملی سینما درباره دردسرهایی که سینمای ایران دارد

این سینمای پرچالش

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

داریم با حسین حسین پیر می‌شویم

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

اصیل و مهربان همچون قشم

٩٧/٠٦/٢٢
ساختنیجات

پاک‌کردن رد پای نوشیدنی‌ از روی میز!

٩٧/٠٦/٢٢
درباره آلبوم «ابراهیم» و موجی که بــــه راه اندخت

پیچیده مثل محسن چاوشی

٩٧/٠٦/٢٢
یک چهارم تیم‌های لیگ برتری از سرمربیان خارجی روی نیمکت خود بهره می‌برند

واردات به درد بخور

٩٧/٠٦/٢٢
دات کام

باکیفیت گوش کنید

٩٧/٠٦/٢٢
تلگجیم

تلگجیم طلایی 549

٩٧/٠٦/٢٢
جدی ترین رقیب بازی فیفا با گرافیکی بی نظیر به بازار آمد

#PES2019

٩٧/٠٦/٢٢
شروع محرم یعنی شروع دو ماه با معجونی از حال خوب، شور، شعور، خاطرات، نوستالژی‌ها، نقدها و...

روضه‌های ناتمام

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

فصل محرم به روایت کتاب‌ها

٩٧/٠٦/٢٢