تو همان ناب‌ترین جاذبه دنیایی
خاطرات گرشاسبی‌بزرگ

تو همان ناب‌ترین جاذبه دنیایی

نویسنده : فرانک باباپور

متاسفانه در این چند هفته که مشغول بیان خاطراتم هستم، پیام‌هایی از این سو و آن سو به گوشم رسیده دال بر این‌که خاطراتم از اساس چرت و پرت و حاصل یک ذهن مریض و خیال‌پرداز هستند. این شد که لازم دیدم به جای خاطره، این هفته مواردی را یادآوری کنم. این‌که این حقیر در حین نقل خاطراتم از برخی افراد بزرگ چون اینشتین، نیکولا تسلا، ادیسون، گتسبی بزرگ و ... نام می‌برم، نه از باب اظهار فضل و کسب وجهه، بلکه از سر ناچاری و بیان دقیق اتفاقات و حضور پررنگ و افتخار آفرین یک ایرانی در وقایع بزرگ است. آن هم نه برای این‌که این ایرانی بنده هستم، خیر. فقط به خاطر این است که بنده بیشتر از هر کسی به خون آریایی خود و ایرانی بودنم افتخار می‌کنم. به معنای دقیق‌تر، اگر بنده ایرانی نبودم هیچ‌گاه به این جایگاه و مقام نمی‌رسیدم. وقتی یک نفر زیر بار مشکلات و گرانی و بی‌پولی و فیلتر و زلزله رشد می‌کند، وقتی برود خارج نسبت به خارجی‌ها خیلی بیشتر شکوفا می‌شود. فرض کنید اگر بسیاری از سایت‌ها و تلگرام و ... فیلتر نمی‌شدند، جوان ایرانی چگونه با چیزی به نام فیلترشکن آشنا می‌شد؟ چطور صبر و طاقت مبارزه با مشکلات را به‌دست می‌آورد وقتی با اینترنت پر سرعت کار می‌کرد و منتظر نمی‌شد اول کلید بالای صفحه‌اش وصل شود و بعد دانه دانه عکس‌ها و ویدئوهایش لود شوند؟

البته همان‌طور که فیلتر بودن تلگرام خوب بود، فیلتر نبودنش هم خوب است، معنای این حرفم را آن دوست عزیزی می‌فهمد که موقع دیدن یک عکس در تلگرام خورده به ماشین جلویی! و این اتفاق می‌تواند باعث کشف‌های بزرگ شود، نیوتن هم وقتی یک سیب خورد به فرق سرش قانون جاذبه و آن‌همه فرمول را کشف کرد. روی همین حساب بود که هفته قبل طرح رفع فیلتر تلگرام را به مقامات عالی دادم، منتها با حفظ شرایط، به این صورت که تلگرام رفع فیلتر شود ولی سرعتش همچنان در پایین‌ترین حد خود بماند. 

راستی حالا که بحث جناب نیوتن به وسط آمد لازم می‌دانم این عکس از ایشان را نشان بدهم و بگویم متاسفانه عده‌ای این عکس را فتوشاپ کرده‌اند. هر چند که قصدشان از فتوشاپ این عکس خیر بوده و می‌خواستند بگویند پدر علم فیزیک بنده بوده‌ام و نیوتن با یک سیبی که به ملاجش خورده نباید پدر علم فیزیک باشد، ولی متاسفانه به جای نیوتن، عکس بنده را از تصویر بیرون آورده‌اند که این موضوع هم ناشی از شباهت بسیار زیاد من و اسحاق عزیز بود. 

 

عکس دیده نشده و اورجینال نیوتن به همراه استاد گرشاسبی در اتاق کار استاد، استاد در حال شوخی با جاذبه و اشاره به سیبی هستند که به سر نیوتن برخورد کرده است.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
زنگ انشاء

موضوع انشا: غذای مورد علاقه تان چیست؟

٩٧/١٠/٢٠
توئیتری ها

#آرایشگر

٩٧/١٠/٢٠

#مسابقه_آنلاین

٩٧/١٠/٢٠
یادداشت

در باب اصالت مصرف‌کنندگی هنر و ادبیات

٩٧/١٠/٢٠
اینستادونی

اینستادونی 564

٩٧/١٠/٢٠
به بهانه اقبال زیاد به سریال بانوی عمارت درباره این نوشتیم که چرا سریال‌های تاریخی‌طور را دوست داریم؟

با تاریخ، بدون انقضا

٩٧/١٠/٢٠

آیا بانوی عمارت یک اثر تاریخی است؟

٩٧/١٠/٢٠
پایان نامه

خودروی خارجی بهتر است یا ناظم خوب؟!

٩٧/١٠/٢٠
یادداشت

تیتراژ، پایان ماندگار یک سریال

٩٧/١٠/٢٠
معرفی کوتاه از فیلمی که رکورد شبکه نت‌فلیکس را جا به جا کرد

جعبه پرنده، درهم شکننده رکوردها

٩٧/١٠/٢٠
جارچی

جارچی 564

٩٧/١٠/٢٠
نکاتی جالب درباره بهترین پشت خط‌زن تاریخ والیبال ایران که شاید به تیم‌ملی برگردد

چراغ سبز شهرام به تیم‌ملی

٩٧/١٠/٢٠
بیفور ویژه

ماجرای بیلبیلک‌های مشکی

٩٧/١٠/٢٠
آنتن

راهکارهای جیمی برای جلوگیری از دزدی!

٩٧/١٠/٢٠
فتوچاپ

فتوچاپ 564

٩٧/١٠/٢٠
نگاهی به چند اثر از سینمای اقتباسی ایران به بهانه ساخت فیلم براساس رمان «نامیرا»

سینما اقتباس وطنی

٩٧/١٠/٢٠
روایت‌های ساده‌ای درباره رفتارهایی که مهر ورزیدن و محبت کردن را یاد می‌آورند

مهربانی‌های کوچک زنــــدگی را امتداد دهیم...

٩٧/١٠/٢٠
یادداشت

پیش‌فرض‌های ناقص

٩٧/١٠/٢٠
چهره هفته

چهره هفته 564

٩٧/١٠/١٩
ساختنیجات

کمری های اندازه با روش های ساده

٩٧/١٠/٢٠