بازدید بازی جیمی‌‌ها در روز خبرنگار
آنتن

بازدید بازی جیمی‌‌ها در روز خبرنگار

نویسنده : امیر سعید صبا

سلام بر جیم خوانان عزیز. دست روی دل‌مان نگذارید که خون است! واقعا که طفلک جیم! واقعا که بی‌‌نوا جیم! اصلا ای کاش یارانه‌‌مان را قطع می‌‌کردند ولی شاهد این روزها نبودیم، اصلا ای کاش اشتباهی دو بار من‌‌کارت می‌‌زدیم ولی این بلا سرمان نمی‌آمد! 

هر سال روز خبرنگار که می‌‌شود کلی از مسئولان زحمت می‌‌کشند و به دفتر روزنامه می‌‌روند و بازدیدی می‌‌کنند و خدا قوتی به خبرنگاران می‌‌گویند. اما ما جیم‌‌نویسان از چی شانس داشتیم که از روز خبرنگار داشته باشیم. این همه روز خبرنگار آمد و رفت یک بار نشد یک مسئولی، یک مخاطبی، حتی یک رهگذری حداقل برای آب خوردن یا آدرس پرسیدن گذرش به دفتر جیم بیفتد و احوال ما را بپرسد! برای همین برای این که زخم عقده نگیریم خودمان «بازدید بازی» می‌‌کنیم، به این صورت که یکی از جیم نویسان نقش مسئول را بازی می‌‌کند و بقیه نقش جیم‌‌نویسان را: 

-: تق تق تق!

-: کیه کیه در می‌‌زنه، در جیم رو محکم می‌‌زنه؟!

-: منم منم مسئول‌‌تون، کارت تبریک آوردم واستون!

سپس یکی از جیم نویسان در را باز می‌‌کند و مسئول‌‌نما را پشت در می‌‌بیند که با چند شاخه گل ایستاده است. مسئول‌‌نما خطاب به جیم‌‌نویس همان شوخی بی‌‌مزه را تکرار می‌‌کند و می‌‌گوید: ببخشید از این ورا رد می‌‌شدیم گفتیم یه سر بهتون بزنیم ببینیم مسئول (مهمون) نمی‌‌خواین!

-: خواهش می‌‌کنم، شما خودتون یه پا جیم‌نویسید (صاحب خونه‌‌اید)

سپس مسئول‌‌نما وارد شده و پس از احوال پرسی و تبریک روز خبرنگار به جیم‌‌نویسان، چند دقیقه‌‌ای می‌‌نشیند تا از فرمایشات گوهربار خودش ما را مستفیض بفرماید: می‌‌گم عجب ترافیکی افتاده به جون این شهر هاااا(ببخشید اشتباه شد این دیالوگ مربوط به خواستگاربازی بود! مسئول در این جا طفره نمی‌‌رود و یک راست می‌‌رود سر اصل مطلب) بله عرض می‌‌کردم اصولا ما از آن مسئولانش هستیم که به صورت عجیبی به مقوله خبر و رسانه علاقه‌‌مندیم و معتقدیم که اصحاب رسانه ... ببخشید آقای عکاس یه جوری ازم عکس بگیرید که دماغم خیلی بزرگ نیفته، دفه پیش که عکسم رو چاپ کردید عیالم گفت این چه عکسی بوده ازت انداختن، بلا به دور! 

سپس در این لحظه مسئول دست در جیب کتش می‌‌کند که یکی از جیم‌نویسان فریاد بر می‌‌آورد: به جان خودم اگر مدیر اجرایی را زنده زنده کفن کنید ما کادوی نقدی و غیر نقدی از هیچ کسی قبول نمی‌‌کنیم!

اما مسئول‌‌نما که گوشش سنگین است و به این حرف‌‌ها بدهکار نیست بدون توجه به جیم نویس دستش را بیشتر داخل جیبش فرو می‌‌کند و یک پاکت در می‌‌آورد و می‌‌گوید: بفرمایید برای این که زحمت شما رو کم کنم یه عکس از جوونی‌‌هام آوردم که اگه زحمتی نیست همین رو درشت صفحه اول‌‌تون چاپ کنید. خوب دیگه ما موز مون رو هم که خوردیم اگه اجازه بدید رفع زحمت کنیم!!! بله و این جوری می‌‌شود که بازدید بازی ما تمام می‌‌شود و کلاغه به خونه‌‌اش نمی‌‌رسه چون خونه‌‌اش تو مسکن مهره و تا صبح باید پرواز کنه تا به خونش برسه!

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

سر‌پل‌ذهاب با «ذال» نوشته می‌شود، نه با «ز» زلزله

٩٦/٠٨/٢٥
درباره حضور پرتعداد بازیگران در جایگاه اجرا، به بهانه عبدی‌شو

پا تو کفش من نکن!

٩٦/٠٨/٢٥
یادداشت

خدمت خالصانه

٩٦/٠٨/٢٥
فتوچاپ

فتوچاپ 512

٩٦/٠٨/٢٥
روایت‌هایی درباره خرده رفتارهای ما در مقایسه با سبک زندگی پیامبر (ص) و امامان‌ معصوم‌مان(ع)

پدران ما و ما

٩٦/٠٨/٢٥
آنتن

جیم بدون نمک!

٩٦/٠٨/٢٥
تلگجیم

تلگجیم 512

٩٦/٠٨/٢٥
چهره هفته

سوشا در جستجوي پاتريك

٩٦/٠٨/٢٥
جارچی

جارچی 512

٩٦/٠٨/٢٥
درباره جایزه‌های ادبی و کتاب سال ایران به بهانه برگزاری اولین دوره جایزه احمد محمود

قلم های مطلا

٩٦/٠٨/٢٥
پایان نامه

مثلا ما همه مقصریم ...

٩٦/٠٨/٢٥
مهدی برادران رئیس هیئت فوتبال استان خراسان در گفت و گو با جیم خبر داد

به دنبال حذف ورزشگاه ثامن نیستیم

٩٦/٠٨/٢٥
کافه جهان نما

اراک، دیاری در مسیر جاده ابریشم...

٩٦/٠٨/٢٥
گفت‌و‌گو با حجت الاسلام واعظ موسوی درباره سحر و جادو

سحر و جادو دکان است

٩٦/٠٨/٢٥
شگرد

قبل از فروش گوشی آیفون‌ چه کنیم؟

٩٦/٠٨/٢٥
شاخ هفته

قطار بازی

٩٦/٠٨/٢٥
یادداشت

بازار رمالی در فوتبال دودوتا چارتای ساده

٩٦/٠٨/٢٥
یادداشت

اندر حکمت قیمه و ماست!

٩٦/٠٨/٢٥
ذهن زیبا

ذهن زیبا 512

٩٦/٠٨/٢٤
دات کام

ساوند کلاود؛ غنیمتی برای موزیک دوستان

٩٦/٠٨/٢٥
تبلیغات