ما و هندوانه‌هایمان!
آنتن

ما و هندوانه‌هایمان!

نویسنده : امیر سعید صبا

سلام بر جیم خوانان عزیز. اصولا توانایی و مهارت‌های جیم‌نویسان در برخی چیزها برابر و در برخی چیزها نابرابر است. مثلا توانایی و مهارت ما در لمباندن بسیار برابر و در حد مرگ است، طوری که وقتی قابلمه ماکارونی روی میز ناهارخوری گذاشته می‌شود فقط 3 ممیز 4 صدم ثانیه طول می‌کشد که همه محتویاتش شامل ماکارونی، سویا، سیب‌زمینی و باز هم سویا خورده که چه عرض کنم، بلعیده می‌شود و سر هیچکدام‌مان نیز کلاه نمی‌رود و جملگی به یک اندازه سیر می‌شویم!

اما خوب طبیعی است که به حکم انسان بودن مهارت‌های ما در برخی چیزها نابرابر باشد. مثلا در بین جیم‌نویسان فردی را داریم که چشم بسته پارک دوبل می‌کند و خودرو را داخل جوی آب می‌اندازد ولی در عین حال باز هم در بین جیم‌نویسان فردی را داریم که مثل آب خوردن پارک دوبل می‌کند بدون این که خودرو داخل جوی آب بیفتد، فقط باید خسارت شکسته شدن کله چراغ جلوی خودروی عقبی و رنگ پریدگی گلگیر عقب خودروی جلویی را بپردازد.

اما از دیگر مهارت‌های نابرابر ما، می‌توان به مهارت‌های دستی اشاره کرد. مثلا صفحه‌آرای جیم از آن افرادی است که می‌تواند با یک دست چندین هندوانه را بردارد، او اکنون به غیر از کار خطیر صفحه‌آرایی، در حرکتی محیرالعقول این ترم 24 واحد درسی نیز برداشته است، او علاوه بر دانشگاه اکنون ترم سوم نقاشی هم هست و البته در کنار همه این گرفتاری‌ها و گرفتاری‌های ریز و درشت زندگی، باشگاه بدنسازی هم می‌رود! حالا مهم نیست که کلا صفحه‌آرایی جیم را سمبل کرده، هیچکدام از کلاس‌های دانشگاه را نرفته، شهریه باشگاه بدنسازی را داده و فقط یک بار رفته از آب سردکن باشگاه آب خورده و فقط دائم برای خودش نقاشی می‌کند، بلکه مهم این است که ثابت کرده می‌تواند با یک دست چند هنداونه را بردارد، بر خلاف مدیر اجرایی که با یک دست حداکثر بتواند دو تا از این طالبی کوچولوها بردارد! چرا که گرفتن مطالب از جیم‌نویسان بد قول به دبیر جیم و گرفتن حقوق جیم‌نویسان از دبیر بی‌پول جیم نباید کار بسیار سختی باشد، حالا این وسط تعمیر شوفاژ، آب کردن برفک یخچال، ایزوگام کردن سقف، عوض کردن سرامیک آشپزخانه و نصب و راه‌اندازی کامپیوتری جیم نیز به عنوان تفریح و دست گرمی به لیست کارهای مدیر اجرایی اضافه شده است که در مجموع می‌توان گفت از پس بلند کردن طالبی‌ها سر بلند بیرون آمده و به نسبت جای شکرش باقی‌است، چون ما در جیم، جیم‌نویسی داریم که با دو تا دست و دو تا پا حتی یک دانه نارنگی هم نمی‌تواند بردارد! یعنی وژدانن مشغول‌الذمه‌اید اگر پایان‌نامه‌نویس در ذهن‌تان آمده باشد!

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها