افطار به صرف سريال

افطار به صرف سريال

نویسنده :

مروري بر سريال‌هايي که صداوسيماي ملي براي بينندگان خود در ماه رمضان امسال تدارک ديده است
اصولا ماجراي مراحل پخش سريال‌هاي مناسبتي در سازمان صدا و سيما، به‌تنهايي مي‌تواند سوژه يک فيلم سينمايي باشد، به‌عنوان مثال، چند ماه پيش از عيد نوروز يا ماه مبارک رمضان، رسانه‌هاي معتبر کشور خبر پخش سريال‌هاي متعددي را منتشر مي‌کنند که گاهي تعداد آن‌ها به ده عدد مي‌رسد، پس از گذشت مدتي خبر ديگري منتشر مي‌شود به اين مضمون که فلان سريال براي ايام مورد نظر آماده نمي‌شود و اين شبکه سريالي براي اين ايام نخواهد داشت. خلاصه ماجرا تا اين‌جا پيش مي‌رود که دو ماه مانده به زمان موعود، آخرين تغييرات نيز رخ مي‌دهد و نام يکي دو سريال عوض مي‌شود. حالا که يک هفته به زمان پخش سريال‌هاي ماه مبارک رمضان مانده است؛ مي‌توانيم مطمئن باشيم که ان‌شاء‌ا... خبرهاي ما سر‌راست و درست باشد. امسال شبکه‌هاي سيما با چهار مجموعه تلويزيوني به استقبال ماه مبارک رمضان مي‌روند.

شبکه يک
در مسير زاينده‌رود

مجموعه تلويزيوني «در مسير زاينده رود» که قرار بود سهم شبکه دو سيما در ماه مبارک رمضان باشد، به علت همان تغييرات مديريتي‌ که سبب شد اين شبکه سهمي در سريال‌هاي نوروزي نداشته باشد، در دامان شبکه اول سيما افتاد.

«در مسير زاينده رود»‌ را «حسن فتحي» کارگرداني کرده و تهيه‌کنندگي اين اثر نيز بر عهده «اسماعيل عفيفه» بوده است. در اين مجموعه‌ تلويزيوني بازيگراني نظير «حسين محجوب»، «مهرانه مهين‌ترابي»،«اشکان خطيبي»، «بهنوش طباطبايي»، «پرديس افکاري»، «مهرداد ضيايي»، «هومن برق نورد»، «افسانه پاکرو» و «الهه حسيني» ايفاي نقش مي‌‌کنند.

داستان مجموعه «در مسير زاينده رود» ‌روايتگر بخشي از سبک زندگي ايراني مي‌باشد؛ در طي اين داستان، فوتباليست جواني به‌نام «مهران سارنگ» که براي عقد قرارداد با يک باشگاه تازه تاسيس به اصفهان سفر کرده است، با يک جوان نخبه اصفهاني به‌نام «مسعود مصيب» برخورد مي‌کند که، با او درگير مي‌‌شود و همين برخورد زمينه‌ساز داستاني طولاني مي‌شود. اين مجموعه تلويزيوني هرشب در ساعت 22:15 از شبکه يک سيما پخش خواهد شد.

شبکه سه
جراحت

ظاهرا اوضاع اين شبکه سيما از اول معلوم بود و سبک و سنگيني هم در کار نبود. شبکه سوم سيما در ماه رمضان امسال مجموعه تلويزيوني «جراحت» را به آنتن مي‌فرستد که کارگرداني آن بر عهده «محمدمهدي عسگرپور» بوده است و برخلاف مجموعه‌هاي سال‌هاي گذشته از درونمايه طنز برخوردار نمي‌باشد.

سريال «جراحت» به تهيه‌‌کنندگي «محمدرضا شفيعي»، داستان دو برادر را روايت مي‌کند که زندگي بسيار موفق و خوشبختي دارند ولي يک مساله ساده زندگي آن‌ها را در آستانه از هم پاشيدگي قرار مي‌‌دهد. «جراحت» ملودرامي اجتماعي است و توسط «سعيد نعمت‌ا...» به نگارش درآمده که تجربه مشترک «رستگاران» را با «محمدرضا شفيعي» در کارنامه کاري خود دارد.

«امين تارخ»، «ثريا قاسمي»، «علي عمراني»، «فرهاد اصلاني»، «آتنه فقيه نصيري»، «مهوش صبرکن»، «رامين راستاد»، «ليلا بلوکات»، و ... از جمله بازيگراني هستند که در «جراحت» به ايفاي نقش مي‌‌پردازند.

از قرار معلوم، اولين سريالي که در ساعات پس از افطار به روي آنتن مي‌‌رود، اين سريال است که ساعت 20:40 از شبکه سه سيما پخش خواهد شد.

شبکه دو
ملکوت

پيش از معرفي مجموعه تلويزيوني «ملکوت» ذکر اين نکته ضروري است که شبکه دو سيما دو سريال را براي پخش در ايام ماه مبارک به بينندگان معرفي کرد و قرار بود يکي از آن‌ها براي پخش انتخاب بشود که ظاهرا شانس زيادي همراه سريال تلويزيوني «سي‌‌امين روز» به کارگرداني «پرويز شيخ‌طادي» نبود (مي‌گويند، ماجرا به عدم تصويب فيلم‌نامه اين سريال بر مي‌گردد) و سريال تلويزيوني «ملکوت» به کارگرداني «محمدرضا آهنج» برنده مسابقه پخش شبکه دوم سيما شد.

مجموعه تلويزيوني «ملکوت» پيش از اعلام خبر نهايي، «زندگي در شيفت دوم» نام داشت که به نويسندگي «احمدرضا معتمدي» و با موضوعي ماورايي ساخته شده است. داستان اين سريال درباره زندگي مردي متمول به نام «حاج فتاح» است که در ابتداي ماه مبارک بر اثر سانحه‌‌اي به بيمارستان منتقل مي‌‌شود و بستگان وي در تلاش هستند تا وي را به زندگي دوباره بازگردانند.

«محمدرضا شريفي‌نيا»، «احمد نجفي»، «رضا رويگري»، «علي دهکردي»، «کوروش تهامي»، «نيما شاهرخ شاهي»، «آهو خردمند»، «پروانه معصومي»، «فريبا متخصص»، «منوچهر آذري»، «لادن سليماني» و «ايرج نوذري» مجموعه بازيگران اين سريال مي‌باشند که هر شب ساعت 21:30 از شبکه دو سيما پخش خواهد شد.

شبکه تهران
نون و ريحون

گويا قرار بود که اين شبکه سيما، سريالي به کارگرداني «محمدحسين لطيفي» براي ايام ماه مبارک آماده کند ولي در خبرها آمد که در کشاکش تغيير مديريت اين شبکه، پروژه ساخت مجموعه مناسبتي امسال تعطيل شده است، اما درنهايت شنيديم که «فرزاد مؤتمن» قرار است وظيفه کارگرداني سريال بعد از افطار شبکه تهران را برعهده بگيرد.

اين سريال تلويزيوني که «نون و ريحون» نام دارد، نخستين تجربه سريال سازي «فرزاد موتمن» مي‌باشد که بازيگراني مانند «برزو ارجمند»، «علي قربانزاده»، «اميرحسين رستمي»، «رضا داوودنژاد»، «مهران رنجبر»، «شبنم قلي‌خاني»، «بهنوش بختياري»، «بيتا سحرخيز»، «مليکا شريفي‌نيا»، «پرستو صالحي» و «داريوش کاردان» در آن به ايفاي نقش مي‌پردازند.

مجموعه تلويزيوني «نون و ريحون» به‌عنوان آخرين سريال، هرشب در ساعت 23:10 از شبکه تهران (و طبيعتا براي ما از شبکه استاني سيماي خراسان رضوي) پخش خواهد شد.
حسن فتحي

مجموعه‌‌هاي تلويزيوني

«همسايه‌ها»

«پهلوانان نمي‌‌ميرند»

«فردا دير است»

«روشن‌تراز خاموشي»

«شب دهم

«ميوه ممنوعه»

«مدار صفر درجه»

تله‌‌تئاترهاي

«معماي يک قتل»

«تله موش»

فيلم تلويزيوني

«نسخه خطي»

فيلم‌هاي سينمايي

«ازدواج به سبک ايراني»

«پستچي سه بار در نمي‌زند»

«کيفر»

محمدرضا آهنج

مجموعه تلويزيوني

«ستاره‌هاي سربي»

«به دنيا بگوييد بايستد»

«معما»

«عمليات 125»

«سايه آفتاب»

فيلم سينمايي

«زخم زيتون» در مقام کارگردان

«چشم شيشه‌اي» در مقام بازيگر

«مهاجر» در مقام مدير صحنه

محمدمهدي عسگرپور

فيلم‌هاي سينمايي

«هفت و پنج دقيقه»

«اقليما»

«قدمگاه»

«پرواز در نهايت»

همکاري با فرزاد موتمن در

فيلم سينمايي «شب‌هاي روشن»

مدير «بنياد سينمايي فارابي»

در فاصله سال‌هاي 79 تا 81

مديرعامل فعلي خانه سينما

فرزاد مؤتمن

فيلم‌هاي سينمايي

«پوپک و مش ماشاءا...»

«اينک رستگاري»

«بيداري»

«صداها»

«جعبه موسيقي»

«باج خور»

«شب‌هاي روشن»

«هفت پرده»

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
«عملیات غیر ممکن» یا چگونه باب گفت‌وگو با بزرگ‌ترها را درباره مسائل جنسی‌مان بازکنیم؟

اسمشو ببر

٩٦/٠٧/٢٧

مشکل درد عشق را حل نکند مهندسی

٩٦/٠٧/٢٧
به بهانه آویخته شدن کفش‌های ستاره برزیلی میلان و رئال

خداحافظ کاکا!

٩٦/٠٧/٢٧
با نمایش چند فیلم مستند بالاخره سکوت درباره معضلات جنسی تا حدی شکسته شد

گپ جنسی

٩٦/٠٧/٢٧
آنتن

ما و هندوانه‌هایمان!

٩٦/٠٧/٢٨

فصل‏های زندگی

٩٦/٠٧/٢٧

«حالا خورشید» حالا جذابیت

٩٦/٠٧/٢٧
شاخ هفته

لطفا سرگرمی‌ام بمان

٩٦/٠٧/٢٧
چهره هفته

محسن به خدا تو مسلمان نیستی!

٩٦/٠٧/٢٧
شـرکت «نینتـندو» با عرضه کنسول جدید خــــود، یک بازگشت شکوهمند به بازار گیم داشت

#ته_تغاری_نسل_هشتمی

٩٦/٠٧/٢٧
مروری گذرا بر برنامه‌های دولتی برای رفع بحران جنسی جامعه

خانه‌های عفاف... شاید، اگر، باید؟!

٩٦/٠٧/٢٧
بالاخره راه حل مشکلات و بحران‌های جنسی جوانان چیست؟

یک پایان اصغرفرهادی‌طور

٩٦/٠٧/٢٧
روایت‌هایی درباره ما و کاری که ورزش با ما می‌کند

قهرمانی را بچسب پهلوانی کیلویی چند؟

٩٦/٠٧/٢٧
درباره انیمه، هنر و صنعت بی نظیر و فراگیر ژاپنی‌ها

معجزه سامورایی‌ها

٩٦/٠٧/٢٧
پایان‌نامه

آمارگیری فرهنگی رفتاری!

٩٦/٠٧/٢٧
فتوچاپ

فتوچاپ 508

٩٦/٠٧/٢٧
جارچی

جارچی 508

٩٦/٠٧/٢٧
مینیمال

سینگل بازنشست منم!

٩٦/٠٧/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابوجارچی و زور پر زور

٩٦/٠٧/٢٧
ناصرخان آکتور سینما

از سلطان قلب‌ها تا اسب سردار!

٩٦/٠٧/٢٧
تبلیغات