با سی‌دی‌های دورریختنی خاطره بازی کنیم
ساختنیجات

با سی‌دی‌های دورریختنی خاطره بازی کنیم

نویسنده : محدثه عارفی

اسفند است و خانه‌تکانی از آن‌چه فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تر. این روزها احتمالا مادرتان تعداد زیادی سی‌دیِ قدیمی پیدا کرده و هی می‌پرسد: «این‌ها به چه درد می‌خورد؟» بعد از خواندن این مطلب، می‌توانید پاسخ دهید: به خیلی دردها! در این شماره قصد داریم چند استفاده از سی‌دی‌های قدیمی را به شما آموزش دهیم. سی‌دی‌هایی که می‌توانند به وسایل زیبایی تبدیل شوند و حال خانه‌مان را بهتر کنند. احتمالا شما هم با دیدن این ایده‌ها دست‌به‌کار شوید تا با سی‌دی‌های قدیمی، خانه‌ای زیباتر داشته باشید.  

 جمع‌کننده پرده برای خوش‌سلیقه‌ها

اگر دلتان می‌خواهد وسایل ریز خانه‌تان باسلیقه خودتان باشد و رنگ، طرح و گل آن با پرده‌تان هماهنگ باشد، این ایده می‌تواند خیلی مفید باشد. کافی است یکی از سی‌دی‌های قدیمی خانه را بردارید. وسط آن را با هویه برش دهید. سپس دور قسمت باقی مانده از سی‌دی روبانی را بپیچید که قبلا با سلیقه خودتان انتخاب کرده‌اید. در این مرحله وقت خوش‌سلیقگی شماست. گل‌های روبانی زیبا انتخاب و برای تزیین از آن‌ها استفاده کنید. 

 جاشمعی‌های زیبا و خلاقانه برای هنرمندان 

جا‌شمعی از آن گزینه‌هایی است که این روزها در فروشگاه‌های لاکچری در انواع مختلف و با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسد. اگر به ساخت این جاشمعی‌های زیبا علاقه‌مند شده‌اید، به خرازی بروید نگین، اکریل یا کریستالی که لازم دارید را بخرید. آن وقت گوشه‌ای نشسته مشغول چسباندن نگین‌ها شوید. در طراحی با نگین از چسب  E6000 و برای پوشاندن سطح سی‌دی با اکریل از چسب دی‌ام‌5 استفاده کنید. 

 آباژور ارزان برای خاص‌پسندها‌

اگر تعداد سی‌دی‌های قدیمی شما زیاد است، یک پیشنهاد جذاب برای شما داریم. شما می‌توانید با آن‌ها یک آباژور زیبا بسازید. برای ساخت آباژور با سی‌دی کافی است در قسمت خالی وسط آن یک لامپ کوچک قرار دهید. زیر آن‌ها یک تکه چوب قرار دهید و سی‌دی‌ها را با پیچ محکم به‌هم وصل کنید. حالا لامپ را به برق بزنید و از نور آن لذت ببرید. 

 زیر‌لیوانی، جا‌مدادی و دیوار زیبا با سی‌دی

با سی‌دی می‌توانید کلی کار خلاقانه دیگر هم انجام دهید. می‌توانید آن‌ها را با فوم ترکیب کنید و زیر‌لیوانی‌های زیبا بسازید یا حتی آن‌ها را تبدیل به جامدادی کنید. برای تزیین دیوار کودک و تکمیل و تزیین سیسمونی هم چه چیزی بهتر از استفاده از همین سی‌دی‌های نیم‌وجبی و طراحی با ماژیک سی‌دی روی آنها؟ 

وقت نگاه کردن و لذت بردن از کاردستی‌های پایین این را یادتان باشد که برای این طراحی‌های زیبا فقط به مقداری فوم، ، چسب E 6000 و کمی چاشنی خلاقیت نیاز دارید. 

نظرات کاربران
کد امنیتی