تب یورویی!
بازار کل کل‌های فوتبالی از فردا آغاز می‌شود

تب یورویی!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

دوباره شروع شد، هیجان تماشای فوتبال کلاس یک جهانی از فردا دوباره به سقف خودش می‌رسد. بعد از پایان لیگ‌های فوتبال دنیا و برگزاری فینال لیگ قهرمانان، حالا هواداران فوتبال در سراسر دنیا منتظر هستند تا از فردا یک ماه مسابقات داغ فوتبالی را تجربه کنند. فرانسه پانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های اروپا را میزبانی می‌کند، مسابقاتی که برای اولین بار با 24 تیم برگزار می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود، این مسابقات تقریبا به اندازه جام جهانی طول بکشد و کلی هیجان را با خودش به همراه بیاورد. در ادامه سعی کردیم به سراغ گروه‌های 6 گانه مرحله مقدماتی برویم تا کمی به بررسی آن‌ها بپردازیم، البته سعی شده است، حرف‌هایی زده شود که خیلی هم تکراری نباشد. 

گروه A؛ بوی خوش میزبانی

تیم‌های گروه: فرانسه، سوئیس، آلبانی و رومانی

گران‌ترین تیم: فرانسه (454 میلیون یورو)

ارزشمندترین بازیکن: پل پوگبا ( 65 میلیون یورو)

غایب گروه: کریم بنزما مهاجم تیم ملی فرانسه که به دلایل غیر فنی و با توجه به پرونده دادگاهش به تیم ملی دعوت نشد را باید غایب اصلی این گروه بدانیم.

زیر ذره‌بین: «بریل امبولو» 19 ساله را در تیم سوئیس زیر نظر بگیرید، این مهاجم با همین سن و سال کمی که دارد، توانسته در تیم بازل سوئیس 86 بازی انجام دهد و 30 گل به ثمر برساند.

بازی مرگ و زندگی: بازی بین رومانی و سوئیس در این گروه احتمال زیاد، تکلیف تیم دوم این گروه را مشخص می‌کند. این بازی چهارشنبه 26 خرداد ساعت 20:30 دقیقه به وقت تهران برگزار می‌شود.

پیش‌بینی: فرانسه به عنوان میزبان مسابقات شانس اول صعود از گروه اول است، حتی این تیم را باید یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در یورو بدانیم، سوئیس هم احتمالا تیم دوم گروه اول است، حالا باید دید آیا تیم سوم این گروه در رقابت با تیم‌های سوم گروه C  و  Dموفق به صعود می‎شود یا خیر؟

 

گروه B ؛ جدال سیاسی

تیم‌های گروه: انگلیس، روسیه، ولز، اسلواکی

گران‌ترین تیم: انگلیس (446 میلیون یورو)

ارزشمندترین بازیکن: گرت بیل (80 میلیون یورو)

غایب گروه: غیبت جرارد و لمپارد دو هافبک صاحب نام تیم ملی انگلیس که پس از سال‌ها از بازی‌های ملی خداحافظی کردند.

زیر ذره‌بین: «مارکوس راشفورد» 18 ساله را باید جوان‌ترین بازیکن حاضر در یورو بدانیم، سال 2016 برای او چیزی شبیه معجزه اتفاق افتاد، او حالا در این سن باید منتظر اعتماد روی هاجسون باشد.

بازی مرگ و زندگی: شنبه 22 خرداد ساعت 23:30 منتظر بازی روسیه و انگلیس باشید، یک بازی از جنس سیاسی که باید دید آیا بدون حاشیه تمام می‌شود یا خیر؟

پیش‌بینی: هواداران تیم ملی انگلیس بدجور به تیم جوان امسال خود دل بستند، پس روی کاغذ خودشان را شانس اول صعود می‌دانند، البته روسیه، ولز و اسلواکی تقریبا شانس یکسانی برای صعود دارند، شاید از این گروه سه تیم به مرحله بعد صعود کرد، از کجا معلوم.

 

گروه C ؛ قهرمان جهان وارد می‌شود

تیم‌های گروه: آلمان، لهستان، ایرلند شمالی، اوکراین

گران‌ترین تیم: آلمان ( 562 میلیون یورو)

ارزشمندترین بازیکن: توماس مولر ( 75 میلیون یورو)

غایب گروه: یوآخیم لو در آخرین لحظات بر روی اسم مارکو رویس خط کشید تا او هم مثل گوندوغان به دلیل مصدومیت جام را از دست بدهد.

زیر ذره‌بین: «لواندوفسکی» که بهترین گلزن مرحله انتخابی یورو 2016 به حساب می‌آید و چند جوان تیم ملی آلمان مثل ویگل را باید زیر نظر داشت.

بازی مرگ و زندگی: بازی لهستان و آلمان با تقابل ستاره‌های لهستان مثل پیژک، لواندوفسکی و بلاژیکوفسکی با هم بازی‌های باشگاهی‌شان در تیم ملی آلمان همراه خواهد بود. پنجشنبه 27 خرداد ساعت 23:30 منتظر باشید.

پیش‌بینی: بعید است آلمان و لهستان برای صعود از گروه با مشکل خاصی رو‌به‌رو شوند، اوکراین را هم خیلی جدی نگیرید، بازیکن خاصی ندارند که بخواهند برای تیمی مشکل ساز شوند.

گروه D ، کمی مایل به مرگ

تیم‌های گروه: اسپانیا، ترکیه، جمهوری چک، کرواسی

گران‌ترین تیم: اسپانیا (557 میلیون یورو)

ارزشمندترین بازیکن: سرخیو بوسکتس (50 میلیون یورو)

غایب گروه: خبری از دیگو کاستا و فرناندو تورس در خط حمله تیم ملی اسپانیا نیست. ایسکو  و سائول را هم دل بوسکه خط زد، کارواخال هم که در فینال لیگ قهرمانان مصدوم شد.

زیر ذره‌بین: داریو سرنا معنی می‌شود. مدافع کناری دوست داشتنی کروات‌ها با 129 بازی، با سابقه‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال کشورش است. سیزده سال است در شاختار دونتسک اوکراین بازی می کند و شاید در 34 سالگی در آخرین ایستگاه ملی باشد. 

بازی مرگ و زندگی: به احتمال زیاد اولین بازی این گروه در روز 23 خرداد بین ترکیه و کرواسی نقش زیادی در مشخص کردن تیم‌های صعود کننده این گروه دارد.

پیش‌بینی: اگر فکر می‌کنید که اسپانیا به راحتی از این گروه بالا می‌آید سخت در اشتباه هستید، برای قرار گرفتن در بین دو تیم اول این گروه باید حسابی بازی‌ها را تا روز آخر دنبال کنید.

 

گروه E ؛ غول کشی در یورو

تیم‌های گروه: ایتالیا، بلژیک، سوئد، ایرلند

گران‌ترین تیم: بلژیک ( 460 میلیون یورو)

ارزشمندترین بازیکن: ادن هازارد(70 میلیون یورو)

غایب گروه: تا دل‌تان بخواهد ایتالیا هافبک مصدوم و غایب دارد.  غیبت مارچیزیو، وراتی و پیرلو کار را برای ایتالیایی‌ها بدجور سخت خواهد کرد.

ذ عملکرد تیم ملی ایتالیا را با دقت بررسی کنید، آخرین روزهای حضور کونته روی نیمکت لاجوردی پوشان با انتقادات زیادی به بازیکنان دعوت شده به تیم ملی این کشور در یورو 2016 همراه شد.

بازی مرگ و زندگی: بازی‌های این گروه دیدنی است ولی بازی بین ایتالیا و سوئد در 28 خرداد کمی با بقیه فرق دارد، تقابل دیدنی زلاتان و بوفون می‌تواند چشم‌ها را خیره کند.

پیش‌بینی: حیف است اگر بین سه تیم بلژیک، ایتالیا و سوئد یک تیم حذف شود، هواداران فوتبال امیدوار هستند از این گروه سه تیم به مرحله بعد صعود کند. البته شاید ایرلند به یکباره تمام معادلات این گروه را بهم بزند، ایرلند را هم جدی بگیرید.

 

گروه F؛ همه چیز برای رونالدو

تیم‌های گروه: اتریش، ایسلند، اتریش، مجارستان

گران‌ترین تیم: پرتغال (321 میلیون یورو)

ارزشمندترین بازیکن: کریس رونالدو (110 میلیون یورو)

غایب گروه: فابیو کونترائو که روزگاری برای خرید او از بنفیکا بین تیم‌های اروپایی دعوا بود، برای یورو 2016 به تیم ملی پرتغال دعوت هم نشده است.

زیر ذره‌بین: «رناتو سانچز» وینگر 18 ساله پرتغالی که امسال به بایرن مونیخ پیوسته است را زیر نظر داشته باشید، خیلی از کارشناسان او را ادامه دهنده راه رونالدو افسانه‌ای می‌دانند. گابور کرالی دروازبان تیم مجارستان و همبازی سابق علی دایی در هرتابرلین با آن شلوار خاص هم یکی از بازیکنان جذاب این گروه است.

بازی مرگ و زندگی: اگر نتوانستید بازی‌های این گروه را تماشا، خیلی هم نباید ناراحت باشید. اگر می‌خواهید شلوار دروازبان مجارستان را ببینید پیشنهاد می‌کنیم که 2 تیر به سراغ بازی پایانی این گروه یعنی پرتغال و مجارستان بروید.

پیش‌بینی: شک نکنید که سرمربی پرتغال هم نمی‌توانست قرعه به خوبی برای تیمش در یورو 2016 دست و پا کند. احتمالا شاهد یک صعود آسان برای یاران رونالدو هستیم و احتمال دوم شدن تیم ملی اتریش با درخشش آلبا در خط دفاعی زیاد است.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
ساختنیجات

جالباسی، از تولید به مصرف

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابن جیم و انبار پر خودروسازان

٩٧/٠٢/٢٧
چهره هفته

شهردار تهران

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

من از شما می‌پرسم: آیا مشکل ما این است؟

٩٧/٠٢/٢٧