خیلی مارمولکی!
پایان‌نامه

خیلی مارمولکی!

نویسنده : سعید برند

از آژانس همیشه بهار با مدیریت جعفری که هر سال برای ما یک تقویم دیواری بدون مناسبت می‌آورد پنهان است ولی از شما چه پنهان که هفته گذشته دو مناسبت جهانی داشتیم، یکی روز چپ دست‌ها و دیگری روز جهانی مارمولک!

البته که برخی از چپ‌دست‌ها هم برای خودشان مارمولکی هستند، اصلا یه مورد آسمون جل داشتیم ولی در جلسه خواستگاری یه جوری گفته در عوض چپ دستم که همون جا دختر خانم جواب بله را داده! حالا نه به خاطر این که چپ دست‌ها زرنگن و متفاوتن، نه به این خاطر که خود دختر خانم هم چپ دست بوده و گفته این‌جوری وقتی از توی یه بشقاب غذا می‌خوریم آرنج‌هامون بهم نمی‌خوره!  

البته امیدوارم برخی از چپ دست‌ها که بهشان گفتم مارمولک، فردا اینستاگرام بنده را آباد نفرمایند، چون اخیرا به یکی گفتن «پنگوئن» بهش برخورده! کلا برداشت آدم‌ها از میوه و حیوان متفاوت است، مثلا چرا به یکی بگی «هلو» خوشش می‌آید ولی بهش بگی «گلابی» بدش می‌آید در صورتی که گلابی که الان فصل چیدنش است از هلو گران‌تر هم است!

اما سوال شده است که چرا روز مارمولک داریم ولی چرا مثلا روز جهانی کرم خاکی نداریم؟ اولا این که به هر حال بخت هر کسی متفاوت است، بالاخره از بین این همه کخ و کلک یک نفر «کریمه کنگو» می‌شود و برای خودش شهرتی به پا می‌کند، به غیر از این مسئله، سبک زندگی مارمولک‌ها قرابت عجیبی با زندگی انسان‌ها دارد به طوری که اکنون رفتارهای مامورلکی زیادی دور و بر ما را گرفته است. برای مشاهده رفتارهای مارمولکی-اجتماعی کافیست یک دوری توی شهر بزنید، از صف نانوایی گرفته تا دم کانتر پرواز کلی مارمولک خواهید دید، در عرصه ورزش حرفه‌ای که اصلا باید دایناسور باشی چون مارمولک‌ها جویده می‌شوند. اما خدا رو شکر در حوزه مارمولک اقتصادی، بیشترین نوع مارمولک بازی را داریم و حسابی پیشتازیم، طوری که خریدن خودرو با وام اشتغال‌زایی (!) دیگر این قدر خز شده که به آن رفتار کلپسه‌ای گفته می‌شود نه مارمولکی!  در حوزه‌های دیگر نیز شاهد برخی رفتارهای تیزبازی هستیم، مثلا مورد داشتیم سال 92 به خاطر ناراحتی قلبی از میراث فرهنگی استعفا داده ولی چهار سال بعد شهردار تهران شده است! 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

در باب چیستی و چرایی شاخ

٩٧/٠٤/٢٤
یادداشت

از قضا سرکنگبین صفرا نیفزاید لطفا!

٩٧/٠٤/٢٤
پایان نامه

مفاهیم ارزنده پراید

٩٧/٠٤/٢٤
شاخ هفته

سقوط یک امپراطوری

٩٧/٠٤/٢٤
یادداشت

رقص بی سلیقگی

٩٧/٠٤/٢٣
یادداشت

خطر وارونگی، احتیاط کنید

٩٧/٠٤/٢٣
آنتن

معمای چونگ

٩٧/٠٤/٢٣
فتوچاپ

فتوچاپ 543

٩٧/٠٤/٢٨
ْآنتن

بازگشت به خانه پدری

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

رابطه علی مطهری و رفع فیلتر توئیتر

٩٧/٠٤/٢٨
تلگجیم

تلگرام طلایی 543

٩٧/٠٤/٢٨
شگرد

اگر شما هم پسوردها را حفظ نمی‌کنید...

٩٧/٠٤/٢٨
مینیمال

#گربه_ها

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

افسردگیِ بعد از جام جهانی

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

برای هشتمین شگفتی دنیا

٩٧/٠٤/٢٨
دات کام

PUBG قاتل حرفه‌ای زمان

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

زنان علیه زنان

٩٧/٠٤/٢٨
شاخ هفته

خط مستقیمی به بهشت لطفا

٩٧/٠٤/٢٨
انواع و اقسام مزاحمت هایی که هر روز در اینترنت با آن سر و کار داریم

#مگس_های_اینترنتی

٩٧/٠٤/٢٨
پایان نامه

ماجرای ساعت 13

٩٧/٠٤/٢٨