نیم فاصله  بزنید!
jeem.ir

نیم فاصله بزنید!

نویسنده : مدیر سایت

نیم فاصله موجودی دوست داشتنی هست. اصلا اگر نیم فاصله نباشد، نوشته‌ها خیلی ناجور و زشت خواهند شد. مثلا با مقایسه «چهره  ها» و «چهره‌ها» این تفاوت را به خوبی می‌بینید. نیم فاصله البته انواع استاندارد و غیر استاندارد دارد. در نوع استانداردش، شما باید کلیدهای ctrl+shift+2 کی‌بورد را بزنید. این نیم فاصله در وبلاگ‌ها و در همه نرم‌افزارهای آفیس درست کار می‌کند. نوع غلطش هم با فشردن دکمه‌های ctrl+ - کار می‌کند. البته برای نیم فاصله زدن می‌شود کلیدهای میانبر هم در word تعریف کنید که با یک جست‌وجوی راحت در گوگل فوت و فنش را یاد می‌گیرید.

تعویض اسم‌ های ما
صفحه اصلی- جزرومد – یادداشت کاربران
 تاريخ انتشار:07/05/95
عجیب‌ است اینکه اسمت را نمی‌توانی تغییر دهی. حتی بعد از اینکه عزیزترینت دیگر در دنیا نباشد تا صدایت بزند، آدم‌هایی از تو رفته باشند که اسمت را مخفف یا یک جان و عزیزم به آخر اسمت اضافه می‌کردند.
با این‌که روزی اسمت با پسوند «ام» برای کسی خاص بوده و تو را طوری صدا زده که الفبا را به خود مدیون کرده. با اینکه هنوز اسمت در حنجره‌ای مانده یا آوای صدایی در اسمت مانده، نمی‌شود دیگر تو آن اسم را نداشته باشی. با این‌که اسمت را کنار اسم کسی که دوستش داشته‌ای، نوشته‌ای. بارها آهنگ اسمت را با اسمش تطبیق داده‌ای و گره زده‌ای، با اینکه از هم رفته‌اید، اما با این‌حال باز هم دوام می‌آوری. حتی بعد از این فکر کرده‌ای واقعا دیگر اسمت به چکار می‌آید؟ نمی‌شود برداشت اسم را دور انداخت، حتی اگر یک عشق قدیمی بعد از مدت‌ها شما را در یک گوشه پیدا کند و ناخودآگاه صدایت بزند. با این وجود کاش بشود گفت که من دیگر فلانی نیستم. شاید چاره همین باشد. هر آدم با هزاران اسم. با هزاران صدا. شاید چاره نماندن آدم‌ها در درون‌مان تعویض اسم‌مان باشد. هر بار جدیدتر. نوتر. بهتر. هربار با یک اسم خاص‌تر...
آرمانشهرهای اينترنتی!
صفحه اصلی- محرمانه – یادداشت کاربران
 تاريخ انتشار:03/05/95
انسان امروز  در كنه وجود خويش به دنبال آرمانشهر خود است. جايي كه زندگي بسيار زيبا است؛ آن‌طور كه ذات كمال‌گراي او طلب مي‌كند. اما امروز اينترنت وجود دارد! فرصتي كه انسان بتواند موازي با دنيايي كه پر از ملال‌ها و اندوه‌هاست، دنيايي تشكيل بدهد آن‌طور كه خودش مي‌خواهد! همه چيز را زيبا جلوه بدهد و آرمان شهرش را ناخودآگاه در نگاه ديگران، جايي خارج از زندگي خودش بسازد. عكس‌هايي بگيرد كه زندگي او را خيلي زيباتر و آرماني‌تر از چيزي كه هست جلوه مي‌دهد. و بعد به شدت و به صورت افراطي وابسته دنياي آرماني ساخته خويش مي‌شود.
اين روزها مدام نقدهاي يك طرفه‌اي مي‌شنويم به كاربران فضاي مجازي. اما بد نيست به اين فكر كنيم كه انسان‌ها شايد به اندازه‌اي که متهم هستند، خطاكار نباشند. به اين فكر كنيم كه انسان در طول تاريخ و در فطرت خويش در جستجوي مدينه فاضله‌ بوده است! به اين فكر كنيم كه در دنياي واقعي قطعا كمبود‌هايي وجود دارد كه افراد جامعه به سمت دنياي خودساخته‌شان كشيده شده‌اند و البته عده‌اي در درياي خودساخته خويش غرق شده‌اند... كاش كسي بيايد از كمبودها بگويد!
واحد ممیزی احساسات
صفحه اصلی-محرمانه – یادداشت کاربران
 تاريخ انتشار:07/05/95
قلب واحد معلوم الحالی است که زندگی بدن را به طور کامل در اختیار دارد. ولی به عنوان یک اختیاردار تام وظیفه‌اش را آن‌طور که باید و شاید انجام نمی‌دهد. اگر دود به خوردش ندهیم و با ورزش و پرهیزهای غذایی مناسب وضعیت جسمانی‌اش را توپ نگاه داریم، باز هم با تند و گاهی کند کوبیدنش دردسر درست می‌کند. با دستخوش احساسات شدنش دردسر درست می‌کند. تازه آن هم احساساتی که نمی‌شود به سالم بودن‌شان گواهی داد یا از پی و عمق آن مطمئن بود یا روی پایداری وثبات‌شان حساب کرد.
شاید بهتر بود قلب، واحدی برای ممیزی احساسات می‌داشت. واحدی که به وسیله یک کمک‌ممیز، ممیز، سرممیز و ممیز کل، اداره می‌شد. کمک ممیزی که  احساسات زودگذر را به داخل قلب راه ندهد. ممیزی که علاوه بر زودگذر نبودن، بیهوده نبودن را هم ملاک معتبری تلقی کند. سر ممیزی که علاوه بر تمام موارد ذکر شده، زیبایی و کمال‌طلبی آن حس را جزو ویژگی اصلیش بداند و ممیز کلی که با وجود تایید همه باز هم روی بعضی احساسات را خط بکشد. چرا که گاهی قلب، برای آن‌که روی مرز آرامش بماند، باید از حسی که دارد دست بکشد...
دنیای غمبار 
صفحه اصلی- جادوی کاغذی – یادداشت کاربران
 تاريخ انتشار:05/05/95
همدمی ‌نیست‌ در این ‌وادی‌ وهم ‌آلوده
کی‌ شود سینه، ز هر غصه ‌و غم ‌آسوده 
شد جهان، دار مکافات ‌و عذابم‌ بسیار 
 هست‌ جانی‌ و دلی ‌خون ‌ز ره‌ پیموده 
یک‌ نشانی ز محبت ‌به‌ من ‌ارزانی دار
دل بی‌عشق بود، زندگی‌اش بیهوده 
پر شده زندگی خلق ز اندوه و ملال
 خرم آنی که ‌به‌ شادی کسان افزوده 
کاش ‌می‌شد به ‌همه‌ مهر و صفا می‌دادم
 شادمان آن‌که غمی را ز دلی بزدوده 
دل او شاد، به دنیا و به روز آخر  
هر که در حد توان خادم مردم بوده
شده پر جور و جفا، رنگ‌ و ریا این عالم
سینه‌ پر ز محبت، شده بد آزرده 
دل من پر شده از کینه، نجاتم‌ بدهید
 نیست ‌شایسته حامی‌که ‌بود افسرده
شده‌ آویزه‌ی ‌گوشم‌ که ‌خدا بخشنده ‌است
سخنی را که ‌خدا، خود همه ‌جا فرموده
نظرات کاربران
کد امنیتی