استمداد مدیریت بحران از خداداد عزیزی
پایان نامه

استمداد مدیریت بحران از خداداد عزیزی

نویسنده : سعید برند

خب خدا را شاکریم که بالاخره چشم این تهرونی‌های نازک و ایضا نارنجی بعد از یک نیمچه زلزله به برف سنگین هم روشن شد تا بالاخره صدای علی ضیاشون، رضا رشیدپورشون و عادل فردوسی‌پورشون بلند شود و چپ و راست در برنامه‌های زنده تلویزیونی‌شون به ستاد بحران و مدیریت شهری شهر تهران، گیر سه پیچ و بعضا چهارپیچ بدهند! طوری که کم مانده بود حمید معصومی‌نژادشون از رم نیز این مدیران را به باد انتقاد بگیرد.

حالا نه این که انتقادشان به جا نبود، اما نمی‌دانیم چرا وقتی هر سال این همه آدم در سراسر کشور در برف می‌ماندند و زندگی‌شان یخ می‌زد صدای این صداقشنگان در نمی‌آید و حالا که خودشان در برف گیر کرده‌اند، یکپارچه منتقد شده‌اند!

با این حال چون هواشناسی باز هم برف و سرمای دیگری را پیش‌بینی کرده است، برای این که مسئولان ستاد بحران و شهرداری تهران دوباره «غافلگیر» نشوند یکسری راهکار سراغ داریم:

اول این که همان اول صبح یک چند فرغون کیسه شن و نمک ببرید دم در خانه ضیاایناشون بپاچید روی در و دیوار، سپس یک برف‌روب هم بفرستید خیابان جردن به ولیعصر که محل تردد فردوسی‌پورایناشون هست، واسه محل رشیدپورایناشون هم لازم نیست اقدامی بکنید یا چیزی بفرستید فقط مصاحبه بعدی را هم بدید به رضاشون‌ اینا! با این کار جلوی بسیاری از انتقادها خود به خود گرفته می‌شود. سپس در مراحل بعدی کافیست ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید، یک مقدار به خواب زمستانی اول صبح در زیر پتوی گرم و نرم ادامه بدهید و ریلکس کنید. سپس از زیر پتو درآمده و یک قهوه گرم بنوشید. تا اینجای کار بخش زیادی از برف آمده خود به خود آب شده و به جهت سر خوردن پرایدهای شهروندان برخی از راه‌ها کمی باز شده است. سپس دعا کنید هر چه سریعتر یک جبهه هوای گرم وارد شهر شود و مابقی برف‌های مانده را نیز آب کند. البته چون از آن طرف همکاران شما در محیط زیست هم دست روی دست گذاشته‌اند لذا کار شما سخت‌تر است و باید تلاش بیشتری بکنید، حتی می‌توانید با خداداد عزیزی تماس بگیرید او اطلاعات خوبی درباره مقوله دعانویسی و جادوگری دارد!

نظرات کاربران
کد امنیتی