حس و حال جیمی‌ها در اول مهر!
آنتن

حس و حال جیمی‌ها در اول مهر!

نویسنده : امیر سعید صبا

سلام بر جیم‌خوانان عزیز. خرسندم که به عرض شما برسانم که طبق یک سنت دیرینه، معمولا هر ساله هم‌زمان با فرا رسیدن اول مهر ماه، ماه مهرورزی و شروع سال تحصیلی، شور و حال وصف‌ ناشدنی و حس و حال عجیبی در میان جیم‌نویسان برپا نمی‌شود و شکل نمی‌گیرد و جیم‌نویسان کاملا مثل یک روز عادی با اول مهر برخورد می‌کنند، باشد که درس عبرتی باشد برای آن‌که این‌قدر خودش را نگیرد و باحالی و بامعرفتی را از اول فروردین و حتی اول تیر یاد بگیرد!

اما جنس بی‌محلی جیم‌نویسان به اول مهر با یکدیگر متفاوت است. چرا که یک عده از جیم‌نویسان بعد از گرفتن سیکل هم دیگر تحصیلات خود را ادامه نداده‌اند و اکنون نه محصل هستند و نه دانشجو لذا اول مهر با 18 اردیبهشت و 27 مرداد و 11 اسفند برایشان فرقی ندارد. شنیده‌ها حاکی‌است این عده حتی متوجه تغییر آب و هوا هم در این روزهای یاد شده نمی‌شوند و تنها روزهایی که شور و حال وصف ناشدنی و حس و حال عجیبی پیدا می‌کنند، روزهایی است که دبیر جیم شیرفلکه پرداخت‌ها را شل می‌کند و چشم‌شان به یک آب باریکه می‌افتد.

اما دسته دیگر که دانشجو هستند نیز اول مهر برایشان رنگ و بویی ندارد، چرا که ما از آن دانشجوهاش نیستیم که اول مهر شاد و خندان و بعضا چست و چابک پاشیم بریم دانشگاه و آیین هم‌کلاسی سلام را به جا آوریم، دفتر 100 برگ تهیه کنیم و به فکر خوش‌خط‌نویسی جزوه‌هایمان باشیم! ما خیلی همت کنیم نهایتا اواسط مهرماه کمی حس و حال تحصیل و کسب علم و معرفت پیدا می‌کنیم و سری به دانشگاه می‌زنیم، هدف اصلی نیز این است که خودمان را به استاد نشان دهیم تا آخر ترم که التماسش می‌کنیم 9 و نیم را 10 رد کند، حداقل ما را به چهره بشناسد!

اما دسته سوم جیم‌نویسان خانم هستند که برای آن‌ها هم اول مهر هیچ نکته هیجان‌انگیزی ندارد، چرا که سال تحصیلی عموما برای آن‌ها هیچ وقت تمام نمی‌شود که بخواهد شروع شود! این دسته از ابتدای مرداد هم‌زمان با پایان امتحانات پایان ترم قبل، شروع کرده‌اند به پیش مطالعه دروس دانشگاهی. این‌ها همان‌هایی هستند که روز دوم مهر از استاد می‌پرسند: استاد میان ترم رو کی می‌گیرید؟

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

در باب چیستی و چرایی شاخ

٩٧/٠٤/٢٤
یادداشت

از قضا سرکنگبین صفرا نیفزاید لطفا!

٩٧/٠٤/٢٤
پایان نامه

مفاهیم ارزنده پراید

٩٧/٠٤/٢٤
شاخ هفته

سقوط یک امپراطوری

٩٧/٠٤/٢٤
یادداشت

رقص بی سلیقگی

٩٧/٠٤/٢٣
یادداشت

خطر وارونگی، احتیاط کنید

٩٧/٠٤/٢٣
آنتن

معمای چونگ

٩٧/٠٤/٢٣
فتوچاپ

فتوچاپ 543

٩٧/٠٤/٢٨
تلگجیم

تلگرام طلایی 543

٩٧/٠٤/٢٨
شگرد

اگر شما هم پسوردها را حفظ نمی‌کنید...

٩٧/٠٤/٢٨
مینیمال

#گربه_ها

٩٧/٠٤/٢٨
انواع و اقسام مزاحمت هایی که هر روز در اینترنت با آن سر و کار داریم

#مگس_های_اینترنتی

٩٧/٠٤/٢٨
ْآنتن

بازگشت به خانه پدری

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

رابطه علی مطهری و رفع فیلتر توئیتر

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

زنان علیه زنان

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

برای هشتمین شگفتی دنیا

٩٧/٠٤/٢٨
دات کام

PUBG قاتل حرفه‌ای زمان

٩٧/٠٤/٢٨
پایان نامه

ماجرای ساعت 13

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

افسردگیِ بعد از جام جهانی

٩٧/٠٤/٢٨
شاخ هفته

خط مستقیمی به بهشت لطفا

٩٧/٠٤/٢٨