جارچی 499
جارچی

جارچی 499

نویسنده : ایمان فروزان نیا-مهدیه جوادی-فرانک باباپور

 

کانال زدگی ایرانیان

    سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از وجود بیش از 555 هزار کانال تلگرامی خبر داده و در ادامه گفته هر ایرانی به طور میانگین در 18 کانال تلگرامی عضو است. آقای مسعود اسدپور! بنده به عنوان نماینده مردمِ تلگرام‌دار باید اعتراف کنم که به طور میانگین در 28 گروه تلگرامی هم عضویم! و هر کدام از ما، پست‌ها را از آن 18 کانالی که داریم به گروه‌هایی که عضویم فوروارد می‌کنیم. هر روز صبح هم با صحنه عضو شدگی در کانالی که تا الان نداشته‌ایم مواجه می‌شویم و فکر می‌کنیم این کانال را قبلا هم داشته‌ایم ولی یادمان رفته. بعضی وقت‌ها هم اعضای گروه احساس می‌کنند حرف‌هایی دارند که در هیچ کدام از پیام‌های فورواردی نمی‌گنجد و لازم می‌دانند خودشان این حرف‌ها را بزنند، پس یک کانال می‌زنند و سوای این‌که شماره بعضی‌ها را دارند و همان‌جا عضوشان می‌کنند، متن‌های‌شان را در تمام گروه‌های‌شان فوروارد می‌کنند و آدم را توی یک معذوریتی می‌گذارند که حتما عضو شویم. به هر حال یک روابط دوستانه و فامیلی هست که از صدتا کانال عضو شدن هم مهم‌تر است و شاید بشود کانال را میوت کرد و با آن فلش سفید، پیام‌ها را رد کرد و نخواند، ولی نمی‌شود وقتی کسی در پی‌وی درخواست می‌کند در کانالش عضو شوید، درخواستش را رد کنید! و سخت‌ترش آن‌جاست که در مهمانی‌ها و دیدارهای حضوری می‌آیند و از پست‌های نفیس کانال‌شان آزمون شفاهی می‌گیرند، این را دیگر کجای دلم بگذارم.

 

غرق شدیم رفت!

 مسعود کرباسیان (وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی) گفته: «سونامی بیکاری پیش رو داریم» بابا شما بگذار از راه برسی، یک نفسی چاق کنی، یکی دو لیوان چای بخوری، یک دو بار توی میکروفونت فوت کنی و چند بار هم سر جلسه هیئت دولت خوابت ببرد، بعد از مشکلات و بدبختی‌های‌مان بگو! بعد هم داداچ من! داری اشتباه می‌زنی! مگر رسم بر این نبود که همه چیز را بیندازند تقصیر دولت قبل و بگویند ما درستش می‌کنیم؟ شما نیامده می‌گویید قرار است مشکلات هم بییند؟ آن هم به صورت سونامی؟ یعنی شما بیایید مشکلات هم می‌آیند یا وقتی شما بیایید چون دولت قبل هم می‌شوید خودتان، دارید می‌اندازید تقصیر دولت بعد؟ ما که تا الان وضع بیکاری‌مان در حد یک آب گرفتگی و باران بعد از کارواش و نهایتا سیل بوده، این‌طوری تحت فشار هستیم (این‌طوری دیگر... از آن زاویه نه... بعله از این زاویه... دقیقا این‌طوری) خدا به خیر بگذراند آن وقتی را که سونامی بیکاری از راه برسد! 

 

وزارت در خواب

 علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد دولت اول حسن روحانی گفته: «اگر طی ۴ سال اخیر توفیقی به دست آمده نتیجه کار جمعی بوده و شاید من، کمترین نقش را در تحقق آن‌ها داشته‌ام، من از همه توان خود در این دوره استفاده کردم و حتی در خواب نیز به مسائل کاری فکر می‌کردم.» جناب وزیر از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان که ما خودمان هم همین‌طوری هستیم. یعنی ما هم توی خواب، به مسائل کاری شما فکر می‌کنیم! نه تنها به مسائل کاری شما که به بیکاری خودمان هم توی خواب فکر می‌کنیم، تازه اگر جمعه باشد و بیشتر بخوابیم، توی خواب خانه مناسب اجاره می‌کنیم و با پدر عروس خانم صحبت می‌کنیم که ما را به غلامی قبول کند، با وام ازدواج عروسی با شکوهی می‌گیریم و جهیزیه مرغوبی می‌خریم و سر خانه  و زندگی‌مان می‌رویم، حتی در خواب دو تا بچه هم می‌آوریم و اسم اولی را می‌گذاریم پارمزان و اسم دومی را هم می‌گذاریم واسگازین، برای‌مان هم مهم نیست که اولی اسم پنیر است و دومی اسم روغن گیربکس! مهم این است که اسم بچه‌ها خاص باشد، این را همه می‌دانند حتی در خواب! و خلاصه این‌که جای شما خالی همه کارهای‌مان را در خواب انجام می‌دهیم. ما وزیر نیستیم ولی فکر کردن در خواب را خوب بلدیم. راستی چرا ما وزیر نشدیم؟!

 

میکروب خیلی هم خوبه

اگر همین روزها شنیدید که دانشمندان کشف کردند که دو سوم مشکلات بشریت با نشستن دست‌ها بعد از دست‌شویی رفتن حل می‌شود تعجب نکنید (دقت بفرمایید «نشستن» یعنی فعل مقابل شستن). در همین هفته پیش محققان فهمیده‌اند که یک سری باکتری که بلانسبت در روده انسان کشت می‌شود می‌تواند بیماری ام‌اس را سرکوب کند! حالا فکرش را بکن چند مدل هپاتیت و ایدز و از این‌جور چیزها دوا و درمانش در همین روده‌های خودمان است معلوم نیست. البته ما از قدیم می‌دانستیم این پاکدست بودن چیز به درد بخوری نیست، حتی دیدید که توی سیاست هم جواب نداد و حاصلش کلی بیماری برای اقتصاد کشور شد و هزاران مشکل پیش آورد. بگذریم همه این‌ها را گفتم که تهش از دانشمندان آمریکایی (که معلوم نیست از سر تنبلی و افتادن صابون در چاه توالت به این نتایج رسیده‌اند یا واقعا تحقیق کرده‌اند) خواهش کنم که جان دونالد جان ترامپ، جان جان کری این سری درباره باکتری‌های موجود در دهان تحقیقات انجام بدهید که ما از شر مسواک زدن هم راحت بشویم، خیر ببینید الهی.

نظرات کاربران
کد امنیتی