مایل به مجری
درباره بازیگرانی که در حوزه اجرا هم دستی بر آتش دارند

مایل به مجری

نویسنده : علیرضا گرانپایه

 ماجرا کاملا سر راست و واضح است. مجریان تکراری که هر ازگاهی یکی در میان ممنوع التصویر می‌شوند، آنقدر دست تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان را بسته‌اند که آن‌ها مجبور می‌شوند برای انتخاب مجری برنامه‌های خود به بازیگران سینما و تلویزیون پناه ببرند. فهرست بازیگرانی که در قامت مجری ظاهر شدند، بلندبالا است ولی بگذارید با هم چند تا از شناخته شده‌ترین هایشان را مرور کنیم. کسانی که نشان دادند، هر کسی را بهر کاری ساختند.

مهران مدیری؛ هدفونی در گوش

شاید خودش بگوید که تنها یک شومن است ولی با توجه به روند حضور مهمان در برنامه و گفتگوهایش باید او را مجری دورهمی دانست. او که تا آستانه حضور در برنامه هفت هم پیش رفت، نشان داده که آنقدرها در این حوزه استعداد ندارد. مدیری بارها و بارها به دلیل هدفون داخل گوشش و ارتباط با اتاق فرمان مورد انتقاد قرار گرفته است. ابزاری که او را در شرایط سخت اجرا رهایی می‌دهد.

رامبد جوان؛ بپر بپر

حواستان باشد که برنامه‌سازی رامبد جوان در خندوانه را با اجرای او قاطی نکنید. همه ما خندوانه را دوست داریم ولی رامبد جوان قطعا استاندارهای یک مجری را ندارد. او قالب‌ها را شکسته و با تحرک زیادش جو خندوانه را برای خود کرده ولی نه زبان بدن مناسبی دارد و نه در انتخاب واژگان هوشمند است. البته بعید است که کسی بهتر از خودش بتواند خندوانه را اجرا کند و او هم به سبک عادل، برنامه را با نام و اجرا خودش سنجاق کرده است.

کامران تفتی؛ صدا قشنگ

یکی از بازیگرانی است که در بخش‌های مختلف دستی بر آتش دارد. او موسیقی را جدی دنبال می‌کند و حتی پایش به سالن کنسرت هم باز شده و اجرا عمومی داشته است. او با برنامه وقتشه که درباره ازدواج جوانان بود، به عنوان مجری به تلویزیون آمد. او بیشتر از آنکه بخواهد ویژگی‌های مختلف یک مجری را داشته باشد، سعی کرد تا با تکیه بر صدایش تاثیر گذار باشد. شاید بهتر باشد به تفتی پیشنهاد کنیم که با همان صدای قشنگش به موسیقی برگردد و بیشتر روی همان حوزه تمرکز کند.

پژمان بازغی؛ از هرجهت معمولی

با برنامه کودک شو به شبکه نسیم آمد. اجرای او از هر جهت معمولی بود. به جز چشمان رنگی‌اش که حسابی توی چشم بود، ویژگی دیگری برای او در ذهنمان باقی نمانده است. شوخی‌های تکراری و بی نمکش را بگذارید در کنار بیان معمولی و دایره واژگان محدود جناب مجری تا متوجه شوید که چرا هیچگاه برنامه خلاقانه کودک شو  جزو برنامه‌های پربیننده سیما نشد؟ 

بهنشو بختیاری؛ لباس جنجالی

بختیاری یکی دیگر از بازیگرانی بود که توسط شبکه نسیم برای اجرا انتخاب شد. او با برنامه آبرنگ به روی آنتن رفت ولی جز چند جنجال بر سر سوتی‌ها و لباس‌های عجیبش، هیچ خبری از برنامه رسانه‌ای نشد. آنقدر برنامه کم رمق بود که نه تنها خیلی از مردم از وجودش خبر نداشتند که به یکباره تمام شد و فعلا خبری از شروع فصل جدیدش نیست. 

احمد نجفی؛ کمی تا قسمتی موفق

نجفی که هفته گذشته با جنجالش در شورای نمایش حسابی دیده شد یکی از بازیگرانی است که تجربه نسبتا موفقی در اجرا داشت. صندلی داغ با صدای مخملی و تسلط نجفی بر مهمان برنامه موفق بود. او سبک خاصی هم در اجرا داشت، مثلا در آخر برنامه بدون هیچ مقدمه‌ای «خداحافظی» می‌کرد و برنامه را پایان می‌داد. هنوز هم کلیپ‌های احساسی شدنش در مواجه با مهمانانش در فضای مجازی دست به دست می‌شود.   

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
ساختنیجات

به استقبال سرما با پاپوش‌های دست بافت

٩٧/٠٩/٢٢
فتوچاپ

فتوچاپ 560

٩٧/٠٩/٢٢
روی پرده

بمب نه، ولی عاشقانه!

٩٧/٠٩/٢٢
حکایت هفته

اندر حکایت مریدان و آجیل ارزان

٩٧/٠٩/٢٢
دات کام

دیجیتالی کردن عکس‌های قدیمی

٩٧/٠٩/٢٢
گفت‌و‌گو با ملی‌پوش ایرانی که نامزد بهترین تیرانداز سال 2018 جهان شده است

هدفم فقط طلای المپیک است و بس

٩٧/٠٩/٢٢
این روزها دوربین مخفی‌ها هم مثل هزاران چیز دیگر از تلویزیون به اینستاگرام کوچ کرده‌اند

«شما خود دوربین مخفی هستید»

٩٧/٠٩/٢٢
اینستادونی

اینستادونی 560

٩٧/٠٩/٢٢
شگرد

چگونه از ADSL راحت شویم؟

٩٧/٠٩/٢٢
آنتن

سولوقون یا هنری؟ مسئله این است!

٩٧/٠٩/٢٢

بترس و بمیر ولی لایکم کن

٩٧/٠٩/٢٢
توئیتری ها

توئیتری ها 560

٩٧/٠٩/٢٢
کمـپانی پیشروی چینی که ایـــــن روزهــــا با ترامـــپ دســت و پنجــه نرم ‌می‌کند

#huawei

٩٧/٠٩/٢٢
گل‌های باارزش و 3 امتیازی این روزهای مدافعان در لیگ، می‌تواند سرنوشت قهرمانی را تغییر دهد

head طلایی

٩٧/٠٩/٢٢
درباره «ونوم» محصول جدید مارول، که تکلیف مشخصی با خودش معلوم نیست

ونوم یک اکشن دست و پا شکسته

٩٧/٠٩/٢٢
جانونی

بفرمایید قهوه ختم‌تون رو بنوشید!

٩٧/٠٩/٢٢
روایت‌هایی درباره راه‌های جالب آشتی‌کردن

قهر... قهر... تا روز قیامت روزهای بچگی

٩٧/٠٩/٢٢
یادداشت

برای «سِن سی» مهربانم

٩٧/٠٩/٢٢
پایان نامه

نخود نخود هر کی رود به کار خود!

٩٧/٠٩/٢٢
درباره فیلم «حیوانات آمریکایی» و سوژه‌اش که واقعاً گران‌ترین کتاب دنیاست

سرقت احمقانه کتاب 8 میلیون دلاری

٩٧/٠٩/٢٢