#stand_up_comedy
داورها و کمـدین‌های مسابقه خنداننده‌شو در فضای مجازی چه می‌کنند؟

#stand_up_comedy

نویسنده : مریم شیعه زاده

حدود یک ماه پیش بود که 20 نفر از شرکت‌کنندگان مسابقه خنداننده‌شو انتخاب شدند تا در قالب 4 گروه 5 نفره باهم مسابقه بدهند. از این تعداد یک نفر به انتخاب مربی در طول تمرینات حذف شد و 4 نفر از هر گروه باقی‌ماندند. هفته گذشته این 16 نفر در 4 شب با هم رقابت کردند و در پایان این رقابت‌ها 4 نفر دیگر حذف شدند و حالا 12 نفر باقی‌ماندند. 12 نفری که انصافا تا به اینجا فراتر از انتظارات ظاهر شدند و شور و اشتیاق‌شان به صفحات شخصی اینستاگرام‌شان هم سرایت کرده. این هم شرح حالی از داوران و شرکت‌کنندگان در فضای مجازی... 


از سرگروه‌ها چه خبر؟ 
اول از همه به سراغ صفحه شخصی 4 سر گروه این مسابقه در اینستاگرام می‌رویم. فالوورهای رامبد جوان نه تنها در بین سرگروه‌ها، که این روزها در بین سلبریتی‌های وطنی هم فوق‌العاده است و می‌شود گفت که شانس در خانه اعضای گروهش را زده! رامبد بعد از هر استندآپ، کد بچه‌های گروهش را برای 5.6 میلیون فالوور به اشتراک گذاشته و حسابی برایشان مایه می‌گذارد. درست مثل آخرین شب از مرحله اول مسابقه که یک جمله رامبد باعث شد «بابک» از تیم اشکان خطیبی حذف شود و «بهنام» از تیم خودش بالا بیاید! اشکان خطیبی هم بیشتر از اینکه مثل رامبد پست‌های پر شور و هیجان بگذارد، ترجیح می‌‌دهد مرامی و معرفتی کار کند و برای اعضای حذف شده تیمش پست بگذارد و بهشان دلگرمی بدهد. حسن معجونی هم خسته‌طور به کارش ادامه می‌دهد و بعد از پایان مرحله اول مسابقه بالاخره دلش راضی شد که یک پست آن هم با کپشن کوتاه «تازه شروع شد» بگذارد! شقایق دهقان هم از آنجا که صفحه‌ای در اینستاگرام ندارد، وظیفه خطیر حمایت و کل‌کل را به عهده مهراب، همسرش، گذاشته که او هم هر شب با گذاشتن عکس همه شرکت‌کننده‌ها و تعریف و تمجید از اجرایشان با یک پی‌نوشت کوتاه در ادامه می‌گوید «رای ما فلانی» و کار را به سبک خودش تمام می‌کند! 

امپراطور رخ نشان داد
اگر اهل دنبال کردن سلیبریتی‌های فضای مجازی باشید، باید بدانید که یکی از مهم‌ترین اتفاقات خنداننده‌شو این بود که بالاخره «امپراطور کوزکو» نقاب از چهره برداشت و خودش را نشان داد. دختر جوان قمی که 46 هزار دنبال کننده دارد و تا دیروز فقط، دماغش را که از چادر رنگی‌اش بیرون زده بود می‌دیدیم و کسی نمی‌دانست پشت شخصیت این پیرزن غرغرو چه کسی است! ویدیوهای امپراطور یا همان سیده زینب موسوی دو ویژگی داشت که باعث محبوبیتش شده بود. اول اینکه امپراطور در جریان همه اتفاقات روز بود و از زاویه‌های عجیب و غریب خودش آن‌ها را تحلیل می‌کرد و دوم شخصیت ناهنجارش که شامل همه جور ویژگی‌های بد و منفی بود! از دروغ گفتن و غیبت کردن بگیرید تا حسادت و فحاشی. زینب تمام این مدت ویدیوها را در گوشه اتاقی، با یک دوربین و یک چادر رنگی می‌گرفت و جلوی دوربین می‌نشست و شروع به حرف زدن می‌کرد و شعارش این بود که «امپراطور به شما درس زندگی می‌ده، جوری که تا حالا بهش فکر نکردی!» هرچند گفته می‌شد مدیران سیما علاقه‌ای به حضور او در خندوانه ندارند اما یکشنبه شب با بالا آمدن و رسیدن به مرحله بعد، اتفاق دیگری رقم خورد و باید دید تا چه مرحله‌ای می‌تواند بالا برود. 

پرفالوورترین خنداننده
شاید گمان کنید که چهره شناخته شده این دوره از خندوانه تنها امپراطور کوزکو است، در حالی که حسین شاهرخ‌نیا هم مثل امپراطور کوزکو سابقه‌دار است و اولین باری نیست که جلوی دوربین به دنبال خندادن مردم است. همین‌طور بد نیست بدانید که فالورهای حسین شاهرخ‌نیا بسیار بیشتر از امپراطور و چیزی حدود 302 هزار نفر است! حسین یک سالی می‌شود که مشغول ساخت کلیپ‌های خنده‌دار است و مردم کارهایش را در اینستاگرام دنبال می‌کنند. تعداد کلیپ‌هایی که او تا به حال از خودش منتشر کرده به 400 تا می‌رسد. این کلیپ‌ها هر چه جدیدتر، پخته‌تر و احتمالا به خاطر ناپختگی اولین کلیپ‌هاست که امروز در بیو پیج‌ نوشته «تابع قوانین جمهوری اسلامی»! علاوه بر کلیپ‌های خنده‌دار، کلیپ‌های فرهیخته‌طور معرفی کتاب و این چیزها را هم می‌توانید در پیج حسین شاهرخ‌نیا ببینید. او محبوب‌ترین شرکت‌کننده اینستاگرامی خندوانه است که کارش را هم خوب انجام می‌دهد!

مجید، پدیده خسته! 
بین تمام استندآپ‌های این دوره از مسابقه، استندآپ مجید افشاری چیز دیگری بود و به همین خاطر با یک میلیون و 70 هزار رای، محبوب‌ترین اجرای مسابقه شد. این استندآپ به قدری خوب بود که بسیاری از کانال‌های تلگرام آن‌را شیر کردند  حتی هنگام اجرا هم رامبد جوان از مجید خواست چند ثانیه‌ای سکوت کند و اجازه بدهد مردم و داوران بخندند و کمی هم نفس بگیرند! متن این استندآپ یک متن قوی و متفاوت بود که در آن با گشت ارشاد و دستگیری دختر و پسری که با هم رابطه خانوادگی ندارند، هم شوخی شد. روی هم رفته نه تنها در این استندآپ، بلکه در اجراهای دیگر مجید هم، شوخی‌هایی از این دست وجود دارد. برخلاف محبوبیت این‌روزهایش، او در اینستاگرام اصلا سلبریتی نیست و تنها 3200 فالور دارد. البته دلیل اصلی کم‌فالوری‌اش عدم فعالیت او در اینستاگرام بوده به طوری که در سه سال اخیر کلا 15 پست گذاشته. اولین عکس او از خنداننده شو، یک عکس دسته جمعی با اعضای گروه‌شان است و کپشن را به سرگروه‌اش، یعنی حسن معجونی اختصاص داده و نوشته «از منم خسته تره... ببینید چیه دیگه!» و در انتها هم رفع خستگی خسته‌ها را آرزو کرده! 

رفاقت و رقابت!  
مسابقه جو خوبی دارد. این را می‌شود از میان برنامه‌هایی که از پشت صحنه نمایش می‌دهند، فهمید. اگر می‌خواهید این رفاقت را بی‌واسطه ببینید کافی‌ست سری به پیج‌های شرکت‌کنندگان بزنید تا کامنت‌هایی که برای هم می‌گذارند را بخوانید. همه از هم حمایت می‌کنند، یکدیگر را با اسم کوچک خطاب می‌کنند و به هم انرژی مثبت می‌دهند. حتی زمانی‌که طی برنامه رامبد از مردم خواست در شانس دوباره به یکی از هم تیمی‌های او هم رای دهند تا از هر گروه فقط یک نفر حذف شود و برخلاف جو موجود یک‌جورایی نظرش را تحمیل کرد و باعث شد «بابک رفاهی» با وجود شایستگی که داشت حذف شود، روز بعد بابک پستی گذاشت و از رامبد و رفاقت‌شان دفاع کرد و حتی مقابل انتقاداتی که بسیاری از رامبد کردند هم ایستاد.

حاشیه نگاری از نامه به ترامپ تا حضور در سریال 
از پیج‌های پر سر و صدا که بگذریم می‌رسیم به پیج‌های دیگر شرکت کننده‌ها که در آن جا خبر خاصی نیست اما بعضی‌ پست‌هایشان در نوع خود جالب است. مثل پست اخطار «فرهان معینی‌زاده» به ترامپ و ابوبکر بغدادی یا پست «علی ضیایی» که خبر از نقش‌آفرینی‌اش در سریال «تاجر تبریزی» شبکه سهند می‌دهد. این وسط صفحه «مریم کشفی» هم در نوع خودش بامزه است. از شهریور عضو اینستاگرام شده و هرچند ماه یک پست گذاشته است. اما حالا به واسطه خندوانه فعالیتش را از سر گرفته و با فقط یک اجرا در خندوانه در توضیحات صفحه‌اش نوشته: «یک عدد خنداننده می‌باشم در خندوانه». عموم این صفحات در اینستاگرام با حدود 3 هزار فالوور فعالیت‌می‌کنند و تا قبل از مسابقه، هیچ فعالیت طنزی انجام نمی‌دادند و پیج‌شان شخصی بوده اما حالا دوست‌دارند با مخاطبانشان در ارتباط باشند و احتمالا خیلی زود تعداد فالورهایشان می‌ترکاند.
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
نگاهی به خزترین تبلیغات تلویزیونی که سوژه شوخی‌های بسیاری شده‌اند

تمشک طلایی تقدیم می‌شود به...

٩٦/٠٧/٢٠
یادداشت

هوا هوای تازه، وقت راز و نیازه!

٩٦/٠٧/٢٠
این همه چیپ شدگی و زرد بازی از کجا می‌آید؟

ما را زرد نکنید!

٩٦/٠٧/٢٠
درباره انواع کلاهبرداری های اینترنتی و راه مقابله با آن ها

#کلاهبرداری_اینترنتی

٩٦/٠٧/٢٠
جارچی

جارچی 507

٩٦/٠٧/٢٠
آنتن

امان از جیم‌نویسان پاییزی!

٩٦/٠٧/٢٠
به بهانه اکران 4 فیلم توقیفی که بالاخره به پرده سینما رسیدند

بیگانه ها!

٩٦/٠٧/٢٠

نظر شما محترم نیست!

٩٦/٠٧/٢٠
درباره «IT»، که پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای وحشت شد

گرمای ترسناک تابستان سینمای جهان

٩٦/٠٧/٢٠
تلگجبم

تلگجیم 507

٩٦/٠٧/٢٠
پایان‌نامه

وقتی شورش در می‌آید، وقتی در نمی‌آید!

٩٦/٠٧/٢٠
یادداشت

نگاه های معنادار

٩٦/٠٧/٢٠
یادداشت

زندگی دیگران

٩٦/٠٧/٢٠
مینیمال

نتایج ارشد اومد سربازی قبول شدم

٩٦/٠٧/٢٠
دات کام

2 سایت خوب برای هنری های مشهد

٩٦/٠٧/٢٠
حکایت هفته

اندر حکایت ابوجارچی و گاو

٩٦/٠٧/٢٠
پاسخ به یک سوال مهم؛ آیا استقلالی‌ها بعد از اخراج مربی، توانستند روند نتیجه‌گیری خود را تغییر دهند؟!

پسا اخراج!

٩٦/٠٧/٢٠
نگاهی به موفقیت مربیان سن و سال داری که نشان دادند، سن همه چیز نیست!

دسته +60 سال

٩٦/٠٧/٢٠
روایت‌هایی درباره ما و راه‌های درمان رنجوری‌های روان‌مان

قلمروی تاریک ذهن تان را کشف کنید

٩٦/٠٧/٢٠
چهره هفته

اين سوسول بازيا چيه؟!

٩٦/٠٧/٢٠
تبلیغات