از برخی گوش شکسته‌های کشتی و همسفران هادی عامل  در ریو خواستیم درباره شخصیت او چیزی بگویند. آنچه می‌خوانید نظر آن‌ها پیرامون آقای صدای کشتی است...

از برخی گوش شکسته‌های کشتی و همسفران هادی عامل در ریو خواستیم درباره شخصیت او چیزی بگویند. آنچه می‌خوانید نظر آن‌ها پیرامون آقای صدای کشتی است...

نویسنده : محمدامین شرکت اول - مجید حسین زاده


داوود عابدی:همه با تکیه کلام خود عامل با او صحبت می‌کنند

هادی عامل از با ادب‌ترین افرادی است که من با آن‌ها در طول مدت فعالیتم در حوزه وزرش ارتباط داشتم، او علاوه بر اخلاق پهلوانی‌‌اش، عرق ملی دارد.

هیچ وقت من در هادی با اینکه نفر اول گزارشگری کشتی در ایران است، ذره‌ای منیت و غرور ندیدم. برای او فرقی نمی‌کند که فردی که با گروه است بی تجربه است و یا سال‌های سال تجربه و نام دارد، او همیشه به دنبال شاد کردن جمع است و تمام سعی‌اش را می‌کند که به همه با وجود تمام سختی‌ها و فشار کاری خوش بگذرد.

یکی از نکات جالب برخورد و ارتباط با هادی عامل این است که نمی‌توانی با او مانند اینکه با دیگران صحبت می‌کنی حرف بزنی، اصلاً نمی‌دانم این چه چیزی است که در وجود همه کسانی که با هادی عامل ارتباط دارند ایجاد می‌شود که با دیدن هادی عامل تمام ادبیات خودشان یادشان می‌رود و پیوسته از تکیه کلام‌های خود او برای گفت‌وگو استفاده می‌کنند، ما که در المپیک «خسته نباشی دلاور، خدا قوت پهلوان» هادی عامل همیشه روی لب‌مان بود.

 

امیر توکلیان: کشتی‌گیران هم از گزارش‌های ایشان لذت می‌برند

من با صدای آقای عامل چه زمانی که خودم کشتی‌گیر بودم و چه در حال حاضر که مربی تیم‌ملی هستم، خاطرات بسیاری دارم و خوشحالم که گزارشگر خوبی مانند ایشان برای کشتی در کشور داریم. با توجه به این‌که ایشان دستی بر کشتی داشته و کشتی‌‌گیر بوده و در حال حاضر هم مربی این رشته است، پیچ و خم کشتی را به خوبی می‌شناسد و به راحتی می‌تواند نظر هر بیننده‌ای را جلب گزارش‌هایش کند که کمتر گزارشگری در دنیا در رشته کشتی، چنین اشراف و دقتی را دارد. من تا به حال ندیده‌ام بازیکنان تیم ملی از گزارش‌های او شکایتی داشته باشند، برعکس همه لذت هم می‌برند اعتقاد من این است که آقای عامل نگاه ملی دارد و فقط گزارش خود را معطوف به 2 کشتی‌گیری نمی‌کند که روی تشک مبارزه می‌کنند. یکی از ویژگی‌های خوب او این است که در مصاحبه‌هایش از پیشکسوت‌ها و شگردهای‌شان یاد می‌کند، این موضوع برای قدیمی‌های کشتی بسیار ارزشمند است. من تا به حال ندیدم ایشان به مباحث فنی ورود نکند با کشتی‌گیری در این باره صحبت کند اما اگر به نظرشان مورد مهمی بیاید به خاطر حس وطن دوستی‌اش به کادر فنی می‌گوید و من شخصا از راهنمایی‌های فنی ایشان استقبال کرده‌ام.

 

محمدحسین میثاقی: هادی عامل برند کشتی ایران در جهان است

اگر از من نکات مثبت المپیک برای ایران را بپرسند به‌طورقطع خواهم گفت که یکی از آن‌ها هادی عامل است، با وجود این که من کوچک‌ترین فرد گروه بودم و آقای عامل هم بزرگ‌ترین فرد، ولی بیشتر سعی می‌کردم با او باشم و به دلیل علاقه شدیدم به کشتی در تمام روزهای مسابقات کشتی در کنار او بودم. هادی عامل گنجینه شعر است و بیشتر اوقات که با هم بودیم برایم شعر می‌‎خواند و واقعا از بودن با او لذت می‌بردم.

یکی از نکات جالب این بود که آقای عامل همیشه مقید بودند که یک ساعت قبل از شروع مسابقات در سالن حضور داشته باشند وتمام سیستم صوت و... را بررسی کنند تا در طول انجام مسابقات مشکلی ایجاد نشود و به این خاطر که شبکه ورزش برخی مسابقات کشتی که ورزشکاری از کشور ما در آن حضور نداشت را هم پخش می‌کرد، او پیوسته و پشت سر هم فقط و فقط کشتی گزارش می‌کرد.

من که المپیک ریو برایم اولین تجربه حضور در چنین مسابقاتی بود، وقتی با آقای عامل وارد سالن می‌شدم و می‌دیدم که همه او را می‌شناسند برایم خیلی عجیب بود، حتی وقتی نناد لالوویچ، رئیس فدراسیون جهانی کشتی وقتی او را دید جلو آمد و خیلی صمیمانه سلام و احوال‌پرسی کرد. به نظر من نه تنها در داخل کشور، بلکه در تمام جهان هادی عامل به یکی از نشانه‌ها و برندهای کشتی ایران تبدیل شده است و حتی از برخی از اعضای کادر تیم ملی کشتی‌مان هم در بین اهالی کشتی جهان معروف‌تر است.


علیرضا حیدری: گزارش‌های «عامل» فنی و دلچسب است
من بارها کشتی‌های خودم را بعد از مسابقه با صدای آقای عامل نگاه کرده‌ و از گزارش‌های خوب ایشان لذت برده‌ام. او در گزارش‌هایش از اصلاحات و القاب خاصی استفاده می‌کند که همه ما شنیده‌ایم ولی من تا به حال کشتی‌گیری ندیده‌ام که از این موضوع ناراحت شده باشد. باید بپذیریم که سال‌های سال است که مردم، کشتی را با صدای آقای عامل می‌شناسند و ایشان در عین رعایت احترام، ادب و شخصیت افراد، کاملا فنی و دلچسب گزارش می‌کند. همچنین به نظرم، انرژی که ایشان نتوانسته در کشتی به علت آسیب‌دیدگی خرج کند در گزارشگری به نحو احسن به کار گرفته و موفق هم شده است. بعضی افراد به محض پیشرفت، جایگاه خودشان را فراموش و در بسیاری از امور که به آن‌ها مرتبط نمی‌شوند هم دخالت می‌کنند اما ایشان حد خودش را می‌شناسد و شاید در حین گزارش، نظرات فنی شخصی‌اش را بگوید اما هیچ‌وقت در امور فنی دخالت نمی‌کند و این رفتار ایشان جای تقدیر دارد.
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
جارچی

جارچی 482

٩٦/٠١/٣١
نصیرزاده رئیس سابق کمیته تدوین مقررات فدراسیون در گفت‌و‌گو با جیم:

درج ستاره استقلال و پرسپولیس بر اساس تلقی خودشان است

٩٦/٠١/٣١
شگرد خفن

کدام خبر درست است؟

٩٦/٠١/٣١
درباره اظهار نظر عجیب سرمربی پرتغالی تیم ملی که به مذاق پرسپولیسی‌ها خوش نیامد

طبقه‌بندی هواداران به سبک استاد کی‌روش!

٩٦/٠١/٣٠
ستاره استقلالی‌ها واقعی‌تر است یا ستاره‌ای که به پیراهن پرسپولیس اضافه می‌شود؟

ستاره سُرخ در آسمان کُری

٩٦/٠١/٣١

ستاره‌ها در آسیا

٩٦/٠١/٣١
مروری بر نویسندگانی که با آثارشان هیجانی ویژه در میان کتاب‌خوان‌ها ایجاد کردند

داستان موج‌ها و موج‌های داستانی

٩٦/٠١/٣١
کافه جهان نما

ژاپن، سرزمین آفتابِ تابانِ احترام

٩٦/٠١/٣١
برگزیده سایت

بازخوانی

٩٦/٠١/٣١
شاخ هفته

نسل تنهای ما

٩٦/٠١/٣١
تلگجیم

تلگجیم 482

٩٦/٠١/٣١
حکایت هفته

اندر حکایت برنامه هفت و افخمی که رفت

٩٦/٠١/٣١

داستان ستاره‌ها

٩٦/٠١/٣١
نگاهی به فیلم «خشکسالی و دروغ» با حضور محمدرضا گلزار

مخاطب پسند و قصه‌‌گو

٩٦/٠١/٣١
آنتن

دلیل قطع تماس‌های صوتی تلگرام مشخص شد!

٩٦/٠١/٣١
پایان نامه

پول نارنگی، ما و این همه حادثه!

٩٦/٠١/٣١
ذهن زیبا

ذهن زیبا 481

٩٦/٠١/٣١
فتوچاپ

فتوچاپ 482

٩٦/٠١/٣١
چهره هفته

هرگز نرسیدن بهتر از دیر رسیدن است!

٩٦/٠١/٣١
دات کام

آتلیه سرخود بشوید

٩٦/٠١/٣١
تبلیغات
تبلیغات