بدها و خوب های کی روش
مروری بر بازیکنانی که همیشه مورد غضب سرمربی تیم ملی هستند و آن‌هایی که تحت هر شرایطی دعوت می‌شوند

بدها و خوب های کی روش

نویسنده : محمد رضا ناصری نژاد

در تمام سال‌های حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران بازیکنانی بوده‌اند که بعد از حضور مستمر و با داشتن عملکرد قابل قبول در تیم ملی به یکباره از پوشیدن پیراهن تیم ملی منع شده‌اند و بازیکنانی هم بوده‌اند که در هر شرایط و موقعیت بد، باز هم پای ثابت لیست تیم ملی کشورمان بوده‌اند. در این مطلب فهرست بدها و ‌خوب‌های کی‌روش را برایتان ردیف کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

بدها
1.سیدمهدی رحمتی
نفر اول فهرست سیاه کی‌روش در تیم ملی کسی نیست جز سیدمهدی رحمتی. او نه به دلیل مسائل فنی بلکه به دلیل تصمیمات احساسی و اختلافات شخصی از تیم ملی کنار گذاشته شد. رحمتی در روزهای اوج فوتبالی‌اش بود و در تمام بازی‌های ملی درون دروازده قرار داشت اما پس از اختلافات جزئی با کی‌روش با یک تصمیم احساسی از تیم ملی خداحافظی کرد که این خداحافظی مورد استقبال کی‌روش قرار گرفت. بعدها رحمتی دوباره برای پوشیدن پیراهن تیم ملی ابراز تمایل کرد اما کی‌روش هرگز او را به تیم ملی دعوت نکرد.
2. هادی عقیلی
قضیه هادی عقیلی بی شباهت به مهدی رحمتی نیست. او هم بعد از انجام شصت و نه بازی ملی وقتی که اسمش را در فهرست نهایی بازی ایران و لبنان ندید با حالت قهر اردوی تیم ملی را ترک کرد و با انجام مصاحبه‌هایی به انتقاد از تصمیمات کادرفنی تیم ملی پرداخت. همین خروج بی‌ اجازه و مصاحبه‌های تند باعث شد که او هیچ‌وقت دوباره به تیم ملی دعوت نشود و به سرنوشت هم باشگاهی‌ قدیمی‌اش در سپاهان یعنی مهدی رحمتی دچار شود. مسیری که البته برای او هزینه سنگین‌تری را هم در برداشت و زمینه های خداحافظی او از فوتبال را فراهم کرد.
3. محمدرضا خلعتبری
محمدرضا خلعتبری در تیم ملی می‌درخشید و گل‌های حیات بخشی را به ثمر می‌رساند اما به یکباره اسمش از فهرست تیم ملی خط خورد. هیچ‌وقت دلیل اصلی عدم دعوت خلعتبری به طور واضح مشخص نشد. برخی‌ها اعلام کردند که خلعتبری در چند مسابقه آخر برخی دستورات سرمربی پرتغالی تیم را اجرا نمی‌کرده که همین کم‌کاری‌ها باعث شده او در فهرست سیاه کی‌روش قرار بگیرد. حتی در برخی خبرگزاری‌ها بیان شده بود که عدم دعوت او ربطی به مسائل فنی نداشته و ردپای برخی مسائل انضباطی و اخلاقی درمیان بوده است.
خوب‌ها
1. اشکان دژاگه
اشکان دژاگه یکی از اولین و بهترین کشف‌های دورگه ایرانی-آلمانی تیم ملی توسط کی‌روش بود که سابقه حضور در تیم ولفسبوگ، هرتابلین و فولام را داشت اما او هم به سرنوشت بیشتر دورگه‌های تیم ملی دچار شد و به جای پیشرفت در تیم‌های باشگاهی به سمت تیم‌های حوزه خلیج فارس کشیده شد. یک فصل است که هیچ تیم باشگاهی دژاگه را به خدمت نگرفته و حتما این بازی نکردن‌ها روی بازی او تاثیر گذاشته اما او باز هم به اردوی تیم ملی فوتبال دعوت می‌شود!
2. مسعود شجاعی 
مسعود شجاعی از آن دسته بازیکنانی است که فراز و نشیب فوتبالی زیادی دارد. او در یک بازی ستاره میدان لقب می‌گیرد و در بازی دیگر کاندیدای اولین تعویض به خاطر عملکرد ضعیفش است. اما او در تمام این حالات به تیم ملی دعوت می‌شد و مهره مورد علاقه کارلوس کی‌روش به حساب می‌‌‌آمد. البته شجاعی چند ماهی را به خاطر برخی مسائل سیاسی از تیم ملی دور بود که اعلام شد او دیگر مشکلی برای حضور در تیم ملی ندارد و دوباره می‌تواند به تیم ملی دعوت شود.
3. سعید عزت‌اللهی 
آمار بازی‌های سعید عزت‌اللهی در تیم‌های باشگاهی و ملی‌اش جالب است. او از سال 2014 لژیونر شده و برای چهار باشگاه 28 بازی انجام داده و از همان سال اول لژیونر شدنش هم 21 بار پیراهن تیم ملی را بر تن کرده است. در تمام این سال‌ها بازیکنان باتجربه‌تر و مفیدتری در پست او می‌توانستند به تیم ملی دعوت شوند اما کی‌روش به او اعتقاد عجیبی دارد. او در بازی اول جام جهانی هم به خاطر حرکت غیرورزشی‌اش در بازی با کره جنوبی محروم است اما همان‌طور که در تیم ملی به پسر کی‌روش معروف شده، مطمئنا یکی از مسافران قطعی جام جهانی 2018 روسیه است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
پایان نامه

پذیرایی به سبک دولتی

٩٧/٠٦/٢٢
خواندنی‌هایی جالب درباره مسابقات والیبال قهرمانی جهان که امید زیادی به درخشش تیم‌ملی کشورمان داریم

در آرزوی رتبه‌ای بهتر از ششمی

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

برای چه گریه می‌کنیم؟

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

هر کسی کو دور ماند از اصل خویش

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

این برهه حساس کنونی

٩٧/٠٦/٢٢
جارچی

جارچی 549

٩٧/٠٦/٢٢
ساختنیجات

پاک‌کردن رد پای نوشیدنی‌ از روی میز!

٩٧/٠٦/٢٢
فتوچاپ

فتوچاپ 549

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

بعضی خواب‌ها معطرند

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

اصیل و مهربان همچون قشم

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

داریم با حسین حسین پیر می‌شویم

٩٧/٠٦/٢٢
درباره آلبوم «ابراهیم» و موجی که بــــه راه اندخت

پیچیده مثل محسن چاوشی

٩٧/٠٦/٢٢
به بهانه 21 شهریور روز ملی سینما درباره دردسرهایی که سینمای ایران دارد

این سینمای پرچالش

٩٧/٠٦/٢٢
دات کام

باکیفیت گوش کنید

٩٧/٠٦/٢٢
یک چهارم تیم‌های لیگ برتری از سرمربیان خارجی روی نیمکت خود بهره می‌برند

واردات به درد بخور

٩٧/٠٦/٢٢
تلگجیم

تلگجیم طلایی 549

٩٧/٠٦/٢٢
جدی ترین رقیب بازی فیفا با گرافیکی بی نظیر به بازار آمد

#PES2019

٩٧/٠٦/٢٢
شروع محرم یعنی شروع دو ماه با معجونی از حال خوب، شور، شعور، خاطرات، نوستالژی‌ها، نقدها و...

روضه‌های ناتمام

٩٧/٠٦/٢٢
یادداشت

فصل محرم به روایت کتاب‌ها

٩٧/٠٦/٢٢
جانونی

ایرانیزه کردن چای چینی در استکان کمر باریک

٩٧/٠٦/٢٢