بازدید بازی جیمی‌‌ها در روز خبرنگار
آنتن

بازدید بازی جیمی‌‌ها در روز خبرنگار

نویسنده : امیر سعید صبا

سلام بر جیم خوانان عزیز. دست روی دل‌مان نگذارید که خون است! واقعا که طفلک جیم! واقعا که بی‌‌نوا جیم! اصلا ای کاش یارانه‌‌مان را قطع می‌‌کردند ولی شاهد این روزها نبودیم، اصلا ای کاش اشتباهی دو بار من‌‌کارت می‌‌زدیم ولی این بلا سرمان نمی‌آمد! 

هر سال روز خبرنگار که می‌‌شود کلی از مسئولان زحمت می‌‌کشند و به دفتر روزنامه می‌‌روند و بازدیدی می‌‌کنند و خدا قوتی به خبرنگاران می‌‌گویند. اما ما جیم‌‌نویسان از چی شانس داشتیم که از روز خبرنگار داشته باشیم. این همه روز خبرنگار آمد و رفت یک بار نشد یک مسئولی، یک مخاطبی، حتی یک رهگذری حداقل برای آب خوردن یا آدرس پرسیدن گذرش به دفتر جیم بیفتد و احوال ما را بپرسد! برای همین برای این که زخم عقده نگیریم خودمان «بازدید بازی» می‌‌کنیم، به این صورت که یکی از جیم نویسان نقش مسئول را بازی می‌‌کند و بقیه نقش جیم‌‌نویسان را: 

-: تق تق تق!

-: کیه کیه در می‌‌زنه، در جیم رو محکم می‌‌زنه؟!

-: منم منم مسئول‌‌تون، کارت تبریک آوردم واستون!

سپس یکی از جیم نویسان در را باز می‌‌کند و مسئول‌‌نما را پشت در می‌‌بیند که با چند شاخه گل ایستاده است. مسئول‌‌نما خطاب به جیم‌‌نویس همان شوخی بی‌‌مزه را تکرار می‌‌کند و می‌‌گوید: ببخشید از این ورا رد می‌‌شدیم گفتیم یه سر بهتون بزنیم ببینیم مسئول (مهمون) نمی‌‌خواین!

-: خواهش می‌‌کنم، شما خودتون یه پا جیم‌نویسید (صاحب خونه‌‌اید)

سپس مسئول‌‌نما وارد شده و پس از احوال پرسی و تبریک روز خبرنگار به جیم‌‌نویسان، چند دقیقه‌‌ای می‌‌نشیند تا از فرمایشات گوهربار خودش ما را مستفیض بفرماید: می‌‌گم عجب ترافیکی افتاده به جون این شهر هاااا(ببخشید اشتباه شد این دیالوگ مربوط به خواستگاربازی بود! مسئول در این جا طفره نمی‌‌رود و یک راست می‌‌رود سر اصل مطلب) بله عرض می‌‌کردم اصولا ما از آن مسئولانش هستیم که به صورت عجیبی به مقوله خبر و رسانه علاقه‌‌مندیم و معتقدیم که اصحاب رسانه ... ببخشید آقای عکاس یه جوری ازم عکس بگیرید که دماغم خیلی بزرگ نیفته، دفه پیش که عکسم رو چاپ کردید عیالم گفت این چه عکسی بوده ازت انداختن، بلا به دور! 

سپس در این لحظه مسئول دست در جیب کتش می‌‌کند که یکی از جیم‌نویسان فریاد بر می‌‌آورد: به جان خودم اگر مدیر اجرایی را زنده زنده کفن کنید ما کادوی نقدی و غیر نقدی از هیچ کسی قبول نمی‌‌کنیم!

اما مسئول‌‌نما که گوشش سنگین است و به این حرف‌‌ها بدهکار نیست بدون توجه به جیم نویس دستش را بیشتر داخل جیبش فرو می‌‌کند و یک پاکت در می‌‌آورد و می‌‌گوید: بفرمایید برای این که زحمت شما رو کم کنم یه عکس از جوونی‌‌هام آوردم که اگه زحمتی نیست همین رو درشت صفحه اول‌‌تون چاپ کنید. خوب دیگه ما موز مون رو هم که خوردیم اگه اجازه بدید رفع زحمت کنیم!!! بله و این جوری می‌‌شود که بازدید بازی ما تمام می‌‌شود و کلاغه به خونه‌‌اش نمی‌‌رسه چون خونه‌‌اش تو مسکن مهره و تا صبح باید پرواز کنه تا به خونش برسه!

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
تلگجیم

تلگجیم 521

٩٦/١٠/٢٨
جارچی

جارچی 521

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

عصر پسافیلتر تلگرام

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

در مذمت تحصیل و در ستایش بی‌سوادی

٩٦/١٠/٢٨
خاطرات گرشاسبی‌بزرگ

تو همان ناب‌ترین جاذبه دنیایی

٩٦/١٠/٢٨
چهره هفته

هزینه‌ها با کی بود؟

٩٦/١٠/٢٨
شاخ هفته

و چه زیباست عالم دلم

٩٦/١٠/٢٨
بازیگری سروش

دیالوگی گوید و از صحنه رود

٩٦/١٠/٢٨
آنتن

قدرت چانه‌زنی جیمیان!

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

سانچی به یک ماموریت طولانی مدت رفته است

٩٦/١٠/٢٨
شبکیه

غافلگیری عالیجناب به خاطر وارونگی من و شارمین

٩٦/١٠/٢٨
مینی

مینی 521

٩٦/١٠/٢٨
پایان نامه

درآمدزایی با سوسمار کچاپ

٩٦/١٠/٢٨
ذهن زیبا

ذهن زیبا 521

٩٦/١٠/٢٨
روزنامه نگاری صحت

یک ستون کاملا تکراری

٩٦/١٠/٢٨
چرا لیسانسه‌ها2 بهترین سریال روی آنتن تلویزیون است؟

لبخند کشدار، قهقهه عمیق

٩٦/١٠/٢٨

سروش کتاب باز

٩٦/١٠/٢٨
ساختنیجات

تابلو بسازید در حد بوندس لیگا‌!

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

خیریت یک سفر

٩٦/١٠/٢٨
حکایت هفته

اندر احوالات مریدان و مهاجرت معکوس

٩٦/١٠/٢٨