قبل از فروش گوشی آیفون‌ چه کنیم؟
شگرد

قبل از فروش گوشی آیفون‌ چه کنیم؟

نویسنده : مجتبی خطیب آستانه

هفته گذشته چند نکته پیش از فروش گوشی‌های اندرویدی را عنوان کردیم تا با خیال راحت گوشی را به خریدار بدهید و نگران لو رفتن اطلاعات شخصی‌تان نباشید. حال اقدامات لازم قبل از فروش گوشی‌های آیفون را برای‌تان شرح می‌دهیم.

برخلاف گوشی‌های اندرویدی که کارهای زیادی باید انجام می‌دادید، دارندگان گوشی‌های آیفون برای حذف تمام اطلاعات خود کار چندانی پیش‌رو ندارند. برای این که اطلاعات داخل آیفون‌تان را از دست ندهید، باید دیتا را به گوشی اپل دیگری منتقل کنید، برای این‌کار باید از گوشی‌تان بک‌آپ بگیرید که از طریق iCloud یا iTunes امکان پذیر است .

برای تهیه نسخه پشتیبان از طریق iCloud به اینترنت WiFi متصل شده و بهSettings> iCloud> Backup بروید. گزینه iCloud Backup را فعال و BackUp Now را انتخاب کنید. پس از اتمام عملیات نسخه پشتیبان، برای اطمینان از صحت کار بهSettings> iCloud> Storage> Manage Storage بروید و مطمئن شوید که نسخه پشتیبان شما در این‌جا قرار دارد.

برای تهیه نسخه پشتیبان از طریق iTunes، آیفون خود را به وسیله کابل به کامپیوترتان وصل کنید و از طریق برنامه آی‌تیونز از اطلاعات‌تان پشتیبان بگیرید.

پس از بک آپ گرفتن اکنون وقت ریست کردن کامل آیفون‌تان است. برای انجام دادن آن به Settings  بروید. وارد قسمت General و سپس Reset شوید. گزینه Erase All Content and Settings  را انتخاب کنید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر قصد مهاجرت به سیستم‌ عامل اندروید را دارید باید iMessage خود را فعال کنید تا هیچ پیامی را در گوشی جدید از دست ندهید.

نکته: این آموزش برای آیپد و آیپاد تاچ هم قابل استفاده است و مراحل کار در آن دستگاه‌ها با آیفون یکسان است.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها