تقلید کردن  بد نیست!
jeem.ir

تقلید کردن بد نیست!

نویسنده : مدیر سایت

در گفت‌وگوها و برخوردهایی که تا به حال در سایت جیم با نویسندگان جوان داشته‌ایم، وقتی در مورد سبک نوشتن صحبت و حتی گاهی اوقات از سبک نگارش ایشان انتقاد می‌کنیم، عموما با پاسخ‌هایی مانند: «من فقط این‌طوری دوست دارم»، «نوع نوشتنم این‌طوریه دیگه» و ... مواجه می‌شویم. فراموش نکنید که نوشتن مثل خیلی از کارهای دیگر اکتسابی است. تا هنگامی که به یک سبک زیبا و دلنشین نرسیده‌اید از تقلید کردن از سبک نوشتن دیگران نترسید. چیزی از ارزش‌های شما کم نمی‌شود. تقلید کردن اولین مرحله بهتر شدن و کشف کردن قلم خودتان خواهد بود. برای تقلید هم باید هر چقدر می‌توانید خوب بخوانید و بعدش خوب بنویسید...

 

شینِ عزیز...

صفحه اصلی- محرمانه – یادداشت کاربران

 تاريخ انتشار:13/05/95

 

شین اعجاب انگیزترین حرف الفبای فارسی‌است. وابستگی و جدایی شین به کلمه‌ «دوست» نقش عجیبی در نشان دادن حماقت و عشق دارد. وقتی که شین از دوست جداست و این دوست در پاسخ به یک کار عجیب و خارق العاده می‌آید آدم ابله جلوه می‌کند. مثلا می‌پرسند چرا فلان کار را کِردی و جواب می‌دهی: دوست داشتم!

و اغلب با یک واکنشِ روتینِ سر تکان دادن از روی تاسف مواجه می‌شوی. اما همین شین؛ شینِ عزیز و دوست داشتنی وقتی با دوست دستِ دوستی می‌دهد می‌شود منتهی الیهِ دوست داشتن؛ می‌شود خودِ حرفِ آخرِ عشق... و بعد به اعتبار همین دوستیِ دوست داشتنی تو می‌توانی در جواب سوال چرا فلان کار را کردی بگویی: چون دوستَش داشتم... و با انبوهِ لبخندهای ناشی از این دلیل محکمِ عاشقانه مواجه شوی. برای همین است که من با تقریب بالایی مطمئنم «شین» دوست داشتنی‌ترین، اعجاب انگیزترین و عاشقانه‌ترین حرفِ الفبایِ فارسی‌ست.

 

زندگی کردن بلدی می‌خواهد

صفحه اصلی- محرمانه – یادداشت کاربران

 تاريخ انتشار14/05/95

 

من می‌گویم زندگی کردن مهارت می‌خواهد، باید بلد باشی که لحظه‌ای بودن را، راحت بخندی و راحت ببخشی. اکثر مردم بلد نیستند ببخشند و این را وقتی می‌فهمی که وقتی دارند از امروز برایت تعریف می‌کنند، ناگهانی بین حرف‌های‌شان می‌گویند: مثل تو که اون روز اون حرف ُزدی، این‌قدر ناراحت شدم اون روز ولی بخشیدمت. من می‌گویم بلد نیست ببخشد کسی که بخشید، یعنی آن‌قدر با خودش کنار آمد که این مسئله را حل شده بداند و نخواهد هی به رویت بیاورد. مهربانی هم بلدی می‌خواهد،  باور کنید باید برای مهربان بودن دلتان مهربان باشد که اگر نباشد و بلد نباشید، نمی‌توانید بین مهربانی و محبت و عشق و دلسوزی و ترحم فرقی قائل شوید و دل می‌شکنید، مهربان نباشید اگر بلد نیستید.من نمی‌خواهم بگویم که نباید مهربان باشیم و محبت کنیم، نه، باید تمرین کنیم فقط و حواس‌مان باشد که تمرین کردن‌مان با قیمت‌های سنگین تمام نشود، حواس‌مان به آدم‌هایی باشد که نمی‌شود برای‌شان توضیح داد، ما در حال تمرین هستیم و تا قله بسی پله هست...

هر سینه مدفن رازهای بسیار است
صفحه اصلی-محرمانه– یادداشت کاربران
 تاريخ انتشار:12/05/95
در گیر و دار روزهای پیری وقتی در ایوان خانه‌ات نشسته و دست‌های چروکیده‌ات را روی هم گذاشته‌ای و غرق در افکار خودت هستی، یکی از نوه‌هایت می‌آید و  صندلی چوبی آن سوی ایوان را کنار صندلی‌ات می‌گذارد؛ صورتت را به سمت او بر می‌گردانی و نگاهش می‌کنی. با شیطنت خاص دختران جوان، بی‌مقدمه می‌پرسد کسی جز پدربزرگ را دوست داشته‌ای هرگز؟
گونه‌های چروک افتاده‌ات سرخ می‌شوند. دستش را روی دستانت می‌گذارد و دوباره سوالش را تکرار می‌کند. چشم‌هایت را می‌بندی و نفسی تازه می‌کنی، از همان نفس‌ها که وقتی آدم فرو می‌بردش هجوم خاطره لبریز می‌شود و وقتی برون می‌دهدش دروازه‌های ذهنش را می‌بندد و جلوی تاراج لشکر بی‌رحم خاطره‌ها می‌گیرد.
بعد با همان لحن گیرایت می‌گویی: دخترکم، هر سینه مدفن رازهای بسیار است.
من از این‌که راز تو هستم خشنودم، از این‌که در سال‌های پیری‌ات هنوز هم وقتی یاد من می‌افتی، گونه‌هایت گل می‌اندازد شادمانم؛ راستش را بخواهی، من با همین خیالات است که هنوز زنده‌ام.
تاثیر ایران بر کی‌روش
صفحه اصلی- محرمانه – یادداشت کاربران
 تاريخ انتشار:13/05/95
کارلوس کی‌روش تاثیر مثبتی روی مربیان ایرانی و فوتبال کشور گذاشته است اما سوال این‌جاست خود او چه سوغاتی از فوتبال ایران به یادگار می‌برد. حال با فرض تمدید نکردن قرارداد کی‌روش به سه سال بعد می‌رویم تا ببینیم فوتبال ایران چه تغییراتی در کارلوس کی‌روش ایجاد کرده است. مصاحبه مطبوعاتی کی‌روش پس از باخت تیمش یعنی منچستر به بارسلونا در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا:
«ما امروز دو نیمه متفاوت داشتیم. نیمه اول که نیمه بازیکنان بود دو هیچ باختیم. نیمه دوم که نیمه مربیان بود صفر صفر کردیم، با توجه به این که مساوی در خونه حریف برد محسوب میشه. ما با دست خالی با یه مشت جوون اومده بودیم که خیلی‌هاشون یه بار هم نیوکمپ رو ندیده بودن، جوون‌هایی که هنوز حقوق پارسال‌شون رو دریافت نکردند. حالا باز بارسا شانس آورد یعنی اگه اون پنالتی رونی گل میشد الان کل یوم همه نظرات 360 درجه تغییر می‌کرد، بازم خدا رو شاکریم که با اختلاف دو گل به بارسا باختیم، در بازی که باید پونزده شونزده به دو میشد، حیف قسمت نبود با دست پر اینجا رو ترک کنیم.
من با تمام احترامی که برای تیم حریف قائلم ولی براشون واقعا متاسفم همش پاس کاری، همش تیکی تاکا، از بس پاس دادن داور وسط‌های بازی بالا آورد، یکی دو بار هم به سمت‌شون غش کرد، یه بار هم نزدیک بود سکته کنه. آخه من نمی‌دونم کجای دنیا این‌قدر پاس میدن، بابا بزنین زیرش بذارین ملت از فوتبال لذت ببرن. اون آقا قلدره (مسی) هم که گل می‌زنه خوشحالی می‌کنه امشب با بچه‌ها حمله کردیم به صفحه‌اش می‌فهمه دیگه نباید به ما گل بزنه. با مربی غیرحرفه‌ای حریف هم حاضرم مناظره برگزار کنم تا سوسک بشه. از هواداران تیم حریف هم اصلا انتظار نداشتم، یه عمر نون و نمک همو خوردیم ناسلامتی منم تو لالیگا مربی بودم تا چشم‌شون به یه چشم قهوه‌ای اجنبی می‌خوره از خجالت ما در میان.
من امروز از بچه‌هام راضی بودم، برنامه‌های تاکتیکی ما رو خوب اجرا کردن، یه کم توی اوت دستی مشکل داشتن ولی خوب زدن زیرش، امیدوارم در بازی برگشت با غیرت بازی کنیم و مزد زحمات‌مون رو بگیریم.»
کی‌روش به علت سوال خبرنگار از مربی حریف، کنفرانس مطبوعاتی را نیمه کاره رها کرد...
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

ماجرای بهار به روایت مترو

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

بوی اسکناس تا نخورده لای کتاب

٩٦/١٢/٢٤
اگر بخواهیم سقوط‌ها، زلزله‌ها و بلاهای امسال را نادیده بگیریم باید از جوان‌هایی بگوییم که بیشتر خبرهای

جوانان مدل ۹۶

٩٦/١٢/٢٤
شگرد

عکس‌های خوب خوب بگیرید

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

دور حوض فیروزه‌ای، زیر درخت خرمالو

٩٦/١٢/٢٤
مینیمال

رسم اصیل ایرانی را فراموش نکنید

٩٦/١٢/٢٤

سال خوبی نبود اما ما خوب بودیم...

٩٦/١٢/٢٤
یک بسته متنوع از کتاب‌ها و سریال‌های جدیدی که نوروز شما را می‌سازد

هر روزتان نوروز، نوروزتان با کتاب و سریال

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

عیده که عیده...

٩٦/١٢/٢٤
پایان نامه

ما شاد و خوشحالیم

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

واقعا عید را جشن می‌گیرید؟!

٩٦/١٢/٢٤
دات کام

در تعطیلات عید، قهرمان جام باشگاه‌های اروپا شوید

٩٦/١٢/٢٤
شگفت انگیزترین اتفاقات ورزش ایران و جهان در سال 96 به انتخاب جیم

اتفاقات چشم گردکن!

٩٦/١٢/٢٤

5قاب ماندگار 96

٩٦/١٢/٢٤
جنجال‌آفرین‌ترین (!) ورزشکاران امسال چه کسانی بودند؟

از آقای گل تا خواهران ووشوکار

٩٦/١٢/٢٤

سال جوونا

٩٦/١٢/٢٤
وقتی امسال از بودن یک سری چیزها در یک جاهایی، شاخ‌ در آوردیم

واقعا تو چرا این‌جایی؟

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

شما رُفوزه شدی

٩٦/١٢/٢٤
درباره استارتاپ‌ها و خدمات‌دهنده‌های ایرانی کــــه امسال طعم دیگری به زندگی‌ ایرانی‌ها دادند

#سال_خدمات_اینترنتی

٩٦/١٢/٢٤
آدم‌ها و چیزهایی که سال 96 از این رو به آن رو شدند

برگشت به زندگی

٩٦/١٢/٢٤