پسوردتان را پیدا کنید
شگرد خفن

پسوردتان را پیدا کنید

نویسنده : محمد حسین وکیلی

من از آن دسته کاربران اینترنتی هستم که همان اول یک پسورد را برای ورود به یک سایت انتخاب می‌کنم و زمانی‌ که مرورگر می‌پرسد «یوزرنیم و پسوردتان را ذخیره کنم؟» با کمال میل گزینه yes را انتخاب می‌کنم تا هر بار مجبور نشوم یوزرنیم و پسورد را تایپ کنم. معمولا این اتفاق باعث می‌شود پسوردها را کلا فراموش کنم و نتوانم با سیستم دیگری وارد کاربری شخصی‌ام شوم. اما این مشکل یک راه حل راحت‌ دارد. شما می‌توانید به کوکی‌های مرورگرتان مراجعه کرده و پسوردتان را ببینید. چطور؟

کروم

وارد منو settings شوید.در پایین صفحه گزینه show advanced settings را انتخاب کرده تا آپشن‌های دیگری برای‌تان نمایش داده شود؛ حالا کافی است کمی دقیق شوید و عنوان password and forms را پیدا کنید. دو خط پایین‌تر گزینه manage password را می‌بینید که باید روی آن کلیک کنید. در پنجره جدید، تمام پسورد‌های ذخیره شده شما نمایش داده می‌شود کافی است سایت مورد نظرتان را پیدا کرده و پسورد آن را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه show، پسورد به شما نمایش داده می‌شود.

فایرفاکس

وارد منو options شده و تب security را انتخاب کنید. حالا بر روی saved logins کلیک کرده تا تمام پسوردها برای شما به نمایش درآید.

توجه داشته باشید همان‌طور که شما به راحتی به این پسوردها دسترسی دارید، افراد دیگری هم می‌توانند پسوردتان را ببینید، پس اگر از سیستمی به صورت مشترک استفاده می‌کنید، هیچ‌گاه پسوردتان را ذخیره نکنید.

نظرات کاربران
کد امنیتی