امان از جیم‌نویسان پاییزی!
آنتن

امان از جیم‌نویسان پاییزی!

نویسنده : امیر سعید صبا

سلام بر جیم‌خوانان عزیز. باور بفرمایید اگر ما یک روزی در این ممکلت برای خودمان کسی شدیم و سری در سرها در آوردیم و صاحب مسند و مسئولیت شدیم، حتما و حتما در یک روز سخت کاری یک نامه به خودمان می‌نویسیم و همان جا جناب محترم «پاییز» را از فصول سال عزل می‌کنیم و کلا ارنج سال را تغییر می‌دهیم و تقویم را 3 فصله می‌بندیم.

حالا نه این که ما با این طفلک پاییز مشکل خاصی داشته باشیم، چرا که این بینوا فصل، جز آنفلونزای اواسط آبان دردسر دیگری برای ما ندارد، اما چه کنیم از دست این بی‌جنبه‌های پاییزی!

در این یکی دو هفته‌ای که پاییز بساطش را آورده و پهن کرده حس و حال برخی از جیم‌نویسان هم به کلی تغییر کرده و به قول خودشان پاییزی شده‌اند.  

به طرف می‌گوییم «وَخِز برو اُوَر» یعنی برو آن سمت بنشین که سریع به چاک قبایش برمی‌خورد و با پن من سیبیل می‌زند زیر گریه که «آه ای پادشه فصل‌ها این چنین مرا به کنج عزلت می‌کشانند، بگذار سر بر شانه ابر نمناکت بگذارم و دلی سیر بر مزارعی که زیر کشت شلغم رفته است همچون باران‌های بیابانت بگریم و خالی‌تر از خالی شوم و همچون شب‌های بلندت به خوابی عمیق روم تا این رو سیاهی را نبینم»

باز صد رحمت به این، اون یکی را بگو که مدیر اجرایی بخت برگشته با وی تماس حاصل نموده و گفته: «مطلبت کو بِرار؟» که وی نتوانسته بغضش را نگه دارد و همان جا ترکیده و گفته: «تو دیگه ما رو نمی‌خوای، این از صدات مشخصه، این همه اصرار و حقارت، واسه چی وقتی که چشای تو به مطلب یکی دیگه کرده عادت، برو دیگه صدام نکن، مدیرانه نیگام نکن، من می‌دونم مطلب من به دست تو نمی‌رسه، ای خدا این ماجرا پس کی به آخر می‌رسه؟»

می‌گویند بعد از این تماس و سرودن این قطعه ادبی از سوی همکار ما هنوز از رضا صادقی خواننده مورد علاقه این جیم‌نویس پاییزی اطلاع دقیقی در دسترس نیست، آخرین بار وی در ساحل عاج در حالی که سرش را به عاج فیلی می‌کوبیده دیده شده است!

خلاصه این که امیدواریم این دو ماه و چند روز دیگر از پاییز هم به سرعت تمام شود و گرنه بنده می‌مانم و یک عده جیم‌نویس پاییزی!   

نظرات کاربران
کد امنیتی