می‌خواستیم خودمان را به فوتبال ایران نشان بدهیم
گفت و گوی اختصاصی جیم با «رحیم زهیوی» ستاره این فصل لیگ و «استقلال خوزستان»

می‌خواستیم خودمان را به فوتبال ایران نشان بدهیم

نویسنده : مازیار حکاک

«رحیم زهیوی» یکی از بازیکنان خوب این فصل استقلال خوزستان بود که نقش زیادی در قهرمانی این تیم داشت و در روز پایانی هم دو گل زیبا برای این تیم به ثمر رساند تا قهرمانی شاگردان ویسی محرز شود. او که یکی از اضلاع مثل ZBZ استقلال خوزستان بود به همراه «زبیدی» و «بیت سعید» نقش زیادی در گل‌های به ثمر رسیده این تیم داشت و خودش هم 7 گل به ثمر رساند. جالب است که در ادامه شباهت‌های تیم استقلال خوزستان به لسترسیتی سبک بازی زهیوی را با «ریاض محرز» مقایسه می‌کنند و همان طور که این بازیکن الجزایری توانست عنوان بهترین بازیکن فصل لیگ جزیره را کسب کند، زهیوی هم در پایان مسابقات لیگ پانزدهم به عنوان بهترین بازیکن از دیدگاه سرمربیان و آنالیزور‌های تیم‌های لیگ برتری انتخاب شد. با این بازیکن خوش اخلاق و خون گرم سوسنگردی که هیچ اثری هم از غرور در او دیده نمی‌شد، پیرامون قهرمانی استقلال خوزستان هم کلام شدیم که در ادامه می‌خوانید. او که از قهرمانی تیمش بسیار خوشحال بود، از این که مردم شهرش همان شب جمعه بعد از قهرمانی تا پاسی از شب منتظرش بودند تا او و سایر بازیکنان سوسنگردی را تا رسیدن به خانه‌شان همراهی کنند، ذوق زده بود و بدون هیچ تکلفی از آن شب به عنوان بهترین شب زندگی‌اش یاد می‌کرد.

چی شد که استقلال خوزستان قهرمان شد؟

والا ما از هفته‌های اول همان بالاهای جدول بودیم. اول که نمی‌دانستیم و پیش‌بینی نمی‌کردیم به چنین جایگاهی برسیم. وقتی نیم فصل قهرمان شدیم یواش یواش باورمان شد که ما می‌توانیم قهرمان شویم و این یک چیز طبیعی در فوتبال است. شاید از نظر قراردادی و بازیکن بی‌نام و نشان باشیم اما کافی است بیشتر تمرکز و تلاش کنیم. خدا را شکر که توانستیم روند خوب‌مان را تا آخر فصل ادامه بدهیم و به قهرمانی برسیم.

تو بازی فینال‌گونه با ذوب آهن دو گل زدی که بسیار هم قشنگ بود. فکر می‌کردی گل قهرمانی را برای تیمت بزنی؟

خدا را شکر که شرمنده این همه هواداری که از جای جای خوزستان آمده بودند، نشدیم. درست است که من گل زدم ولی این زحمت کل بچه‌های تیم بود و من مدیون کادر فنی و هم‌بازی‌هایم هستم. به ویژه بچه‌های دفاع‌مان خیلی عالی بازی کردند و گل‌ها هم روی پاس‌ها و دفع توپ خوب آن‌ها به ثمر رسید.

خیلی‌ها اوایل فصل یا حتی بعد از قهرمانی نیم فصل شانسی را برای استقلال خوزستان در بین این همه تیم‌های مدعی با هزینه چند برابری قائل نبودند، چه عاملی باعث که شما به این جایگاه برسید؟

ما می‌خواستیم یک جایی خودمان را به فوتبال ایران نشان بدهیم. اکثر بازیکنان ما لیگ یکی بودند و انگیزه زیادی داشتند. من خودم  4سال پیش نفت تهران بودم ولی خیلی فرصت بازی کردن نداشتم. برگشتم لیگ یک و آقای گل شدم. خدا را شکر آمدن بازیکنان جوان ما به لیگ برتر با قهرمانی همراه شد. اصلی‌ترین چیزی که من می‌توانم از آن به عنوان عامل قهرمانی یاد کنم این که همه بچه‌های ما یکدل و همدل بودند. 

خارجی‌های تیم‌تان هم خیلی خوب بودند؟

خوب بله. دروازه‌بان ما فوق العاده بود. «کولی‌بالی» هم این فصل خیلی خوب دفاع ما را جمع می‌کرد. «ادواردو» هم خوب بود اما زیاد مصدوم شد اما بهترین‌شان به نظر من «فیلیپه» بود که از نظر هوشی و فوتبالی سطح خیلی بالایی داشت و بهترین دوست من در تیم بود.

«عبدا... ویسی» برای شما در هفته‌های آخر چه کار می‌کرد؟

ببینید راستش ما برای چند بازی آخر واقعا تاکتیک خاصی نداشتیم. حتی نمی‌توانستیم خوب تمرین کنیم. آقای ویسی ارنج را مشخص می‌کرد اما با ما خیلی صحبت می‌کرد و می‌گفت فقط بروید و ببرید تا قهرمان شوید. واقعا بیشتر کار آقای ویسی با ما مسائل روحی و روانی بود و در این زمینه‌ها همه می‌دانند ایشان استاد است و کارش را خوب بلد است.

این نگرانی وجود دارد که استقلال خوزستان رها شود و فصل بعد نتواند در آسیا نتیجه بگیرد. خودت فکر می‌‎کنی چه اتفاقی بیفتد؟

من فکر نمی‌کنم. ما در لیگ هم همین طور خرد خرد بالا آمدیم و بازیکنانی داریم که دوست دارند خودشان را نشان بدهند و همیشه آن بالا بالاها را می‌بینند. من مطمئنم همان‌طور که در لیگ باعث افتخار مردم خوزستان شدیم، می‌توانیم در آسیا هم برای مردم ایران افتخار‌آفرینی کنیم.

یک مقطعی در نیم فصل صحبت بود که شما قرار است به پرسپولیس بروی، خودت هم انگار راغب بودی این اتفاق بیفتد؟

بله البته فقط پرسپولیس نبود و سپاهان هم بود اما با صحبت‌هایی که با آقای ویسی و مسئولان استقلال خوزستان داشتم منصرف شدم. 

فصل بعد در استقلال خوزستان می‌مانی؟

من یک سال دیگر با استقلال خوزستان قرارداد مشروط دارم. اگر نگاه درستی به تیم و به ما در حد بازیکنان لیگ برتری وجود داشته باشد دوست دارم در این تیم بمانم.

فکر می‌کنی آقای کی‌روش شما را دعوت کند؟ چون قبل‌تر هم یک بار دعوت شدی و خط خوردی.

پاسپورت من را گرفتند و جزو این 50 نفر بودم، خودم دوست دارم در خدمت تیم ملی باشم ولی اگر نشد هم حتما صلاح است و من نوکر آقای کی‌روش هم هستم! 

نظرات کاربران
کد امنیتی