بدها و خوب های کی روش
مروری بر بازیکنانی که همیشه مورد غضب سرمربی تیم ملی هستند و آن‌هایی که تحت هر شرایطی دعوت می‌شوند

بدها و خوب های کی روش

نویسنده : محمد رضا ناصری نژاد

در تمام سال‌های حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران بازیکنانی بوده‌اند که بعد از حضور مستمر و با داشتن عملکرد قابل قبول در تیم ملی به یکباره از پوشیدن پیراهن تیم ملی منع شده‌اند و بازیکنانی هم بوده‌اند که در هر شرایط و موقعیت بد، باز هم پای ثابت لیست تیم ملی کشورمان بوده‌اند. در این مطلب فهرست بدها و ‌خوب‌های کی‌روش را برایتان ردیف کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

بدها
1.سیدمهدی رحمتی
نفر اول فهرست سیاه کی‌روش در تیم ملی کسی نیست جز سیدمهدی رحمتی. او نه به دلیل مسائل فنی بلکه به دلیل تصمیمات احساسی و اختلافات شخصی از تیم ملی کنار گذاشته شد. رحمتی در روزهای اوج فوتبالی‌اش بود و در تمام بازی‌های ملی درون دروازده قرار داشت اما پس از اختلافات جزئی با کی‌روش با یک تصمیم احساسی از تیم ملی خداحافظی کرد که این خداحافظی مورد استقبال کی‌روش قرار گرفت. بعدها رحمتی دوباره برای پوشیدن پیراهن تیم ملی ابراز تمایل کرد اما کی‌روش هرگز او را به تیم ملی دعوت نکرد.
2. هادی عقیلی
قضیه هادی عقیلی بی شباهت به مهدی رحمتی نیست. او هم بعد از انجام شصت و نه بازی ملی وقتی که اسمش را در فهرست نهایی بازی ایران و لبنان ندید با حالت قهر اردوی تیم ملی را ترک کرد و با انجام مصاحبه‌هایی به انتقاد از تصمیمات کادرفنی تیم ملی پرداخت. همین خروج بی‌ اجازه و مصاحبه‌های تند باعث شد که او هیچ‌وقت دوباره به تیم ملی دعوت نشود و به سرنوشت هم باشگاهی‌ قدیمی‌اش در سپاهان یعنی مهدی رحمتی دچار شود. مسیری که البته برای او هزینه سنگین‌تری را هم در برداشت و زمینه های خداحافظی او از فوتبال را فراهم کرد.
3. محمدرضا خلعتبری
محمدرضا خلعتبری در تیم ملی می‌درخشید و گل‌های حیات بخشی را به ثمر می‌رساند اما به یکباره اسمش از فهرست تیم ملی خط خورد. هیچ‌وقت دلیل اصلی عدم دعوت خلعتبری به طور واضح مشخص نشد. برخی‌ها اعلام کردند که خلعتبری در چند مسابقه آخر برخی دستورات سرمربی پرتغالی تیم را اجرا نمی‌کرده که همین کم‌کاری‌ها باعث شده او در فهرست سیاه کی‌روش قرار بگیرد. حتی در برخی خبرگزاری‌ها بیان شده بود که عدم دعوت او ربطی به مسائل فنی نداشته و ردپای برخی مسائل انضباطی و اخلاقی درمیان بوده است.
خوب‌ها
1. اشکان دژاگه
اشکان دژاگه یکی از اولین و بهترین کشف‌های دورگه ایرانی-آلمانی تیم ملی توسط کی‌روش بود که سابقه حضور در تیم ولفسبوگ، هرتابلین و فولام را داشت اما او هم به سرنوشت بیشتر دورگه‌های تیم ملی دچار شد و به جای پیشرفت در تیم‌های باشگاهی به سمت تیم‌های حوزه خلیج فارس کشیده شد. یک فصل است که هیچ تیم باشگاهی دژاگه را به خدمت نگرفته و حتما این بازی نکردن‌ها روی بازی او تاثیر گذاشته اما او باز هم به اردوی تیم ملی فوتبال دعوت می‌شود!
2. مسعود شجاعی 
مسعود شجاعی از آن دسته بازیکنانی است که فراز و نشیب فوتبالی زیادی دارد. او در یک بازی ستاره میدان لقب می‌گیرد و در بازی دیگر کاندیدای اولین تعویض به خاطر عملکرد ضعیفش است. اما او در تمام این حالات به تیم ملی دعوت می‌شد و مهره مورد علاقه کارلوس کی‌روش به حساب می‌‌‌آمد. البته شجاعی چند ماهی را به خاطر برخی مسائل سیاسی از تیم ملی دور بود که اعلام شد او دیگر مشکلی برای حضور در تیم ملی ندارد و دوباره می‌تواند به تیم ملی دعوت شود.
3. سعید عزت‌اللهی 
آمار بازی‌های سعید عزت‌اللهی در تیم‌های باشگاهی و ملی‌اش جالب است. او از سال 2014 لژیونر شده و برای چهار باشگاه 28 بازی انجام داده و از همان سال اول لژیونر شدنش هم 21 بار پیراهن تیم ملی را بر تن کرده است. در تمام این سال‌ها بازیکنان باتجربه‌تر و مفیدتری در پست او می‌توانستند به تیم ملی دعوت شوند اما کی‌روش به او اعتقاد عجیبی دارد. او در بازی اول جام جهانی هم به خاطر حرکت غیرورزشی‌اش در بازی با کره جنوبی محروم است اما همان‌طور که در تیم ملی به پسر کی‌روش معروف شده، مطمئنا یکی از مسافران قطعی جام جهانی 2018 روسیه است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

سر‌پل‌ذهاب با «ذال» نوشته می‌شود، نه با «ز» زلزله

٩٦/٠٨/٢٥
تلگجیم

تلگجیم 512

٩٦/٠٨/٢٥
فتوچاپ

فتوچاپ 512

٩٦/٠٨/٢٥
یادداشت

خدمت خالصانه

٩٦/٠٨/٢٥
درباره حضور پرتعداد بازیگران در جایگاه اجرا، به بهانه عبدی‌شو

پا تو کفش من نکن!

٩٦/٠٨/٢٥
پایان نامه

مثلا ما همه مقصریم ...

٩٦/٠٨/٢٥
آنتن

جیم بدون نمک!

٩٦/٠٨/٢٥
روایت‌هایی درباره خرده رفتارهای ما در مقایسه با سبک زندگی پیامبر (ص) و امامان‌ معصوم‌مان(ع)

پدران ما و ما

٩٦/٠٨/٢٥
جارچی

جارچی 512

٩٦/٠٨/٢٥
درباره جایزه‌های ادبی و کتاب سال ایران به بهانه برگزاری اولین دوره جایزه احمد محمود

قلم های مطلا

٩٦/٠٨/٢٥
چهره هفته

سوشا در جستجوي پاتريك

٩٦/٠٨/٢٥
یادداشت

اندر حکمت قیمه و ماست!

٩٦/٠٨/٢٥
حکایت هفته

اندر حکایت مریدان و دقت کردن

٩٦/٠٨/٢٥
شگرد

قبل از فروش گوشی آیفون‌ چه کنیم؟

٩٦/٠٨/٢٥
کافه جهان نما

اراک، دیاری در مسیر جاده ابریشم...

٩٦/٠٨/٢٥
گفت‌و‌گو با حجت الاسلام واعظ موسوی درباره سحر و جادو

سحر و جادو دکان است

٩٦/٠٨/٢٥
مهدی برادران رئیس هیئت فوتبال استان خراسان در گفت و گو با جیم خبر داد

به دنبال حذف ورزشگاه ثامن نیستیم

٩٦/٠٨/٢٥
ذهن زیبا

ذهن زیبا 512

٩٦/٠٨/٢٤
دات کام

ساوند کلاود؛ غنیمتی برای موزیک دوستان

٩٦/٠٨/٢٥
درباره تکنولوژی های پیشرفته و بستر فضای مجازی که می تواند در حوادث غیرمترقبه به کمک مردم بیاید

#تکنولوژی_غیرمترقبه

٩٦/٠٨/٢٥
تبلیغات