تو همان ناب‌ترین جاذبه دنیایی
خاطرات گرشاسبی‌بزرگ

تو همان ناب‌ترین جاذبه دنیایی

نویسنده : فرانک باباپور

متاسفانه در این چند هفته که مشغول بیان خاطراتم هستم، پیام‌هایی از این سو و آن سو به گوشم رسیده دال بر این‌که خاطراتم از اساس چرت و پرت و حاصل یک ذهن مریض و خیال‌پرداز هستند. این شد که لازم دیدم به جای خاطره، این هفته مواردی را یادآوری کنم. این‌که این حقیر در حین نقل خاطراتم از برخی افراد بزرگ چون اینشتین، نیکولا تسلا، ادیسون، گتسبی بزرگ و ... نام می‌برم، نه از باب اظهار فضل و کسب وجهه، بلکه از سر ناچاری و بیان دقیق اتفاقات و حضور پررنگ و افتخار آفرین یک ایرانی در وقایع بزرگ است. آن هم نه برای این‌که این ایرانی بنده هستم، خیر. فقط به خاطر این است که بنده بیشتر از هر کسی به خون آریایی خود و ایرانی بودنم افتخار می‌کنم. به معنای دقیق‌تر، اگر بنده ایرانی نبودم هیچ‌گاه به این جایگاه و مقام نمی‌رسیدم. وقتی یک نفر زیر بار مشکلات و گرانی و بی‌پولی و فیلتر و زلزله رشد می‌کند، وقتی برود خارج نسبت به خارجی‌ها خیلی بیشتر شکوفا می‌شود. فرض کنید اگر بسیاری از سایت‌ها و تلگرام و ... فیلتر نمی‌شدند، جوان ایرانی چگونه با چیزی به نام فیلترشکن آشنا می‌شد؟ چطور صبر و طاقت مبارزه با مشکلات را به‌دست می‌آورد وقتی با اینترنت پر سرعت کار می‌کرد و منتظر نمی‌شد اول کلید بالای صفحه‌اش وصل شود و بعد دانه دانه عکس‌ها و ویدئوهایش لود شوند؟

البته همان‌طور که فیلتر بودن تلگرام خوب بود، فیلتر نبودنش هم خوب است، معنای این حرفم را آن دوست عزیزی می‌فهمد که موقع دیدن یک عکس در تلگرام خورده به ماشین جلویی! و این اتفاق می‌تواند باعث کشف‌های بزرگ شود، نیوتن هم وقتی یک سیب خورد به فرق سرش قانون جاذبه و آن‌همه فرمول را کشف کرد. روی همین حساب بود که هفته قبل طرح رفع فیلتر تلگرام را به مقامات عالی دادم، منتها با حفظ شرایط، به این صورت که تلگرام رفع فیلتر شود ولی سرعتش همچنان در پایین‌ترین حد خود بماند. 

راستی حالا که بحث جناب نیوتن به وسط آمد لازم می‌دانم این عکس از ایشان را نشان بدهم و بگویم متاسفانه عده‌ای این عکس را فتوشاپ کرده‌اند. هر چند که قصدشان از فتوشاپ این عکس خیر بوده و می‌خواستند بگویند پدر علم فیزیک بنده بوده‌ام و نیوتن با یک سیبی که به ملاجش خورده نباید پدر علم فیزیک باشد، ولی متاسفانه به جای نیوتن، عکس بنده را از تصویر بیرون آورده‌اند که این موضوع هم ناشی از شباهت بسیار زیاد من و اسحاق عزیز بود. 

 

عکس دیده نشده و اورجینال نیوتن به همراه استاد گرشاسبی در اتاق کار استاد، استاد در حال شوخی با جاذبه و اشاره به سیبی هستند که به سر نیوتن برخورد کرده است.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
شگرد

چطور بدون اجازه در اینستاگرام تگ نشویم؟

٩٧/٠٧/٢٦
فتوچاپ

فتوچاپ 553

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

نانِ توریسم را آجر نکنید

٩٧/٠٧/٢٦
شاخ هفته

پیراهن پیچ اسکن گل‌گلی

٩٧/٠٧/٢٧
تلگجیم

تلگرام طلایی 553

٩٧/٠٧/٢٦
نگاهی به افزایش دوربین های موبایل و کاربردشان در عکاسی

#camera_phone

٩٧/٠٧/٢٦
آنتن

ای دودی که می­روی به حلقم ...

٩٧/٠٧/٢٦
یادداشت

دروغ فروشی

٩٧/٠٧/٢٦
پایان نامه

ما و این همه ورزش پنهانی

٩٧/٠٧/٢٦
کاروان پاراآسیایی کشورمان با مجموع 136 مدال، حسابی درخشید

خودباوری در حد تیم ملی

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

با آقای جابز آشنا شوید

٩٧/٠٧/٢٦
دو جریان خبری پرحاشیه که از توئیتر نشات گرفت

توییتر به مثابه بلندگوی سخنگو

٩٧/٠٧/٢٦
به بهانه محبوبیت فصل سوم سریال دلدادگان

جادوی آقای هادی

٩٧/٠٧/٢٧
5 قدم و چند نکته در مدیریت مصرف مواد غذایی

چطور مفید و به صرفه بخوریم؟

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

درباره رفتار غیرحرفه‌ای لیندا خانم کیانی

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

کنار قدم‌های جابر (قسمت سوم)

٩٧/٠٧/٢٧
جارچی

جارچی 553

٩٧/٠٧/٢٧
چهره هفته

چهره هفته 553

٩٧/٠٧/٢٦
این روزها نه تنها اینستاگرامرها و توئیتری‌ها رابطه دوستانه‌ای با هم ندارند که گاهی لشگرکشی هم می‌کنند

توئیت علیه پست

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

توئیتر

٩٧/٠٧/٢٧