چند راهکار برای افزایش سرعت اینترنت ‌همراه
شگرد

چند راهکار برای افزایش سرعت اینترنت ‌همراه

نویسنده : مجتبی خطیب آستانه

افزایش سرعت اینترنت موبایل علاوه بر این‌که برای اعصاب مفید است، مصرف باتری و هزینه‌های اینترنت‌تان را نیز کاهش می‌دهد. راهکارهای موثری برای افزایش سرعت اینترنت گوشی وجود دارد که اگرچه آن را تبدیل به 5G نمی‌کند ولی سرعت مرورگر گوشی و پیام‌رسان‌تان را افزایش می‌دهد.

اولین کار بررسی تنظیمات اینترنت گوشی است. به قسمت تنظیمات مراجعه کرده و تنظیمات شبکه موبایلMobile Network Settings  را پیدا کنید. مطمئن شوید که گزینه GSM/WCDMA/LTE فعال باشد (اگر گوشی‌تان از 4G پشتیبانی نمی‌کند باید گزینه GSM/WCDMA فعال باشد)

کند بودن گوشی یکی از عوامل کاهش سرعت اینترنت است، با حذف نرم‌افزارهای بدون کاربرد و خالی کردن رم و پاک‌سازی ویروس‌ها، خود به خود سرعت اینترنت‌تان افزایش می‌یابد. نرم افزار Clean Master در این راه به خوبی به شما کمک می‌کند اما بعد از استفاده از آن حتما حذفش کنید چرا که بعد از مدتی خودش باعث کندی گوشی می‌شود!

غیرفعال کردن آپدیت خودکار اپلیکیشن‌ها و ویجت‌های فعال روی گوشی راه دیگری برای جلوگیری از کند شدن اینترنت گوشی است چرا که با هر دانلود و انتقال اطلاعات در پشت زمینه گوشی‌تان که از آن خبر ندارید بخشی از سرعت گوشی‌تان گرفته می‌شود.

اگر در وب‌گردی با مشکل کندی سرعت رو به رو هستید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ مرورگر فایرفاکس کوانتوم بروید چرا که اکنون یکی از پرسرعت‌ترین مرورگرهای موجود است همچنین در بخش تنظیمات، می‌توانید با انتخاب حالت نمایش گوشی به جای حالت دسکتاپ، مصرف حجم و سرعت اینترنت را کنترل کنید، یک راه دیگر نیز فعال کردن عدم نمایش عکس در مرورگر است.

نظرات کاربران
کد امنیتی