قدرت چانه‌زنی جیمیان!
آنتن

قدرت چانه‌زنی جیمیان!

نویسنده : امیرسعید صبا

 سلام بر جیم خوانان عزیز. همان‌طور که مستحضر هستید یک ضرب‌المثل قدیمی میگوید هیچکی از چانه‌زدن ضرر نکرده است اما جیم‌نویسان در مقوله چانه‌زنی رکوردها را جابه‌جا کرده‌اند. مثلا یکی از جیم‌نویسان تعریف می‌کرد که چندی پیش به اتفاق همسرش برای خرید مانتو به بازار رفته است، بعد از این که همسرش مانتو را دیده و پسندیده، از او خواسته که به بیرون مغازه برود و نظاره‌گر قدرت چانه‌زنی شوهرش باشد.

برخی روایت‌ها می‌گوید پس از چند دقیقه فروشنده آن‌چنان منقلب شده که پابرهنه از مغازه خود خارج گشته و سر به بیابان گذاشته است. او قبل رفتن نه تنها مانتو را رایگان به همکار ما داده بلکه قابلمه ناهارش را نیز به عنوان اُشتلی (اشانتیون) تقدیم وی کرده است. آن طور که می‌گویند حساب ویژه‌ای نیز به همین منظور افتتاح شده که فروشنده هر ماه مقادیری را به این حساب واریز می‌کند. فقط تنها سوالی که برای ما اکنون وجود دارد این است که فروشنده بیچاره وسط بر و بیابان از کجا دستگاه ATM پیدا می‌کند که می‌تواند این وجه را منتقل کند!

بله همان‌طور که عرض کردیم ما در مقوله چانه‌زنی، مرزها را بدجوری جابه‌جا کرده‌ایم، طوری که همکاران ما صرفا هنگام خرید مانتو، لگن مسی و کشمش پلویی صورت نمی‌گیرد و درباره چیزهایی انجام می‌شود که عقل جن هم به آن خطور نمی‌کند!

مثلا مورد داشتیم که مامور آب برای قرائت کنتور به منزل یکی از جیم‌نویسان مراجعه کرده است، همکار ما یک ساعت و 36 دقیقه با مامور آب چانه می‌زده است که اگر جا دارد رقم کنتور را کم‌تر بنویسد. شاهدان عینی می‌گویند جنس چانه‌زنی به گونه‌ای بوده است که مامور آب با کنتور وارد مذاکره شده که اگر امکان دارد در میزان کارکرد خودش تجدید نظر کند، جالب‌تر این که مذاکره جواب داده و کنتور متعهد شده که در ماه آتی چند روزی به مرخصی برود و کار نکند!

آخرین شاهکار چانه‌زنی هم به همین چند روز پیش برمی‌گردد که صفحه‌آرای جیم لطف می‌کند و از چراغ قرمز عبور می‌کند. افسر پلیس طفلکی او را به خاطر رد شدن از چراغ قرمز و نداشتن معاینه فنی 250 هزار تومان جریمه می‌کند، اما ظاهرا به خاطر جلوگیری از ازدحام مردم در پی عجز و لابه‌های هم‌کار ما مجبور می‌شود، جریمه چراغ قرمز را بی‌خیال شود و حتی سوتش را هم به عنوان یادگاری به وی بدهد بلکه رضایت دهد و صحنه را ترک کند!

خلاصه قدرت چانه‌زنی همکاران ما باعث شده که وزارت امور خارجه و مذاکره، در به در به دنبال بچه‌های ما باشد تا بتوانند در مذاکرات خود قدرت چانه‌زنی تیم مذاکره کننده را افزایش دهند.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
مینیمال

مینیمال 535

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

من از شما می‌پرسم: آیا مشکل ما این است؟

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
ساختنیجات

جالباسی، از تولید به مصرف

٩٧/٠٢/٢٧
درباره مهم ترین تکنولوژی روز یعنی دستیارهای شخصی که در حال تبدیل شدن به انسان اند

#virtual_asistant

٩٧/٠٢/٢٧