قدرت چانه‌زنی جیمیان!
آنتن

قدرت چانه‌زنی جیمیان!

نویسنده : امیرسعید صبا

 سلام بر جیم خوانان عزیز. همان‌طور که مستحضر هستید یک ضرب‌المثل قدیمی میگوید هیچکی از چانه‌زدن ضرر نکرده است اما جیم‌نویسان در مقوله چانه‌زنی رکوردها را جابه‌جا کرده‌اند. مثلا یکی از جیم‌نویسان تعریف می‌کرد که چندی پیش به اتفاق همسرش برای خرید مانتو به بازار رفته است، بعد از این که همسرش مانتو را دیده و پسندیده، از او خواسته که به بیرون مغازه برود و نظاره‌گر قدرت چانه‌زنی شوهرش باشد.

برخی روایت‌ها می‌گوید پس از چند دقیقه فروشنده آن‌چنان منقلب شده که پابرهنه از مغازه خود خارج گشته و سر به بیابان گذاشته است. او قبل رفتن نه تنها مانتو را رایگان به همکار ما داده بلکه قابلمه ناهارش را نیز به عنوان اُشتلی (اشانتیون) تقدیم وی کرده است. آن طور که می‌گویند حساب ویژه‌ای نیز به همین منظور افتتاح شده که فروشنده هر ماه مقادیری را به این حساب واریز می‌کند. فقط تنها سوالی که برای ما اکنون وجود دارد این است که فروشنده بیچاره وسط بر و بیابان از کجا دستگاه ATM پیدا می‌کند که می‌تواند این وجه را منتقل کند!

بله همان‌طور که عرض کردیم ما در مقوله چانه‌زنی، مرزها را بدجوری جابه‌جا کرده‌ایم، طوری که همکاران ما صرفا هنگام خرید مانتو، لگن مسی و کشمش پلویی صورت نمی‌گیرد و درباره چیزهایی انجام می‌شود که عقل جن هم به آن خطور نمی‌کند!

مثلا مورد داشتیم که مامور آب برای قرائت کنتور به منزل یکی از جیم‌نویسان مراجعه کرده است، همکار ما یک ساعت و 36 دقیقه با مامور آب چانه می‌زده است که اگر جا دارد رقم کنتور را کم‌تر بنویسد. شاهدان عینی می‌گویند جنس چانه‌زنی به گونه‌ای بوده است که مامور آب با کنتور وارد مذاکره شده که اگر امکان دارد در میزان کارکرد خودش تجدید نظر کند، جالب‌تر این که مذاکره جواب داده و کنتور متعهد شده که در ماه آتی چند روزی به مرخصی برود و کار نکند!

آخرین شاهکار چانه‌زنی هم به همین چند روز پیش برمی‌گردد که صفحه‌آرای جیم لطف می‌کند و از چراغ قرمز عبور می‌کند. افسر پلیس طفلکی او را به خاطر رد شدن از چراغ قرمز و نداشتن معاینه فنی 250 هزار تومان جریمه می‌کند، اما ظاهرا به خاطر جلوگیری از ازدحام مردم در پی عجز و لابه‌های هم‌کار ما مجبور می‌شود، جریمه چراغ قرمز را بی‌خیال شود و حتی سوتش را هم به عنوان یادگاری به وی بدهد بلکه رضایت دهد و صحنه را ترک کند!

خلاصه قدرت چانه‌زنی همکاران ما باعث شده که وزارت امور خارجه و مذاکره، در به در به دنبال بچه‌های ما باشد تا بتوانند در مذاکرات خود قدرت چانه‌زنی تیم مذاکره کننده را افزایش دهند.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

آمار عادل خراب شده؟

٩٧/١٠/٢٧
درباره شخصیت فیروز کریمی که او را نسبت به بقیه متمایز می‌کند

کمدین جدی فوتبال

٩٧/١٠/٢٧
آشنایی با کشتی‌گیر پهلوانی که یک قدم تا آرزوی بزرگ خود فاصله دارد

صادق‌زاده یک گام تا «پهلوان باشی»

٩٧/١٠/٢٧
آیا تلویزیون بدون عادل فردوسی‌پور و با محمدحسین میثاقی توانسته تجربه برنامه‌سازی موفقی از شروع جام ملت

بدل عادل

٩٧/١٠/٢٧
آنتن

سوژه هست ولی کم است!

٩٧/١٠/٢٧
جانونی

آینده‌ای که در تفاله‌های قهوه پیدا می‌شود

٩٧/١٠/٢٧
درباره آمار عجیب و غریب « فیروز کریمی» در سرمربیگری تیم‌های مختلف؛

مرد هزار تیم

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

گل‌های نخوردنی

٩٧/١٠/٢٧
جارچی

جارچی 565

٩٧/١٠/٢٦
یادداشت

ابد و هر روز

٩٧/١٠/٢٧
پایان نامه

مبانی ویزیتوری یک

٩٧/١٠/٢٧
بیفور ویژه

بیاین با هم تعامل کنیم!

٩٧/١٠/٢٧
ساختنیجات

صرفه جویی اقتصادی با لباس‌های قدیمی

٩٧/١٠/٢٧
شاخ هفته

دوز احساس

٩٧/١٠/٢٧
ناصرخان اکتور سینما

چی از جون تلویزیون می‌خواهید؟

٩٧/١٠/٢٧
#توئیتری_ها

#رژیم_گرفتن

٩٧/١٠/٢٧
درباره مسیری که میثاقی تا رسیدن به پرکارترین مجری ورزشی صدا و سیما طی کرد

کی بود؟ چی شد؟

٩٧/١٠/٢٦
نمایشـــــگاه CES با دنـــیایـــی از اختراعــــــات جدید در لاس‌وگــــاس به اتمـــام رسید

#Consumer_electronics_show

٩٧/١٠/٢٧