ندید بدید نباشیم!

ندید بدید نباشیم!

نویسنده : مازیار حکاک

مهران مدیری را مثل خیلی از هم نسلان و جوانان که با او و کارهایش خاطره دارند دوست دارم. کارهایش را می‌پسندم و او را یک آدم به شدت حرفه‌ای و مسلط بر کارش می‌دانم. با این همه وقتی عکس‌ها و فیلم‌های حضورش در مشهد را می‌دیدم نه نوع برخورد گارد حفاظتی و دور و بری‌هایش را می‌توانستم هضم کنم و نه کسانی که برای یک لحظه دیدن او و یا دست تکان دادنش حاضر شده بودند تا فرودگاه بروند. به همین نسبت نمی‌توانم کسانی را که برای دیدنش گریه کردند درک کنم. حالا مهران مدیری که خوب است و واقعا می‌توان او را یک سوپراستار دانست، ولی مشابه این رفتارها را گاهی در مقابل کسانی می‌بینم که از سلبریتی بودن فقط پیج اینستاگرامی پرفالوئری دارند که به شدت برایم غیر قابل توجیه است و گاهی مرا تا مرز انفجار پیش می‌برد. 

اول و قبل از هر چیز اگر به کسی برنخورد معتقدم ما معنای سلبریتی و چهره بودن را نمی‌دانیم و برای همین یک بازیگر ناشناس یا یک خواننده معمولی، طرفداران دو آتیشه‌ای دارند که حاضرند جان‌شان را هم فدا کنند! درست است که قاب تلویزیون مهم است و افراد زیادی آن را می‌بینند و نوعا اگر با هر کدام از ما هم مصاحبه کنند تا لحظه پخش شدنش دل توی دل‌مان نیست، اما باور کنید هر بازیگری که در یکی دو سریال از جلوی دوربین رد شد سوپر استار نیست و ارزش برخی کوچک و بزرگ شدن‌ها را ندارد! همان‌طور که یک خواننده با یکی دو آهنگ، هیت تاپ تن نیست و یک فوتبالیست با یکی دو بازی دلچسب، رونالدو نخواهد بود! قدیمی‌ها انگار واقعا بین سوپراستار و آدم‌های معمولی با شغل خوانندگی، بازیگری یا فوتبالیستی تفاوتی قائل بودند. کسی را دوست داشتند که واقعا در کارش حرفه‌ای و در برخوردش مردم‌دار بود و از همه مهم‌تر می‌شد به او به چشم یک الگو نگاه کرد، نه کسی که به پاس موقعیت و یا فرصتی دیده شده و تعادل رفتاری آن چنانی هم ندارد.

نکته دیگر این که باز هم اگر به کسی برنخورد ما واقعا نمی‌دانیم طرز صحیح برخورد با این آدم‌ها چیست و باز اگر خیلی بیشتر به کسی برنخورد باید بگویم که به نوعی جو زده و یا ندید بدیدیم. به چشم دیده‌ام نوجوانی که خودش را کشت تا به یکی از آدم معمولی‌ها که شغلش بازیگری است برسد و از او به جدیت می‌خواست که روی کف دستش امضا کند، حالا با این امضا به کجا برسد یا چکار کند، خدا می‌داند؟! اصلا گیریم که با یکی از این‌ها سلفی گرفتیم و در اینستاگرام هم کلی لایک گرفتیم، آخرش چه؟! واقعا کسی هست که به این موضوع فکر کند آخرش که چه و آیا واقعا یک عکس ارزش این همه حقارت و یا در بهترین حالت ممکن سختی را دارد یا نه؟! می‌خواستم در این یادداشت از هم نسلانم به خاطر برخوردشان با سلبریتی‌ها و یا سلبریتی‌پندارها گله کنم که عکس  تعدادی از نمایندگان مجلس با خانم موگرینی سوژه شد... پس گله‌ای ندارم، راحت باشید!

نظرات کاربران
کد امنیتی
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٥/١٩
٠
٠
:)))
پربازدیدتریـــن ها
راه نیافتن لاجوردی‌پوشان به جام جهانی باعث شد این مسابقات دروازه‌بان افسانه‌ای ایتالیا را از دست بدهد

جانِ جانانی به نام بوفون!

٩٦/٠٩/٠٢
درباره کارنامه هنری چند بازیگر دهه شصتی دیگر در سینما و تلویزیون

هم سن های نوید کجان؟

٩٦/٠٩/٠٢
یادداشت

جلوتر از همه، حتی خودش!

٩٦/٠٩/٠٢
تلگجیم

تلگجیم 513

٩٦/٠٩/٠٢
حکایت هفته

اندر حکایت مریدان و آیفون 10

٩٦/٠٩/٠٢
جام جهانی 2018 روسیه با فقدان کلی ستاره رنگارنگ همراه خواهد بود

ستاره‌های خاموش!

٩٦/٠٩/٠٢
درباره «نهنگ عنبر 2» که به تازگی در شبکه نمایش خانگی عرضه شده است

سلکشن موقعیت‌های بامزه و بی ربط

٩٦/٠٩/٠٢
بـررسـی اینـترنـت نامحـدود در ایـــران و دیگر کـشـورهـای جـهان

#اینترنت_نامحدود

٩٦/٠٩/٠٢
یادداشت

سه اپیزود از یک احساس

٩٦/٠٩/٠٢
یادداشت

پاییز تابستانی

٩٦/٠٩/٠٢
شگرد

چگونه از کروم به فایرفاکس کوانتوم مهاجرت کنیم؟

٩٦/٠٩/٠٢
کافه جهان نما

بلژیک، سرزمین سرخوشی‌های بی‌پایان

٩٦/٠٩/٠٢
مینی

مینی 513

٩٦/٠٩/٠٢
نگاهی مختصر به کارنامه فعالیت حرفه‌ای نوید محمدزاده در سینما، تلویزیون و تئاتر

پُر کار و پُر جایزه

٩٦/٠٩/٠٢
چهره هفته

حواسمان به دل جوانان مملکت باشد

٩٦/٠٩/٠٢
روایت‏هایی در مورد باید و نبایدهای داشتن حیوان خانگی که گاهی فراموش‌شان می‏کنیم

پت ما یا مای پت؟!

٩٦/٠٩/٠٢
آنتن

چشمک‌هایت از یاد ما نخواهد رفت!

٩٦/٠٩/٠٢
پایان نامه

صورتی‌ها وارد می‌شوند

٩٦/٠٩/٠٢
جارچی

جارچی 513

٩٦/٠٩/٠٢
مینیمال

سعدیا گفتی که مهرش می‌رود از دل ولی مهر رفت و ماه آبان نیز آرامم نکرد*

٩٦/٠٩/٠٢
تبلیغات