پُر کار و پُر جایزه
نگاهی مختصر به کارنامه فعالیت حرفه‌ای نوید محمدزاده در سینما، تلویزیون و تئاتر

پُر کار و پُر جایزه

نویسنده : علیرضا گرانپایه

عمر سال‌های فعالیت او به یک دهه هم نمی‌رسد ولی آن‌قدر لحظات درخشان و فراز و فرود در کارهایش به چشم می‌خورد که دلمان نیامد به سبک تمام پرونده‌هایی که درباره سلبریتی‌ها نوشته‌ایم، مهمترین اتفاقات کارنامه کاری‌اش در یک خط زمانی

1382

جوان 17 ساله ایلامی به کرج آمد تا کار بازیگری خودش را زیر نظر محمد یعقوبی،‌ مهتاب نصیرپور، علی سلیمانی و امیر قنبری در موسسه هفت هنر این شهر آغاز کند.

 1386

روح ا... حجازی کارگردان جوان به همراه افشین هاشمی برای انتخاب بازیگر یکی از نقش‌های مکمل فیلم در میان ابرها، به تماشای تئاترهای تهران نشست. نوید محمدزاده یکی از انتخاب‌های آن‌ها بود. انتخابی که آن‌قدر در جلسات دورخوانی خوب ظاهر شد که یکی از نقش‌های پررنگ مکمل فیلم را برای خود کرد تا اولین تجربه بازیگری مقابل دوربین خود را رقم بزند. فیلمی با دستمزد 150 هزارتومان برای محمدزاده جوان!

  

1387

نوید محمدزاده در این سال با بازی در نمایش «ماه در آب» نوشته فارس باقری و کار محمد کوروش‌نیا به تئاتر حرفه‌ای راه پیدا کرد و برای بازی در این نمایش جایزه بازیگر مرد جشنواره استانی تهران را دریافت کرد. همین جایزه شروع حضور پررنگ او در تئاتر بود.

 1392

وقتی در حاشیه جشنواره سی و دوم فیلم فجر، همه از جوانی حرف می‌زدند که با اکثریت آرا، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره را کسب کرده است، نام نوید محمدزاده رای اولین بار در رسانه‌ها مطرح شد. او برای بازی در فیلم «عصبانی نیستم» درمیشیان، سیمرغ را دریافت کرده بود ولی چندساعت مانده به مراسم اختتامیه، حواشی پیرامون موضوع فیلم به یکباره داستان را برگرداند تا او و فیلمش از جشنواره کنار بروند و سیمرغ نصیب رضا عطاران شود. او در جمع خصوصی درباره این اتفاق گفته بود: «خوب شد به من جایزه ندادند، آن‌هایی که سیمرغ گرفته‌اند کجا هستند. هر موقع اراده کنم سیمرغ می‌گیرم.»

 1393 - 1392

قابل پیش‌بینی بود که پیشنهادهای سینمایی و تلویزیونی چندبرابر شود ولی نوید محمدزاده ترجیح داد بیشتر به تاتر مشغول باشد. او سال 92 و 93 تنها دو فیلم سیزده و آیدا را در کارنامه دارد. خب این تعداد فیلم برای جوانی که در اولین حضور جدی خود در یک فیلم سینمایی، سیمرغ گرفته است (البته قرار بود بگیرد!)، کمی عجیب نیست؟ البته او در همین دو سال 8 تئاتر مختلف را روی صحنه داشته است.

 1394

این سال برای نوید، شلوغ و البته پرجایزه بود. او به همراه سعید روستایی و فیلم «ابد و یک روز» به پدیده جشنواره سی و چهارم تبدیل شد تا بالاخره سیمرغ جشنواره را این بار برای نقش مکمل مرد دریافت کند. او تندیس زرین جشن حافظ را هم برای بازی در همین نقش دریافت کرد. محمدزاده دو فیلم موفق «خشم و هیاهو» و «لانتوری» را هم در همین سال بازی کرد که هر دوی آن‌ها مورد توجه مردم و منتقدان قرار گرفت.

1395

«بدون تاریخ بدون امضا» یک نقش مکمل مرد دیگر، یک جوان عاصی از طبقه ضعیف و دوباره سیمرغ بلورین جشنواره برای نوید محمدزاده در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر! او برای بازی در این نقش، توانست برای اولین بار، جایزه جشنواره ونیز را به یک بازیگر ایرانی برساند. او در همین جشنواره فیلم «خفه‌گی» فریدون جیرانی را هم داشت ولی خب به کلی فیلم مورد توجه داوران جشنواره قرار نگرفت.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
شگرد

چطور بدون اجازه در اینستاگرام تگ نشویم؟

٩٧/٠٧/٢٦
فتوچاپ

فتوچاپ 553

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

نانِ توریسم را آجر نکنید

٩٧/٠٧/٢٦
شاخ هفته

پیراهن پیچ اسکن گل‌گلی

٩٧/٠٧/٢٧
تلگجیم

تلگرام طلایی 553

٩٧/٠٧/٢٦
نگاهی به افزایش دوربین های موبایل و کاربردشان در عکاسی

#camera_phone

٩٧/٠٧/٢٦
آنتن

ای دودی که می­روی به حلقم ...

٩٧/٠٧/٢٦
یادداشت

دروغ فروشی

٩٧/٠٧/٢٦
پایان نامه

ما و این همه ورزش پنهانی

٩٧/٠٧/٢٦
کاروان پاراآسیایی کشورمان با مجموع 136 مدال، حسابی درخشید

خودباوری در حد تیم ملی

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

با آقای جابز آشنا شوید

٩٧/٠٧/٢٦
دو جریان خبری پرحاشیه که از توئیتر نشات گرفت

توییتر به مثابه بلندگوی سخنگو

٩٧/٠٧/٢٦
به بهانه محبوبیت فصل سوم سریال دلدادگان

جادوی آقای هادی

٩٧/٠٧/٢٧
5 قدم و چند نکته در مدیریت مصرف مواد غذایی

چطور مفید و به صرفه بخوریم؟

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

درباره رفتار غیرحرفه‌ای لیندا خانم کیانی

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

کنار قدم‌های جابر (قسمت سوم)

٩٧/٠٧/٢٧
جارچی

جارچی 553

٩٧/٠٧/٢٧
چهره هفته

چهره هفته 553

٩٧/٠٧/٢٦
این روزها نه تنها اینستاگرامرها و توئیتری‌ها رابطه دوستانه‌ای با هم ندارند که گاهی لشگرکشی هم می‌کنند

توئیت علیه پست

٩٧/٠٧/٢٧
یادداشت

توئیتر

٩٧/٠٧/٢٧