هنگام خواب با گوشی چه کنیم؟
شگرد

هنگام خواب با گوشی چه کنیم؟

نویسنده : محمدحسین وکیلی

اگر در رختخواب، زمان زیادی باگوشی‌تان کار کنید روی خوابتان‌ تاثیرگذار است. نمی خواهم بهداشت و سلامت را در این ستون بریزم که به صورت تخصصی درباره کیفیت امواج و عوارض آن بخوانید، اما خیلی ساده بدانید که اگر در تاریکی به صفحه پر نور گوشی نگاه کنید هم بر کیفیت و هم کمیت خواب‌تان تاثیر می‌گذارد. یعنی زمان خوابتان احتمال دارد کم شود و قطعا مقداری از آرامش طبیعی خواب را مختل می‌کند. حتی کار نکردن با گوشی هم می‌تواند به شما ضرر برساند. اگر wifi گوشی‌تان روشن باشد، با پرتوی امواج الکترومغناطیسی همراه می‌شود و در طول خواب‌، می‌تواند با مغزتان آسیب جدی وارد کند. پس تا می‌توانید گوشی را از خودتان و به خصوص کودکانتان دور نگه‌دارید. (زیرا آن‌ها غشای مغز و جمجمه نازک‌تری نسبت به بزرگ‌سالان دارند) اما اگر تنبل‌تر از این حرف‌ها هستید حداقل چند نکته ساده را رعایت کنید.

- هنگام استفاده از گوشی در تاریکی، نور صفحه را در حداقل نگه‌دارید.

- هنگام خواب، گوشی را در حالت airplan mode  قرار دهید. اگر نمی‌توانید، حداقل وای‌فای را خاموش کنید. فقط یادتان نرود باتری گوشی خطر انفجار دارد پس فاصله حداقلی گوشی با خودتان رعایت شود. شاید بگویید یک در میلیون اتفاق می‌افتد. اما خب احتیاط شرط عقل است.

- هدفون در گوش، نخوابید. اگر سیم‌های هدفون اتصالی داشته باشد می‌تواند خطربرق گرفتگی برای‌تان ایجاد کند. شاید بگویید موبایل که برقی ندارد. یادتان نرود هدفون و هندزفری در جای حساسی قرار دارند، قرار نیست خشک شوید ولی همان جریان کم برق، می‌تواند به مغز و حلزونی گوش‌ آسیب برساند.

نظرات کاربران
کد امنیتی