بدن‌سازی به سبک جیم!
آنتن

بدن‌سازی به سبک جیم!

نویسنده : امیر سعید صبا

سلام بر جیم خوانان عزیز. اصولا نگاه جیم‌نویسان به مقوله ورزش با یکدیگر متفاوت است، به طور کلی یادتان باشد جز در زمینه ماکارونی با سویا که قوت غالب ما جیم نویسان است، در سایر حوزه‌ها ما نگاه متفاوت به مسائل داریم که یکی از آن‌ها ورزش است!

برخی از جیم‌نویسان معتقدند از آن‌جا که ورزش دشمن دخانیات است لذا به هیچ عنوان نباید به سمت آن رفت، چون این جوری بین دو تا دشمن فرق قائل شده‌ایم و باید اجازه دهیم که خودشان مشکل خودشان را حل کنند و هر گونه مداخله در امور آن‌‌ها صد در صد محکوم است!

اما در مقابل این بی‌ورزش‌های شکم گنده، یکسری از جیم‌نویسان هم هستند که به شدت به ورزش نگاه حرفه‌ای دارند، این افراد به استادیوم‌های ورزشی رفته و بعد از این که حنجره خودشان را از کار فرهنگی جر و بعضا واجر کردند، آش و لاش با بدن خسته و بعضا کوفته به خانه خود برمی‌گردند.

اما در مقابل این عده از جیم‌نویسان، برخی جیم‌نویسانی هم هستند که به ورزش‌های سنگین این‌چنینی معتقد نیستند و بیشتر اهل نرمش صبحگاهی‌اند! این دسته قبل از هر چیز یک دست گرم‌کن نایلونی خریداری می‌کنند، سپس کله سحر یعنی ساعت 9 صبح از خواب بیدار شده و به سر قرار یعنی پارک ملت می‌روند تا دو سه بار دور پارک بدوند و بعد حرکات کششی انجام دهند، اما معمولا بعد از 10 دقیقه پیاده روی روی یکی از نیمکت‌های پارک نشسته و دیگر ورزشکاران را تشویق می‌کنند و معتقدند همین پوشیدن گرم‌کن و عرق کردن خودش به کاهش وزن کمک می‌کند!

دسته دیگر از جیم‌نویسان اما به ورزش نگاه تن‌آسایی دارند، این افراد صبح از خواب بیدار شده و سی‌دی یوگایی که پارسال از نمایشگاه کتاب اشانتیون گرفتند را داخل سی‌دی پلیر گذاشته و سپس به زیر پتو رفته و ادامه تن‌آسایی را با ریتم ملوی سی‌دی انجام می‌دهند تا لنگ ظهر که مدیر اجرایی آن‌ها را از خواب بیدار می‌کند!

اما درصد زیادی از جیم‌نویسان نیز ورزشکار فصلی‌اند! آن‌ها در فصول سرد سال معمولا ورزش نمی‌کنند اما در فصول گرم سال که تی‌شرت‌ها از داخل اشکاف بیرون می‌آید ورزشکار که چه عرض کنم، پرورش‌اندام کار می‌شوند. این افراد معمولا تا آخر شهریور بر و بازویی برای خود ردیف می‌کنند و برای خودشان گولاخی می‌شوند، اما با شروع فصول سرد سال و درآمدن کاپشن‌ها، ورزش را ترک می‌کنند طوری که تا عید فیس و بادشان کامل می‌خوابد!

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

سر‌پل‌ذهاب با «ذال» نوشته می‌شود، نه با «ز» زلزله

٩٦/٠٨/٢٥
درباره حضور پرتعداد بازیگران در جایگاه اجرا، به بهانه عبدی‌شو

پا تو کفش من نکن!

٩٦/٠٨/٢٥
یادداشت

خدمت خالصانه

٩٦/٠٨/٢٥
فتوچاپ

فتوچاپ 512

٩٦/٠٨/٢٥
روایت‌هایی درباره خرده رفتارهای ما در مقایسه با سبک زندگی پیامبر (ص) و امامان‌ معصوم‌مان(ع)

پدران ما و ما

٩٦/٠٨/٢٥
آنتن

جیم بدون نمک!

٩٦/٠٨/٢٥
تلگجیم

تلگجیم 512

٩٦/٠٨/٢٥
چهره هفته

سوشا در جستجوي پاتريك

٩٦/٠٨/٢٥
جارچی

جارچی 512

٩٦/٠٨/٢٥
درباره جایزه‌های ادبی و کتاب سال ایران به بهانه برگزاری اولین دوره جایزه احمد محمود

قلم های مطلا

٩٦/٠٨/٢٥
پایان نامه

مثلا ما همه مقصریم ...

٩٦/٠٨/٢٥
مهدی برادران رئیس هیئت فوتبال استان خراسان در گفت و گو با جیم خبر داد

به دنبال حذف ورزشگاه ثامن نیستیم

٩٦/٠٨/٢٥
کافه جهان نما

اراک، دیاری در مسیر جاده ابریشم...

٩٦/٠٨/٢٥
گفت‌و‌گو با حجت الاسلام واعظ موسوی درباره سحر و جادو

سحر و جادو دکان است

٩٦/٠٨/٢٥
شگرد

قبل از فروش گوشی آیفون‌ چه کنیم؟

٩٦/٠٨/٢٥
شاخ هفته

قطار بازی

٩٦/٠٨/٢٥
یادداشت

اندر حکمت قیمه و ماست!

٩٦/٠٨/٢٥
یادداشت

بازار رمالی در فوتبال دودوتا چارتای ساده

٩٦/٠٨/٢٥
ذهن زیبا

ذهن زیبا 512

٩٦/٠٨/٢٤
دات کام

ساوند کلاود؛ غنیمتی برای موزیک دوستان

٩٦/٠٨/٢٥
تبلیغات