چگونه از کروم به فایرفاکس کوانتوم مهاجرت کنیم؟
شگرد

چگونه از کروم به فایرفاکس کوانتوم مهاجرت کنیم؟

نویسنده : مجتبی خطیب آستانه

هفته گذشته مرورگر فایرفاکس کوانتوم منتشر شد و قابلیت‌های جدید آن مثل اسکرین‌شات آسان‌تر، صفحه گرافیکی جذاب و سرعت بهتر آن، باعث شده بسیاری از کاربران دوباره به این مرورگر روی بیاورند.

اگر شما هم به دنبال ترک کروم و استفاده از فایرفاکس کوانتوم هستید، لازم نیست نگران اطلاعات موجود روی مرورگر قبلی خود باشید. در این مطلب، روش دریافت مستقیم تمامی Bookmarkها، گذرواژه‌های ذخیره شده، تاریخچه مرورگر و کوکی‌ها از کروم را به شما آموزش می‌دهیم.

وقتی فایرفاکس کوانتوم را نصب می‌کنید از شما می‌خواهد تا اطلاعات مختلف را از مرورگر قبلی خود انتقال دهید؛ اما اگر این گزینه را فعال نکردید یا حواستان نبوده، پس از مرحله نصب هم می‌توانید این کار را انجام دهید.

برای شروع باید بر روی نماد Library کلیک کنید و وارد Bookmarks شوید. سپس در پایین صفحه، بر روی گزینه Show All Bookmarks کلیک نمایید تا پنجره‌ Library باز شود. در پنجره باز شده بر روی Import and Backup که در بالای صفحه قرار دارد، کلیک و گزینه Import Data From Another Browser را انتخاب نمایید. در این کادر، می‌توانید مرورگری که از آن استفاده می‌کنید را انتخاب کنید تا تمامی اطلاعات‌تان، از آن مرورگر به فایرفاکس منتقل شود. سپس بر روی Next کلیک نمایید. در این مرحله مواردی که می‌خواهید از مرورگر قبلی خود بازیابی کنید را انتخاب کنید، که این موارد شامل Bookmarkها، گذرواژه‌های ذخیره شده، تاریخچه مرورگر و کوکی‌ها خواهد بود. در نهایت بر روی Next کلیک کنید. پس از پایان انتقال اطلاعات بر روی Finish کلیک نمایید تا کار تمام شود. اکنون تمامی اطلاعات مرورگر قبلی خود را در فایرفاکس کوانتوم در اختیار خواهید داشت.

اگر می‌خواهید اطلاعات نسخه گوشی و کامپیوتر خود را به هم متصل کنید می‌توانید به Menu> Options> Firefox Account رفته و به تنظیمات همگام سازی دسترسی پیدا کنید. البته برای همگام‌سازی داده‌های خود لازم است یک حساب فایرفاکس بسازید یا داشته باشید.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها