آمارگیری فرهنگی رفتاری!
پایان‌نامه

آمارگیری فرهنگی رفتاری!

نویسنده : سعید برند

یک سالی بود که آمارگیری نشده بودیم و به شدت نگران بیکاری مرکز آمار ایران بودیم که شنیدیم قرار است طرح آمارگیری فرهنگ رفتاری خانوار در سراسر کشور با انتخاب تعدادی خانواده به عنوان نمونه برگزار شود. البته این خانواده‌‌های نمونه به معنای خانواده نمونه نیست بلکه در اینجا مراد همان خانواده نمونه به جهت انجام آزمایش است. اما از آنجا که ممکن است هر آینه یکی از ما به عنوان «خانواده نمونه» انتخاب شود، عقل سلیم حکم می‌‌کند که باید همه ما آمادگی لازم را برای شرکت در این طرح داشته باشیم، لذا بنده قبول زحمت کردم و یکسری سوال آماده کردم که بد نیست روزی دو مرتبه قبل و بعد از غذا به آن‌‌ها پاسخ دهید. دقت کنید که پر یا خالی بودن معده تاثیر مستقیمی بر جواب‌‌ها خواهد داشت.

سوال اول: یک سطل ماست 7 درصد پالم‌‌دار نشاسته‌‌ای خریده‌‌اید، ماست‌‌های آغشته به سر سطل را چه می‌‌کنید؟ الف) می‌‌لیسم. ب) انگشت سبابه را به شکل چنگک در آورده و پاک می‌‌کنم. ج) نسبت به آن بی‌‌تفاوتم. د) قبل از من پدرم دخلش را آورده است.

سوال دوم: در آخرین مهمانی خانوادگی چه حجمی از غذا را بیرون ریخته‌‌اید؟ الف) زیاد. ب) دقت نکردم حواسم به چاخان‌‌های جاری/باجناقم بود. ج) دعوت‌‌مون کرده بودن وسایل جدید خونه‌‌شون رو نشون‌‌مون بدن، شامی در کار نبود. د) فامیل ما همه با هم قهرن اصلا مهمونی نمی‌‌گیریم.

سوال سوم: چقدر از درآمد خود را خرج تفریح و سرگرمی سالم می‌‌کنید؟ الف) کم. ب) از وقتی قلیون‌‌ها رو جمع کردن دیگه تفریح و سرگرمی سالم نداریم، بیشتر پس‌انداز می‌‌کنیم. ج) بابامون می‌‌گه هم سن ما بوده خرج چهار نفر رو درمی‌‌آورده به‌‌ جای این قرتی بازی‌‌ها بچسبم به کار. د) تفریح ما همون لیسیدن سر سطل ماست بود. ه) ملت جواب ندید اینا می‌‌خوان مظنه دست‌‌شون بیاد اینترنت رو گرون کنن.

سوال چهارم: در خانوار شما میزان صمیمت اعضا چقدر است؟ الف) در حد «رسیدی زنگ بزن». ب) در حد «شام نخوردی تو یخچاله». ج) در حد «حالا بیا بشین بعدا جمع می‌‌کنی». د) بابامون فقط شب واریز یارانه‌‌ها پی به نقاط مثبت وجود ما می‌‌بره و مهربون میشه.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها