#سوپراستار_بازی ها
محبوب ترین کاراکترهای تاریخ بازی های ویدئویی را بشناسید

#سوپراستار_بازی ها

نویسنده : مریم شیعه زاده

ستاره‌ها فقط در دنیای فوتبال یا روی پرده سینما ظاهر نمی‌شوند. گاهی ستاره‌ها در لایه‌های ذهن یک انسان خلق می‌شوند و با دستان او هویت می‌گیرند و شناخته می‌شوند. این ویژگی مشترک تمام ستاره‌های دنیای بازی‌های ویدیوئی است! ستاره‌هایی که طرفدار دارند و هر کدام از آن‌ها چندین و چند صفحه معرفی در فضای مجازی و شما می‌توانید از کودکی تا همین امروزشان را بخوانید و یا حتی ببینید. شخصیت‌هایی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید، تنها ستاره‌های محبوب دنیای گیم نیستند، این‌ها بخشی از محبوب‌ترین‌ها هستند!

ستاره‌های بازی‌های بزن بزن‌

 جین دویل: جین محبوب‌ترین شخصیت در بازی TEKKEN بود تا زمانی که ورژن شیطانی‌اش به بازی اضافه شد. سرگذشت جین نقش زیادی در محبوبیت او دارد. از هم پیمانی پدرش با شیطان گرفته تا کشته شدن مادرش و در نهایت سوء قصد پدربزرگش و تلاشش برای کشتن جین. جین پس از شلیک پدربزرگش، هیهاچی میشیما (یکی دیگر از شخصیت‌های این بازی)؛ ناگهان ژن شیطانی‌اش فعال می‌شود و با شکل و شمایلی جدید دوباره زنده می‌شود. قدرت اصلی جین پرواز کردن و اشعه قرمز رنگی است که از چشمانش ساطع می‌شود.

 ساب زیرو: مرد یخی بازی Mortal Kombat است که می‌تواند در کسری از ثانیه هر جنبنده‌ای را تبدیل به یخ کند. یک نینجا که علاوه بر حرکات رزمی، از دمای بدن پایینی برخوردار است و همین باعث شده تا قابلیت‌های زیادی داشته باشد. او یک رقیب دیرینه به اسم اسکورپین دارد که رقابت این دو، باعث محبوبیت بیشترشان شده است. او در جوانی مغرور و گوشه‌گیر بوده که گذشت زمان او را به فردی اجتماعی با مهارت‌های رزمی بالا تبدیل می‌کند.  

 کارل جانسون: کارل جانسون همان شخصیت محبوب «اتومبیل دزدی بزرگ» یا همان GTA خودمان است. همان شخصیتی که او را با نام CJ می‌شناسیم و با انجام ماموریت‌هایش سعی داشت باند قدیمی‌شان را دوباره دور هم جمع کند تا از قاتل مادرش انتقام بگیرد. او می‌توانست به عابران پیاده حمله کند، ماشین بدزدد، دوچرخه سواری کند، به رستوران برود و خلاصه کاملا آزادانه در شهر مجازی پرسه بزند. هرج و مرج‌های پی‌درپی و بی‌پایان CJ باعث شده بود تا طرفداران زیادی داشته باشد.

ستاره‌های‌ بازی‌های بکش بکش‌

 فرمانده شپرد: او در Mass Effect یک فرمانده تمام عیار است که آرامش زندگی‌اش را فدای همه موجودات کهکشان کرده است. بازی در چیزی حدود 200 سال آینده جریان دارد و عده‌ای می‌خواهند به برخی حیات یا نژاد‌ها آسیب بزنند و فرمانده و سربازانش سعی می‌کنند تا صلح را برقرار کنند و جلوی آن‌ها بایستند.

 مارکوس فنیکس: یکی از ستاره‌های بی‌چون و چرای کنسول ایکس باکس است. او در بازی Gears of War به خاطر کوتاهی در انجام وظایفش به زندان می‌افتد. کمی بعد به‌خاطر نبرد انسان‌ها با لوکاست از زندان آزاد می‌شود تا او هم در کنار دوستان قدیمی‌اش بجنگد. شخصیت جدی و مصمم مارکوس او را به چهره‌ای مقتدر تبدیل کرده بود تا جایی‌که علاقه او به آنیا، شخصیت عاطفی او را نیز نمایان می‌کند. روی هم رفته مارکوس یک قهرمان نوظهور آمریکایی است که دیالوگ‌های عامیانه و توام با طنزش، از او یک قهرمان مردمی ساخته است.

 مامور 47: آرام و شیک‌پوش! او نه نام دارد و نه کسی می‌داند اهل کجاست. بسیار سنجیده عمل می‌کند و هیچ‌وقت دوست یا خانواده‌ای ندارد. تنها زندگی می‌کند و چهره‌ای خشن و مصمم دارد. همیشه سعی می‌کند لباسش تمیز و مرتب باشد، حتی زمانی‌که برای حلق آویز کردن و کشتن می‌رود! یک کار کشته تمام عیار که ممکن است یک بار در لباس پیش خدمت ظاهر شود و بار دیگر در لباس یک نظامی! از شخصیت‌های اصلی بازی هیتمن است، به معنای «آدمکشی مزدور»! البته زمانی که هیتمن در اوج بود بازی مکس‌پین هم رقیب جدی او محسوب می‌شد، در حقیقت کسانی که دنبال کشتار آرام بودند هیتمن بازی می‌کردند و دوستداران جنب‌وجوش بیشتر طرفدار مکس‌پین بودند.

شخصیت‌های خاطره‌انگیز


 کراش: چه کسی است که این روباه نارنجی رنگ دوست داشتنی را به یاد نداشته باشد؟ ساختار طنز این بازی در کنار گرافیک بسیار خوبش، باعث شد تا کرش بیشتر و بیشتر شناخته شود. او در بازی مهارت‌ کسب می‌کند و با خوردن سیب جان بیشتری می‌گیرد.

 سونیک: یک خارپشت آبی با کفش‌های قرمز که چشمان درشت و تیله‌ای و دستکش‌های سفید داشت. سونیک سرعت بی‌نظیری داشت که همراه با او در مکان‌های متفاوت دویدیم و زمانی‌که هفت سنگ را در اختیار داشت، سرعتش مثل نور بود. او یکی از شخصیت‌هایی بود که توانست برای مدت زمانی، جای ماریو را در دل‌ها بگیرد و در صدر محبوب‌ترین‌ بازی‌های ویدیوئی قرار بگیرد تا تنها برگ برنده سگا محسوب شود.

 ماریو: لوله‌کش(!) دوست داشتنی که از او به عنوان نام‌آورترین شخصیت بازی‌های ویدیوئی یاد می‌کنند. ماریو در سرزمینی پادشاهی قارچ سعی می‌کرد تا پرنسس پیچ را از دست باوزر نجات دهد. این سمبل شانس از زمان تولدش تا به حال در بیش از 200 بازی ویدیوئی نقش داشته و حسابی معروف است!

 هرکول: بازی ویدویی هرکول را شاید به‌خاطر داشته باشید. بازی خاطره‌انگیزی که در آن هرکول زیر نظر آدمی با پایین تنه بز و شاخ‌های کوچک (فیل)، آموزش می‌دید تا ثابت کند لیاقت رسیدن به کوه خدایان را دارد. هرکول پسر زئوس و هرا است که هادس (فرمانروای مردگان و جهان زیر زمین) ابتدا او را از خانواده‌اش جدا کرد و سپس بر سر راه او تیتان‌های غول پیکری (چیزی شبیه به هیولاهای عجیب و غریب) می‌فرستاد، تا نتواند دوباره به دنیای خدایان بازگردد.

 پک من: کاراکتر زرد رنگ همیشه گرسنه که همیشه مشغول خوردن دانه‌هاست. پک من به دالان‌های پیچ در پیچ وارد می‌شد و باید حواسش را جمع می‌کرد تا حین خوردن دانه‌ها در دام اشباح نیفتد. این دایره زرد رنگ و دهان‌دار هرچند انسان نبود و ظاهر ساده‌ای داشت اما خیلی‌ها را مجذوب خودش کرده بود و دیگر کسی نیست که او را نشناسد.

 معروف‌ترین زنان در دنیای گیم


 لارا کرافت: اگر Tomb Raider بازی کرده باشید، حتما او را می‌شناسید. یک دختر بریتانیایی باهوش، قدرتمند و جذاب که به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کرد و هر بار با اتفاق‌ها و چالش‌های جدید روبه‌رو می‌شد. لارا ابتدا شخصیت کاملی نداشت و هویت‌اش تا حدودی نامعلوم بود، اما رفته رفته حرکاتش بیشتر شد و صاحب نام و نشان شد تا اینکه به لارا کرافت امروزی تبدیل شد. او حالا محبوب‌ترین زن بازی‌های ویدیوئی است.

 سارا کریگان: او در بازی StarCraft جزو ترن‌ها بود. دارای درک فراتر از انسان که باعث شده بود در قتل و جاسوسی مهارت زیادی داشته باشد. سارا لوییس کریگن وقتی در سیاره زرگ‌ها (دشمنان) تنها می‌ماند و فرمانده‌اش او را ترک می‌کند، به چنگ دشمنان می‌افتد. او به یک زرگ تبدیل می‌شود و به مرور زمان در راس آن‌ها قرار می‌گیرد و لقب ملکه شمشیرها را از آن خود می‌کند. هنگام تغییر شخصیت سارا، از یک انسان به یک زرگ؛ کاملا می‌توانید تغییر را ببینید چرا که چهره‌اش از یک دختر معصوم به یک دختر شیطانی تبدیل می‌شود.

 جین ولنتاین: یکی از شخصیت‌های محبوب رزیدنت ایول است که او را یک قهرمان زن، هم رده لارا کرافت می‌دانند. درباره کودکی جین اطلاعاتی در دست نیست اما در رمان رزیدنت اویل، فرزند یک دزد معرفی شده است. مهارت‌های او، کار با نخ و سنجاق برای باز کردن درهای بسته است و این مامور فوق امنیتی، جزو 10 زن جذاب بازی‌های ویدیوئی شمرده می‌شود.

نظرات کاربران
کد امنیتی
علی اشهدی
علی اشهدی
٩٦/٠٦/٢٣
٠
٠
شخصیت های کالاف دیوتی، soap , price , ghost حداقل باید یکیش باشه.
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

در باب چیستی و چرایی شاخ

٩٧/٠٤/٢٤
یادداشت

از قضا سرکنگبین صفرا نیفزاید لطفا!

٩٧/٠٤/٢٤
پایان نامه

مفاهیم ارزنده پراید

٩٧/٠٤/٢٤
شاخ هفته

سقوط یک امپراطوری

٩٧/٠٤/٢٤
یادداشت

رقص بی سلیقگی

٩٧/٠٤/٢٣
یادداشت

خطر وارونگی، احتیاط کنید

٩٧/٠٤/٢٣
آنتن

معمای چونگ

٩٧/٠٤/٢٣
فتوچاپ

فتوچاپ 543

٩٧/٠٤/٢٨
ْآنتن

بازگشت به خانه پدری

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

افسردگیِ بعد از جام جهانی

٩٧/٠٤/٢٨
شاخ هفته

خط مستقیمی به بهشت لطفا

٩٧/٠٤/٢٨
تلگجیم

تلگرام طلایی 543

٩٧/٠٤/٢٨
شگرد

اگر شما هم پسوردها را حفظ نمی‌کنید...

٩٧/٠٤/٢٨
دات کام

PUBG قاتل حرفه‌ای زمان

٩٧/٠٤/٢٨
مینیمال

#گربه_ها

٩٧/٠٤/٢٨
انواع و اقسام مزاحمت هایی که هر روز در اینترنت با آن سر و کار داریم

#مگس_های_اینترنتی

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

رابطه علی مطهری و رفع فیلتر توئیتر

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

زنان علیه زنان

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

برای هشتمین شگفتی دنیا

٩٧/٠٤/٢٨
پایان نامه

ماجرای ساعت 13

٩٧/٠٤/٢٨