شهیدی‌فرد مرد متین و پرتکرار یک دهه گذشته جشنواره فیلم فجر
یادداشت

شهیدی‌فرد مرد متین و پرتکرار یک دهه گذشته جشنواره فیلم فجر

نویسنده : علیرضا گرانپایه

مراسم اختتامیه بزرگترین رویداد سینمایی کشور، شاخص خوبی برای نشان دادن حال و روز مجری‌های تکراری است. هرچند مسئولان برگزاری برای رهایی از تکرار، گاهی چهره‌هایی را به عنوان مجری کمکی برای اهدای جوایز اصلی روی سن می‌آوردند ولی معمولا این تجربه با شکست مواجه شد. آخرین مجری کمکی هم مربوط به مهران مدیری و جشنواره سی و سوم بود. جایی که او آمد تا سیمرغ‌ها را به کمک طنازی خود، شیرین‌تر اهدا کند ولی نتیجه کار بی نهایت ناامیدکننده بود. البته مرحوم علی معلم هم در بیست و هشتمین دوره جشنواره به عنوان مجری بخش جوایز به کمک شهیدی‌فرد آمد تا بتواند کمی هیجان به برنامه تزریق کند. البته در کنار این مجریان کمکی، گاهی هم چهره‌های سرشناس سینمایی برای اهدای جوایز در کنار مجری برنامه قرار می‌گرفتند که هرچند نمی‌توانیم به آن‌ها مجری بگوییم ولی به هرحال ریتم اجرای مراسم را تحت تاثیر قرار می‌داد. از مجریان کمکی بگذریم و به سراغ مرد متین و پرتکرار مراسم اختتامیه جشنواره فجر برویم. کسی که با 6 بار اجرای مراسم اختتامیه در طول ده سال گذشته با اختلاف رکورددار است. در اجراهای او لوس‌بازی‌های رایج چند سال اخیر را نمی‌بینیم  و به همین دلیل ممکن است اجراهایش خیلی هم پرانرژی نبوده باشند ولی حتما متانت و وقار مراسمی مانند اختتامیه جشنواره فجر را حفظ کرده‌ و متوجه سطح برگزاری و اهمیت مراسم بوده‌ است. 

 از کجا شروع کرد؟ 

محمدرضا شهیدی‌فرد برای بیننده تلویزیون نام چندان سرشناسی نبود تا اینکه در سال ۸۵ با برنامه مردم ایران سلام در تلویزیون درخشید و به عنوان یک مجری صاحب ایده شناحته شد.

 نقطه قوتش کجاست؟ 

او علاوه بر اجرای تکنیکی و مقید به اصول و فنونش، احاطه زیادی به حوزه‌های دیگر هم دارد و در مسایل فرهنگی و اجتماعی هم می‌تواند به عنوان نماینده مردم شناخته شود.

 نقطه ضعفش کجاست؟ 

شهیدی‌فرد انرژی و جنجال لازم برای روی استیج بودن را ندارد و در ایجاد چالش در گفت‌وگوها هم موفق نیست؛  او بیشتر مجری استودیو و حرف زدن رو در رو با مردم از قاب دوربین‌ها است.

 این روزها او را کجا می‌بینیم؟ 

شهیدی‌فرد از اعضای اتاق فکر برنامه خندوانه بود و در صدا و سیما هم مسئولیت‌های اجرایی به عهده دارد. آخرین باری که جلوی دوربین ظاهر شد در ماه محرم و در یک برنامه که به هنرمندان عاشورایی می‌پرداخت بود.

نظرات کاربران
کد امنیتی