اندر مصائب خاص بودن!

اندر مصائب خاص بودن!

نویسنده : محمد امین شرکت اول

شاید بیشتر شمایی که این مطلب را می‌خوانید، هنوز پاراگراف اول را نخوانده، غر و لندتان بلند شود که این چپ دست‌ها هم خودشان را کشتند با این چپ دست بودن‌شان، بس که درباره‌اش گفتند و نوشتند! البته به اکثرتان حق می‌دهم، چون شما همان 96 درصدِ راست دست جامعه هستید که حتی پیش پا افتاده‌ترین مشکلات ما را درک نمی‌کنید.

آن وقتی که در کلاس درس، همکلاسی‌ها به ماجرای شکستن دست «طه حسین» توسط پدرش به خاطر اینکه با دست چپ نام خدا را نوشته بود می‌خندیدند، فقط من بودم که این اتفاق را درک می‌کردم. هنوز یادم نمی‌رود حرف‌های آن معلم دبستانم را که به من و یکی دیگر از همکلاسی‌هایم که تنها چپ دست‌های کلاس بودیم می‌گفت: «سعی کنید کارهای‌تان را با دست راست انجام دهید، چون در آن دنیا، زمانی که کارنامه اعمالتان را می‌دهند، شما دست چپ خود را دراز می‌کنید و با آن دست کارنامه را می‌گیرید و هر کسی که کارنامه‌اش به دست چپش باشد جهنمی خواهد بود.»

هر چند من در خانواده‌ای بزرگ شدم که هیچ واکنش منفی نسبت به چپ دست بودنم نداشتند، اما از مشکلات اجتماعی این ویژگی بی بهره نبودم؛ از مشکل نشستن در نیمکت‌هایی که در زمان نوشتن باعث اذیت شدن خودم و بغلی راست دستم می‌شد گرفته، تا پایین شدن نمره درس هنرم به دلیل اینکه با قلم خوش‌نویسی که برای راست دست‌ها تراش خورده بود نمی‌توانستم خوشنویسی کنم.

من چپ دستم؛ کسی که جیب پیراهنش بلااستفاده‌ترین چیزی است که همیشه همراهش است!

من چپ دستم؛ کسی که حتی برای قیچی کردن یک برگه کاغذ هم به سختی می‌افتد!

من چپ دستم؛ کسی که حتی برای قرار دادن لیوان در جا لیوانی ماشین هم با مشکل مواجه است!

دنیا دنیای راست دستان است و همه چیز برای آن‌ها ساخته شده، تا کنون تنها وسیله‌ای که دیدم مخصوص چپ دستان ساخته شده همین گوشی جدید سامسونگ است که حسگر اثر انگشت آن طوری جایگذاری شده که برای ما جماعت چپ دست مناسب است! هر چند بیشتر سایت‌های تخصصی بررسی موبایل این جایگذاری را یکی از معایب این گوشی اعلام کرده‌اند (!) غافل از آن‌که این عیب، برای اولین بار به من حس خوب استفاده از وسیله‌ای که برای من طراحی شده است را می دهد. قدیم‌ترها در مجله‌ای خواندم که در انگلیس یک فروشگاه عرضه محصولات مخصوص چپ دست‌ها ایجاد شده است و از همان زمان یکی از آرزوهایم شده بود سفر به انگلیس و خرید از آن فروشگاه. از چپ دستی که بگذریم، مشکلات چپ پایی را هم نمی‌شود نادیده گرفت. تنها دلیلی که باعث تنفر من از فوتبال شد همین موضوع بود، چون به دلیل چپ پایی هیچ وقت هم‌تیمی‌هایم در مدرسه اجازه زدن ضربه پنالتی را به من نمی‌دادند!

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

در باب چیستی و چرایی شاخ

٩٧/٠٤/٢٤
یادداشت

از قضا سرکنگبین صفرا نیفزاید لطفا!

٩٧/٠٤/٢٤
پایان نامه

مفاهیم ارزنده پراید

٩٧/٠٤/٢٤
شاخ هفته

سقوط یک امپراطوری

٩٧/٠٤/٢٤
یادداشت

رقص بی سلیقگی

٩٧/٠٤/٢٣
یادداشت

خطر وارونگی، احتیاط کنید

٩٧/٠٤/٢٣
آنتن

معمای چونگ

٩٧/٠٤/٢٣
فتوچاپ

فتوچاپ 543

٩٧/٠٤/٢٨
ْآنتن

بازگشت به خانه پدری

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

رابطه علی مطهری و رفع فیلتر توئیتر

٩٧/٠٤/٢٨
تلگجیم

تلگرام طلایی 543

٩٧/٠٤/٢٨
شگرد

اگر شما هم پسوردها را حفظ نمی‌کنید...

٩٧/٠٤/٢٨
مینیمال

#گربه_ها

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

افسردگیِ بعد از جام جهانی

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

برای هشتمین شگفتی دنیا

٩٧/٠٤/٢٨
شاخ هفته

خط مستقیمی به بهشت لطفا

٩٧/٠٤/٢٨
دات کام

PUBG قاتل حرفه‌ای زمان

٩٧/٠٤/٢٨
یادداشت

زنان علیه زنان

٩٧/٠٤/٢٨
انواع و اقسام مزاحمت هایی که هر روز در اینترنت با آن سر و کار داریم

#مگس_های_اینترنتی

٩٧/٠٤/٢٨
پایان نامه

ماجرای ساعت 13

٩٧/٠٤/٢٨