تو همان ناب‌ترین جاذبه دنیایی
خاطرات گرشاسبی‌بزرگ

تو همان ناب‌ترین جاذبه دنیایی

نویسنده : فرانک باباپور

متاسفانه در این چند هفته که مشغول بیان خاطراتم هستم، پیام‌هایی از این سو و آن سو به گوشم رسیده دال بر این‌که خاطراتم از اساس چرت و پرت و حاصل یک ذهن مریض و خیال‌پرداز هستند. این شد که لازم دیدم به جای خاطره، این هفته مواردی را یادآوری کنم. این‌که این حقیر در حین نقل خاطراتم از برخی افراد بزرگ چون اینشتین، نیکولا تسلا، ادیسون، گتسبی بزرگ و ... نام می‌برم، نه از باب اظهار فضل و کسب وجهه، بلکه از سر ناچاری و بیان دقیق اتفاقات و حضور پررنگ و افتخار آفرین یک ایرانی در وقایع بزرگ است. آن هم نه برای این‌که این ایرانی بنده هستم، خیر. فقط به خاطر این است که بنده بیشتر از هر کسی به خون آریایی خود و ایرانی بودنم افتخار می‌کنم. به معنای دقیق‌تر، اگر بنده ایرانی نبودم هیچ‌گاه به این جایگاه و مقام نمی‌رسیدم. وقتی یک نفر زیر بار مشکلات و گرانی و بی‌پولی و فیلتر و زلزله رشد می‌کند، وقتی برود خارج نسبت به خارجی‌ها خیلی بیشتر شکوفا می‌شود. فرض کنید اگر بسیاری از سایت‌ها و تلگرام و ... فیلتر نمی‌شدند، جوان ایرانی چگونه با چیزی به نام فیلترشکن آشنا می‌شد؟ چطور صبر و طاقت مبارزه با مشکلات را به‌دست می‌آورد وقتی با اینترنت پر سرعت کار می‌کرد و منتظر نمی‌شد اول کلید بالای صفحه‌اش وصل شود و بعد دانه دانه عکس‌ها و ویدئوهایش لود شوند؟

البته همان‌طور که فیلتر بودن تلگرام خوب بود، فیلتر نبودنش هم خوب است، معنای این حرفم را آن دوست عزیزی می‌فهمد که موقع دیدن یک عکس در تلگرام خورده به ماشین جلویی! و این اتفاق می‌تواند باعث کشف‌های بزرگ شود، نیوتن هم وقتی یک سیب خورد به فرق سرش قانون جاذبه و آن‌همه فرمول را کشف کرد. روی همین حساب بود که هفته قبل طرح رفع فیلتر تلگرام را به مقامات عالی دادم، منتها با حفظ شرایط، به این صورت که تلگرام رفع فیلتر شود ولی سرعتش همچنان در پایین‌ترین حد خود بماند. 

راستی حالا که بحث جناب نیوتن به وسط آمد لازم می‌دانم این عکس از ایشان را نشان بدهم و بگویم متاسفانه عده‌ای این عکس را فتوشاپ کرده‌اند. هر چند که قصدشان از فتوشاپ این عکس خیر بوده و می‌خواستند بگویند پدر علم فیزیک بنده بوده‌ام و نیوتن با یک سیبی که به ملاجش خورده نباید پدر علم فیزیک باشد، ولی متاسفانه به جای نیوتن، عکس بنده را از تصویر بیرون آورده‌اند که این موضوع هم ناشی از شباهت بسیار زیاد من و اسحاق عزیز بود. 

 

عکس دیده نشده و اورجینال نیوتن به همراه استاد گرشاسبی در اتاق کار استاد، استاد در حال شوخی با جاذبه و اشاره به سیبی هستند که به سر نیوتن برخورد کرده است.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
مینیمال

جورج کلونی وجودم را بیدار کنید

٩٦/١١/٢٦
یادداشت

شهیدی‌فرد مرد متین و پرتکرار یک دهه گذشته جشنواره فیلم فجر

٩٦/١١/٢٦
چهره هفته

ذکر مولانا رضا رشیدپور

٩٦/١١/٢٦
یادداشت

لطفا مرا پرزنت نکنید

٩٦/١١/٢٦
درباره ماجرای روی اعصاب مجری‌های تکراری افتتاحیه و اختتامیه جشنواره‌های مختلف یا بهتر بگوییم «بین مجری

اجراهای‌کوچک زنگ‌زده

٩٦/١١/٢٦
یادداشت

یک خانم بی اعصاب شگفت انگیز

٩٦/١١/٢٦
تلگجیم

تلگجیم 525

٩٦/١١/٢٦
شاخ هفته

برای مهم‌ترین آدمِ زندگی‌ام

٩٦/١١/٢٦
شگرد

هنگام خواب با گوشی چه کنیم؟

٩٦/١١/٢٦
درباره بازیگرانی که در حوزه اجرا هم دستی بر آتش دارند

مایل به مجری

٩٦/١١/٢٦
حکایت هفته

اندر حکایت مریدان و دلخوری

٩٦/١١/٢٦
ذهن زیبا

ذهن زیبا 525

٩٦/١١/٢٦
کوتاه درباره مهم‌ترین فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

متفاوت و پرسروصـــدا مـثل فـجـر 96

٩٦/١١/٢٦
خاطرات گرشاسبی‌بزرگ

کادوی استاد

٩٦/١١/٢٦
مینی

مینی 525

٩٦/١١/٢٦
آنتن

حمله سوسک‌های لانچیکودار!

٩٦/١١/٢٦
یادداشت

من هم معترضم

٩٦/١١/٢٦
پایان نامه

ادابازی درمانی!

٩٦/١١/٢٦
واکاوی یک دلیل ساده برای حسرت 16 ساله قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا

نبرد نابرابر

٩٦/١١/٢٦
جانونی

هشدار! مبتلایان به ناراحتی قلبی این متن را نخوانند...

٩٦/١١/٢٦